Skocz do zawartości

Aprilia RX80- poszedł łańcuch.. jaki teraz?


Rekomendowane odpowiedzi

:) po przejechaniu 34 km spostrzegłem ze łańcuch zwiotczał... wydawało mi się że urwała się jedna strona jednego z ogniw.. ale prawdę mówiąc to to ogniwo sie przesuneło do drugiego (obok) ponieważ kilka tych kółeczek na sprzężeniach ogniw ROZWALIŁO się.. .. ciekawe jak długo jezdziłem na takim łańcuchu.... nie znalazłem raczej zapinki...

 

czy zatem ten łańcuch jest zbity? jaki dać w jego miejsce??? ile moze kosztować... wiem ze są niktóre droogie.. ale zaznaczam ze przez najblizszy rok nie zrobie Aprilią RX80 2000 km.. nawet nie wiem czy wyjezdże 1600km ... czy da się zatem wpakować jakiś łańcuch za 30 zł do jakiejś MZ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie bardzo dobre i tanie łańcuchy robi firma YBN! Miałem taki w etz i sprawował się świetnie- wiadomo strzały z klamy, zrywy to normalka a łańuch nie wykazywał po miesiący żadnych śladów zużycia. Zadzwon do kolesia, podaj wymiary a napewno coś ci dobierze. pozdro

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=94142775

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hola hola

z rozmiarami nie można kombinować gdyż może strzelić i narobi szkód, z tego co wiem to rx ma łańcuch 420 i taki typ trzeba kupic, nie inny i obowiązkowo nowe zębatki

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) enduromaster...

 

ale dlaczego?

 

dopiero kupiłem ten moto.. i jak zapewne przeczytales nie zrobie nim przez rok nawet 2000 km czego jestem pewien :P

 

no łańcuch łańcuchem.. ale ZĘBATKI?? jakto? i poco? . Po prostu nie rozumiem.. jakto obowiązkowo???

 

poprzeni wł. dał mu jakiś łańcuch z rok temu.. itpo wcale nie orginalny... nie dziwie sie ze poszedł... ale powtarzam: PROSZE mi wyjaśnić dlaczego NIE moze byc od MZ-ki..

 

Nie jestem zapalonym specem a moto wyłącznie dla rekreacji.. i poprostu nie zamierzam sypać w to kasy.. wiadomo ze orginalny łańcuch lest LEPSZY.. i to wiem.. dlatego prosze uzasadnić swój sąd... bo inaczej to nici z takiej pomocy....

noi nadal nie wiem co robić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) enduromaster...

 

ale dlaczego?

 

dopiero kupiłem ten moto.. i jak zapewne przeczytales nie zrobie nim przez rok nawet 2000 km czego jestem pewien :rolleyes:

 

no łańcuch łańcuchem.. ale ZĘBATKI?? jakto? i poco? . Po prostu nie rozumiem.. jakto obowiązkowo???

 

poprzeni wł. dał mu jakiś łańcuch z rok temu.. itpo wcale nie orginalny... nie dziwie sie ze poszedł... ale powtarzam: PROSZE mi wyjaśnić dlaczego NIE moze byc od MZ-ki..

 

Nie jestem zapalonym specem a moto wyłącznie dla rekreacji.. i poprostu nie zamierzam sypać w to kasy.. wiadomo ze orginalny łańcuch lest LEPSZY.. i to wiem.. dlatego prosze uzasadnić swój sąd... bo inaczej to nici z takiej pomocy....

noi nadal nie wiem co robić :unsure:

 

powinno się wymienić całość, gdyż stare zębatki zniszcza bardzo szybko łańcuch = kasa w wyrzucona w błoto.

a co mz-ki, tam z tego co się orientuję jest 428, w rx-ie 420, czyli różne rozstawy ogniw, taki łańcuch może nie wskoczyć na miejsce i tak się naprężyć że strzeli, uszkodzi piastę albo wyrwie fragment karteru(najczarniejsza wizja), koszt całego napędu do rx nie powinien przekroczyć 150 zł

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...