Skocz do zawartości

CZ 175 OPINIE !!


BORSUKLES
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebuję wszystkiego co dotyczy motocykla CZ 175.

To znaczy dane praktyczne (jak się jeździ itp.) oraz techniczne (ilość KM, spalanie, max speed). Ewentualnie jeżeli znacie jakieś stronki odnośnie tego motocykla.

 

 

z pozdrowieniami BORSUKLES

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Chyba już taki temat był bo pamiętam, że się już produkowałem w tej kwestii ale powtórzę.

 

Mam CZ175 Sport /477, rok prod. 1973

Przebieg: ponad 37 000km, orginał, nawet lakier, chromy itd.

 

Zrobiłem nią ok. 20 000, nigdy nie pchałem na trasie. Silnik NIE BYŁ ruszany od nowości (na 100%), żadnych szlifów itd.

Jeżdżę wyłącznie turystycznie chociaż to sportowa ;) maszyna i choc ma 30 lat nieźle się toczy (max speed 120km/h, jeżdżę przeważnie z V=70km/h)

 

Nie boję się nią jeździć w dalsze trasy. Byliśmy razem na kilku dłuższych przejażdżkach (Słowacja, Czechy, Węgry, Rumunia). Żadnych poważnych awarii. 2 tyg. temu urwało się ucho do naciągu łańcucha ale dlatego, że było z tych nowych części a one niestety takie są.

 

Komfort jazdy: słyszę doskonale silnik, czuję drgania.

Zalezy co kto lubi. Mnie to odpowiada, czuje przynajmniej ze to motocykl.

 

Skręt bardzo dobry, szybko wchodzi na obroty, nie mam nigdy problemow z nagarem, swiece wymieniam tak zadko ze nawet nie wiem gdzie mam od niej klucz.

Instalacja: 6V , właśnie - trochę słabo się jeździ w nocy chociaż ładowanie bez zarzutu.

W dwie osoby dużo słabszy ale jeśli odpowiada Ci predkosc podrozna 70km/h to O.K.

Jadac spokojnie ciezko ja przegrzac, mozesz jechac 200km w upale i nic.

Spalanie: 3,5-4,0 l /100km

Moc: 14km

 

Jest to model rzadko spotykany (żółty) i jak się dowiedziałem (muzeum-Strakonice) była to wersja eksportowa (GB,Ameryka). Widzialem kiedys identyko na stronie fan-klubu Jawy w Stanach. Jak moj :)

Przeglądając czasami ogłoszenia sprzedaży dziwi mnie fakt, że cz175 z lat '80 z przebiegiem ok.20tys. sa juz po przynajmniej jednym szlifie. Moze te wczesniejsze byly lepsze. NIe wiem.

 

CZ to dobra firma. Chyba taka jak Harley ;) bo w knajpie Davidsona na Slowacji widzialem wlasnie 2 CZ na scianach jako wystroj wnetrza.

 

Jeśli chodzi o strone www to nad nia pracuje. Na razie jest taka sobie:

www.republika.pl/rapitoteles - jest tam kilka fotek (takiej sobie jakosci poki co)

 

Jesli masz jakies pytania to czekam

 

Pozdr

 

Rafal_B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzięki Rafał dzięki. Stronka, także fajna :) przedstawia paralotniarstwo, latalem ;) jeszcze z silnikiem na plecach ale tylko raz i skończyłem nie najlepiej ;)

 

PS:

A jak sprawa ma się do przyspieszenia, w miare dobre ?

 

 

z pozdrowieniami BORSUKLES

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borsukles-co sie stalo ? (paralot.)

 

Witam.

Może to troszkę śmieszne, ale ubrałem na siebie cały ekwipunek 8) próbowałem podnieść "czasze" Ok wzniosła się, zapaliłem na sobie silnik....Biegnę i co... :lol: :lol: :lol: Masz manetke w rece i gaz dodajesz przez wciskanie dźwigni jak "sprzęgła"...biegnę i .....? :lol: Walnąłem gaz tak, że pęd powietrza rwnął mnie do przodu, upadłem czasza unosi mnie dosłownie ledwo co....

Po moim wyczynie okazało się, że ponoć jest to niemożliwe :) nie wiem jakas nową regułe pdkryłem, od tego czasu na to coś już nie wsiadam znaczy nie ubieram na siebie 8)

 

 

z pozdrowieniami BORSUKLES

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BORSUKLES jak Cie interesuje to mam gdzies na kompie lub na płycie jakies instrukcje do cześki troszkę w podłej jakosci ale można coś w nich znaleź. Jak Cie interesuje to daj mi znać to poszukam i wyśle na meila.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem z tego Borsukles, że przeciągnąłeś skrzydło będąc praktycznie jeszcze na ziemii.

Takie coś Cię zniechęciło? Ja już bym musiał nie latać :)

Latasz bez napędu?

 

Pozdr

 

Witam.

Jakbym miał własny sprzęt, fundusze to jeszcze, ale ja latałęm na parolotni wujka w dodatku księdza 8) :lol:

Bez silnika nie próbowałem.......

Może jeszcze wróci chęć, zrobię licencje ;) i wtedy pośmigamy się na niebie także.

 

z pozdrowieniami BORSUKLES

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...