Skocz do zawartości

do wlascicieli XT 600 - porady dotyczace zakupu


Rekomendowane odpowiedzi

hej!

przymierzam sie do zmiany sprzeta i najbardziej do gustu przypadla mi yamaha xt 600 i tu pytanka:

ile wytrzymuje silnik, co i po jakim czasie/przebiegu jest do wymiany?

czy xt z roku 92-96 to juz stare rupy i nie oplaca sie tego brac?

na co zwracac uwage przy zakupie uzywanej xt?

i to na poczatek na tyle jak mi sie cos jeszcze przypomni to napisze :)

dzieki!

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stronke znam, co do tego wina :) to niewiem czy moto z przbiegiem edu 40000 nie bedzie juz trupem, to ze liczy sie stan to rozumiem ale nawet dobrze utrzymuwany sprzet po jakims czasie wymaga remontu... dlatego czekam na jakies rady od wlascicieli

dzienks za odp

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siedzisz już w moto pewnie jakiś czas, wiec to nie bedzie twój pierwszy motorek :rolleyes: , przy kupnie zwróć uwage na rzeczy które sie w standardzie oglada przy kupnie jakiegokolwiek motocykla. Wiadomo Xt żadny wyczyn i wg mnie standardowe oblukanie powinno wytarczyć.

Uważam tez jeśli miałbyś jeździć zdecydowanie częściej w terenie niż po ulichach, to poleciłbym ci model na tej najstarszej budzie, bo sam sie przymierzałem do takich roczników jak ty chcesz zakupić, ale to jeszcze wieksze klocki niż te starsze. Sam miałem xt z '86 (ponad 43000 km i raczej niedziało sie nic złego),

 

zgadzam sie zatem ze stwierdzeniem :)

 

xt jak wino im starsze tym lepsze

Edytowane przez PavloS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy xt z roku 92-96 to juz stare rupy i nie oplaca sie tego brac?

warto o ile silnik jest w porządku jeśli tłucze

radze moto omijać szerokim łukiem remont może kosztować w okolicach 3000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalne zalozenie jest takie za ma byc uniwersalny-wszedzie dojechac, zastanawiam sie jeszcze nad dominatorem, ale niewiem dalczego ceny enduro sa wiekrze niz np jakis 4 cylindrowek z podobnych rocznikow... wiec jak nieznajede nic ciekawego to bede zmuszony kupic bandita a to juz mniej uniwersalne...

fakt moze troszke siedze w motocyklach ale zawsze wole sie spytac moze ktos cos ciekawego powie, a pozatym interesuja mnie przebiegi jakie znosi silnik

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalne zalozenie jest takie za ma byc uniwersalny-...

interesuja mnie przebiegi jakie znosi silnik

 

Mam XT600 i uwazam, że nie ma typowo słabych punktów, na które trzeba szczególnie zwracac uwage. Motocykl jest dość prosty (choć mam mały kłopot z odkęceniem mocowania tłoczyska, ale poradzę się kogoś i mi podpowie) i długo produkowany bez wiekszych zmian. To jest dobrą rekomendacją.

Na pewno jest uniwersalny, a w lekkim terenie sobie radzi.

Jako sprzet chłodzony powietrzem może mieć zajechany silnik jeśli ktoś nie wymieniał oleju na czas. Przy dobrym serwisie nie powinno być klopotów zprzebiegiem 40 tys, o jaki pytasz. Zawory nawet dłuzej nie regulowane nie mają tendencji do podpierania się i wypalania gniazd. Jak byłem na ostatniej regulacji, to okazało się, że luzy się trochę powiększyły, a nie zacieśniły więc zadnego niebezpieczeństwa dla silnika.

Jeśli kupisz egzemplarz z przednim zawieszeniem do roboty to polecam je od razu utwardzić. Ja nie miałem kasy na akcesoryjne spreżyny i własnie jestem na etapie dorabiania tulejek zwiększających wstępne napięcie fabrycznych sprężyn. Mam zamiar też dac bardziej gęsty ojel, bo fabryczne nastawy sądla mnie zbyt miękkie. Jaki będzie efekt napisze za tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...