Skocz do zawartości

No i sie doczekalismy ..70zl zamiast 500zl !!!!!!!!!!! :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Jak powiesz, że potrzebujesz żeby dojechać na przegląd to powinno wystarczyć.

Ja się zastanawiam czy czekać do tego 15, czy nie. Pogoda mnie jakoś nie przekonuje, żeby teraz rejestrować tymczasowo sprzęta. Z drugiej strony po 15 do Wydziału Komunikacji full ludzi pewnie będzie walić, dlatego lepiej byłoby zarejestrować teraz na miesiąc i potem na stałe jak już będzie w miarę luźno .

 

Mam zamiar zrobic tak samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem jak wy ale ja juz mam umuwione spotkanie w uzedzie miejsckim na rejstracje zrobilem to przez telefon na 18 kwietnia bo 15 to sobota wielka 17poniedizlek lany wiec pierwszy dzine w jaki morzna zarejstrowac to 18 i peweni w kazdym uzedzie rejstracyjnym jest opcja rejstracji przez internet albo telefon umawiacie sie na dana godzine i dzien jaki wam pasuje u sprawa zalatwiona nestoisz w zadnej kolejce ani niczym innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze nie wszystko jasne. Dzisiaj byłem w urzędzie i pani w okienku powiedziała, że nie ma jeszcze gwarancji jakie są szczegóły rozporządzenia i czy tymczasowa rejestracja nie zostanie uznana za pierwszą rejestrację - czyli wybulenie 500 zł. Ja zaryzykowałem i mam nadzieję, że jednak będze 75 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przepisach o tymczasowej rejestracji nie ma ani słowa o opłatach za Karte Pojazdu.

 

a jak zarejestruje normalnie moto po 2 miesiacach od tego jak mi sie skończy tymczasowy dowód to co? tez beda mnie scigac?

wątpię?

jak by było tak jak piszesz to powinni o tym poinformowac w urzedzie jak rejestrowałem moto, a teraz to .... :banghead: sobie mogą :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie włanie pani poinformowała (choć ustnie a nie na pimie), że nie ma ostatecznych wytycznych więc nie wiadomo co przyjmš za datę pierwszej rejestracji.

Tak czy siak dzisiaj odebrałem czerwonš tablice i będę mógł nareszcie wyjechać na ulicę. I to jest najważniejsze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz moze czy trzeba ze soba wozic badanie techniczne?

bo w dowodzie nie ma nic o tym czy moto miało aktualne badanie i do kiedy.

Ja już miałem badanie techniczne a jako powód wydania dowodu tymczasowego podałem "dojazd z miejsca zakupu do miejsca zamieszkania". No i poza tym moje badanie techniczne zostało w urzędzie więc nie jestem w stanie go ze sobą wozić :-).

 

Ale ciągle się martwię czy jednak nie każą mi zapłacić tych 500 zł. Doczytałem się na odwrocie dowodu tymczasowego, że data pierwszej rejestracji to 31-03-2006 (tzn. dziś). No i teraz pytanie - czy będą brali tę datę czy też wezmą tą, kiedy się do nich ponownie zgłoszę po dowód stały, pod koniec kwietnia...

Edytowane przez komalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy siak nie ma się co martwić

to, że mamy tymczasowe blachy i pozwolenie czasowe wcale nie oznacza, że musisz rejestrować motocykl.

(mam Kawę która miała czasowe prawie dwa lata temu ale nigdy jej nie zarejetrowałem na stałe - ma anulowane pieczątki na papierach i jest dziewicza, jak zechcę ją zarejetrować to będą mnie dotyczy aktualnie obowiązujące stawki - na papierach został tylko ślad, że tymczasowe blachy były wypożyczone a później zdane - taki pojazd nie widnieje w ewidencji zarejetrowanych)

Jakby panienka z okienka chciała cię kasować po starych stawkach za kartę pojazdu możesz oddać blachy tymczasowe i powiedzieć dziękuję - nie rejestruję, a następnego dnia stanąć w kolejce i zacząć procedurę rejestracji od początku.

Wmawiano mi zawsze, że tablice czasowe i pozwolenie czasowe to nie jest rejestracja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wmawiano mi zawsze, że tablice czasowe i pozwolenie czasowe to nie jest rejestracja

Tak czy siak sam będę musiał to sprawdzić za miesiąc. I mam nadzieję, że będzie tak jak piszesz. Ale najważniejsze, że mogłem już śmigać po mieście a nie tylko ciągle kółeczka wokół bloku :icon_razz: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...