Skocz do zawartości

Umowa -zlecenie -niemotocyklowe


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sorki na wstepie za OT. Za 2-3 dni mozna temat wywalic w kosmos.

 

Takie mam pytanko-pracowalem na umowe zlecenie.Na umowie był zapisek,ze wyplata kasy do 30 dni po zakończeniu roboty.

 

Mija własnie siódmy tydzień,a kasy nie ma. Firma,z ktorą podpisalem umowe sie tłumaczy,że im inwestor jeszcze nie zapłacił.ale.... czy to mnie cos obchodzi??? pisalem umowe z nimi,nie z inwestorem. Nie powinni mi z jakiejs rezerwy wyplacić????

 

Czy bede sie mogł jakis odsetek czy czegos w tym stylu domagac,za niedotrzymanie terminu???

 

Co zrobic teraz,zeby kasa jak najszybciej była???

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

primo: nic cię nie obchodzi, że oni nie dostali kasy. a może tylko tak mówią? a nawet jeśli mówią prawdę - nie twoja sprawa

secundo: odsetki przysługują ci ustawowe, od następnego dnia po dniu w którym wypadała płatność. na serwisie infor.pl jest kalkulator do naliczania

tertio: co robić - wysłać poleconym pisemne wezwanie do zapłaty, wzorów poszukaj w necie, powinno coś być. daj 7 dni na uregulowanie całości z należnymi na dzień zapłaty odsetkami pod rygorem skierowania sprawy na drogę sądową. w dniu wymagalności - ostatni telefon, rozmowa najlepiej z księgowym czy wysłali, ewentualnie z prezesem/właścicielem, możesz dać jeszcze kilka dni nim złożysz pozew

quarto: jak nie pomoże, to pozostaje oczekiwanie na nakaz zapłaty z sądu i nękanie telefonami... pytanie ile tego jest i na ile jest warte zachodu

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...