Skocz do zawartości

Simson wał


Greedo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam klopot z kolem zamachowym, konkretnie z klinem ktory sie scina caly czas. poprzedniu oryginlany klin wytrzymal dlugo, te ze sklepu scinaja sie po paru probach odpalenia na pych. Jesli ktos ma pomysl czemu tak moze byc, niech pisze, prosze o pomoc. A ostatnio wybijalem klin mlotkiem, czy od tego mozna skrzywic wał?

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że można skrzywić wał nie ma nic głupszego!!!!

 

klin sie może ścinać jeżeli powierzchnia wału nie przylega idealnie do powierzchni koła zamachowego, im większa jest powierzchnia styku tym lepiej.

 

przypierdykaj śrube najmocniej jak dasz rade to sie nie powinien urwać, a najlepiej było by spasować magneto z wałem. W jednym moto mi sie też tak urywały kliny bo sie magneto na wale nie trzyma dobrze a w drugim moto to jak magneto ręką założe to trzeba ściągać ściągaczem, tak mocno sie trzyma. Własnie w tym drugim mi sie jeszcze nigdy klin nie urwał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że można skrzywić wał nie ma nic głupszego!!!!

łups

pomyłka

niedokładnie przeczytałem to co napisałeś. Myślałem że chodzi o wbijanie młotem klina który jest za szeroki i nie wchodzi. Wtedy trzeba go opiłować od boku. Walenie młotem to debilizm

 

Teraz przeczytałem że chodzi o WYbijanie, w takim razie nie ma obawy. Nie znam innego sposobu niż wybicie go punktakiem i młotem. W takim wypadku kąt uderzenia jest mały i wał sie skrzywić nie powinien.

Pewnego razu mieliśmy taki problem że klin nie chciał wyjść. Napieprzaliśmy go z całych sił, dosłownie z całych sił a on nic. Dopiero nagrzaliśmy co nieco czop zapalniczką, jednocześnie polewając wode na klin przy użyciu igły i strzykawki i co chwile uderzając punktakiem no i w końcu wylazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...