Skocz do zawartości

dakarowe lampy do XL


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

mam pytanie, bo was tu dużo i pewnie ktoś ma jakieś doświadczenie w tych sprawach.

 

wymyśliłem sobie, że do mojej XRki (przednia owiewka z prostokątną lampą z XL 600) dorobię sobie jakiś patent i zamienię prostokątną lampę na dwie okrągłe a la dakarowski Elefant.

 

Oglądałem podwójne lampy na allegro, nawet takie ze stelażem do motocykli sportowych, ale nie wiem czy to ma sens. Jest też lampa z GSa, ale za 600zł chyba :) Myślałem także nad kupnem soczewek halogenowych, ale one funkcjonują tylko jako światła długie?

 

Czy ma ktoś jakiś pomysł?

No i jak będzie to wyglądać z elektryką?

 

 

Z góry dziękuję za konstruktywne rady i pozdrawiam.

 

P.S. Owiewki typu ufo oczywiście z wiadomych względów odpadają. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwester w wersji LM te lampy były montowane w nieco szkaradnej (moim zdaniem) owiewce, a Gepardkowi chodziło pewnie o takie lampy typu baja jak były montowane w XLR 250R Baja, np. takie jak ma Enduroboj u siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być to trudne, lampy można dostać na jakimś bajzlu a stelaż wyspawać samemu.

Samson dobrze podpowiada na ebayu niemieckim jest kupa części za grosze, jak załatwisz sobie sprawę transportu (aby nie płacić za to majątku) to myślę że bardziej się opłaci kupić niż bawić się samemu.

 

Jak chcesz mogę podać Ci namiar na kolesia który ściąga części z ebaya za niewielkie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwester w wersji LM te lampy były montowane w nieco szkaradnej (moim zdaniem) owiewce' date=' a Gepardkowi chodziło pewnie o takie lampy typu baja jak były montowane w XLR 250R Baja, np. takie jak ma Enduroboj u siebie[/quote']

 

no wiesz to miało świecić a nie wyglądać. :)

 

[ Dopisane: 14-03-2006, 10:04 ]

Mam taki motocykl na osiedlu i ma pojedyńczą lampę' date=' a mnie zależy na podwójnych, okragłych.

Ech.

Szukam dalej.[/quote']

 

jeżeli to moto w wersji LM to ma widocznie nie orginalną lampę i owiewkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to te lampy mają swój początek w wyśigu Baja, stąd też nazwa co niektórych XRek wyposażonych właśnie w takie lampy. Myśle że jeżeli poszukasz na ebay to znajdziesz, ja przeglądałem z ciekawości i z tego co pamiętam była praktycznie cała XLRka taka jak moja na części. Druga opcja to tak jak inni mówią, można kupić lampy na jakimś bazarze a stelaż uspawać sam, jeżeli będziesz potrzebował czegoś takiego to moge porobić zdjęcia samym lampom i Ci przesłać. Co do Elektryki to nie mam pojęcia, wiem że moja XLRka nie jest wyposażaona w akumulator a lampy jakoś dają rade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie świateł w XL-kach jest z jednej z cewek alternatora, tak samo jak zapłon, więc jak silnik pracuje to wtedy mają prąd.

 

 

wiem że moja XLRka nie jest wyposażaona w akumulator

 

w ogóle nie ma w tym motocyklu czegoś takiego jak akumulator?

Czy poprostu nie masz założonego?

Jazda bez aku może doprowadzić do poważnego uszkodzenia elektryki, akumulator jest jako stabilizator i jeżeli go nie ma to można uszkodzić regulator napięcia oraz cewki alternatora mogą sie przegrzać.

Produkują prąd a on nie ma ujścia i wtedy się wszystko zaczyna gotować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...