Skocz do zawartości

Głowica


jacek1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pytanko. Mam YAMAHE YZF 750R i dowiedziałem się, że jest zblokowana przez głowicę. W głowicy otwory wylotowe, tam gdzie przykręcone są kolektory wydechowe są do połowy zaślepione, odlew razem z głowicą. Jak mogę to wypiłować bez ściągania głowicy. Wiem, że najlepiej byłoby ściągnąć głowicę, ale wiadomo koszta. Czy jest jakaś masa plastyczna, czy coś podobnego, żeby zaślepić otwory głębiej co by opiłki nie dostały się do cylindrów. Tylko żeby to potem wyciągnąc oczywiście. Czym to wypiłować i czy po tym zabiegu nie trzeba będzie coś działać przy gażnikach? Znajomy to wywalił ( przy ściągniętej głowicy ) i twierdzi, że bez żadnych dodatkowych zabiegów moto dostało kopa. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiasz silnik na współotwarcie zaworów na danym garnku, ściągasz gażniki, wpychasz wąż od kompresora, dmuchasz i szlifujesz kryzę, opiłki wydmuchane będą na zewnątrz. Drugi sposób, ustawiasz na otwarty wydechowy, końcówkę sprężarki w otwór po świecy i działasz jak wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej się dostanie przy demontażu/montażu głowicy i osprzętu i to gorszego niż aluminium (np. ziarenka kwarcu) do tego uszczelki i robocizna. Sprężone powietrze + mininarzędzia (dremel) zrobią robotę. Jeśli już demontujesz i obrabiasz głowicę to idż na całość i zrób jej porting, a będziesz miał najszybszą YZF w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko. Mam YAMAHE YZF 750R i dowiedziałem się, że jest zblokowana przez głowicę. W głowicy otwory wylotowe, tam gdzie przykręcone są kolektory wydechowe są do połowy zaślepione, odlew razem z głowicą

8O

 

to znaczy ze moto z fabryki zjechało już zdławione? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko. Mam YAMAHE YZF 750R i dowiedziałem się, że jest zblokowana przez głowicę. W głowicy otwory wylotowe, tam gdzie przykręcone są kolektory wydechowe są do połowy zaślepione, odlew razem z głowicą

8O

 

to znaczy ze moto z fabryki zjechało już zdławione? :?

 

wszystko na to wskazuje bo w briefie nic niema 72 kW to dla nich fabryka

(dzięki bartusdr za tłumaczenie briefu) mam zamiar u mnie wywalić kolektor i zobaczyć musi mieć 92kW i koniec co za głupota robić taką głowice aż niechce sie wierzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...