Skocz do zawartości

Jak docierać, dotarcie, docieranie, tłok, nikasyl...


Kilvov
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prawda jest taka ze jesli bedziesz dobrze docieral to tlok starczy Ci na wiele wiele dluzej. Wiadomo ze niektorzy sadza ze nicasilu sie wcale nie dociera i pozniej co kilkanascie motogodzin wymieniaja tlok. Prawda jest taka ze nawet full cross jak go dobrze dotrzesz to tlok moze wytrzymac nawet kilkadziesiat motogodzin. Jesli ktos nie chce niech nie dociera, ale przez pierwsze pareset km radze jezdzic po prostu spokojnie, a napewno wydluzy to zywotnosc tloka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh...

Na nicasilu są selekcje A,B,C,D

zdejmiesz głowice i masz napisane na górze tłoka jaka to selekcja. Najlepiej weź następną choć możliwe że i na tej samej da sie jeździć. Ja jednak nie ryzykowałbym i wsadził następny wymiar!

Pozdrawiam!

Ps. Który rocznik KMX'a bo podobną starsze mają jeszcze tuleje a po 89/90 nicasil...ale nie dam głowy czy to prawda!

Edytowane przez EnduroMax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh...

Na nicasilu są selekcje A,B,C,D

zdejmiesz głowice i masz napisane na górze tłoka jaka to selekcja. Najlepiej weź następną choć możliwe że i na tej samej da sie jeździć. Ja jednak nie ryzykowałbym i wsadził następny wymiar!

Pozdrawiam!

Ps. Który rocznik KMX'a bo podobną starsze mają jeszcze tuleje a po 89/90 nicasil...ale nie dam głowy czy to prawda!

no nie mozna wsadzic tak sobie poprostu tłoka z nastepnej selekcji :banghead: trzeba zrobic pomiary i dopiero. Ja np. w poprzednim moto przez 3 tłoki nie widziałem potrzeby zmiany ich rozmiaru ;) poprostu tloki sie zuzywały a nicasil nie dopiero 4 tłok musiałem kupic juz nastepnej selekcji. Różnca pomiedzy wymiarem cylindra a tłoka powinna byc kolo 0.05mm czyli popularnie pięć setek :) a krytyczny luz pomiedzy tłokiem a cylindrem to dziesiec setek czyli 0,1mm i wtedy trzeba by juz dobracnastepna albo i jeszcze nastepna selekcje. To co napisałem tyczy sie mojego motocykla cross ale mysle ze co do wymiarów tłok-cylinder wszystko jest tak sao przy nicasilu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...