Skocz do zawartości

Jak podłączyc te lampe do etz250


bohen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

--------------------------------------------------------------------------------

 

Witam

Zaopatrzyłem sie w tylną lampe, którą chciałbym załozyć do swojej mz etz 250. Ale do niej wchodzi 1 zarówka, a do MZ-owskiej 2 żarówki. Skombinowałem zarówke 2 włóknową i zacząłem kombinowac z kabelkami, co by ją jakos podłączyć, ale niestety nie udaje mi się. Jedno z włukien sie swieci ale "stopu" nie ma (drugie włukno sie nie zaswieci). Aha, no i ta żarówka 2-włóknowa ma od dołu 2 punkty styku, a zwykła żarówka ma 1. Czy ta blaszka co styka sie z żarówką od dołu ma łączyć obydwa styki na żarówce czy pojedynczo?Czy może ktos wie jak to podłączyć??

Stare motocyklowe przysłowie mówi: jak się nie wywrócisz.....to se nie poleżysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopie!!!!!! Tłumacze "jak chłop chłopu"JEDNA BLASZKA (KTÓRĄ DOTYKASZ DO JEDNEGO MIEJSCA STYKU NA DUPCE ŻARÓWKI) TO ZASILANIE OD ŚWIATŁA STOP, DRUGA JEST OD ŚWIATEŁ.DO ŻARÓWKI PODŁĄCZASZ MASĘ(JNAJCZĘŚCIEJ CZARNY KABEL)-DO OPRAWKI, JEDNĄ BLASZKĘ DO JEDNEGO MIEJSCA STYKU A DRUGĄ DO DRUGIEGO, NIE ŁĄCZYSZ ICH!!!!GDY WŁĄCZYSZ ŚWIATŁA, BEDZIE SIĘ PALIŁO JEDNO WŁUKNO, A JAK NACIŚNIESZ HAMULEC POWINNO SIE ZAPALIĆ JESZCZE DRUGIE WŁUKNO,(JEŚLI CZUJNIK JEST PODŁĄCZONY, A CAŁA INSTALACJA DZIAŁA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaopatrzyłem sie w tylną lampe, którą chciałbym załozyć do swojej mz etz 250. Ale do niej wchodzi 1 zarówka, a do MZ-owskiej 2 żarówki.

 

Jezeli lampa ma jedna zarowke i posiada dwie funkcje (swiatlo pozycyjne, oswietlenie tablicy rej, oraz funkcja stop) to gniazdo zarowki powinno miec od dolu dwie blaszki kontaktowe (jedna zasila wlokno zarowki od pozycji, a druga blaszka zasila wlokno swiatla stop) a masa jest wspolna na obudowie. Takze jak wsadzisz zarowke i ja przekrecisz to kazda blaszka moze stykac sie tylko z jednym wyprowadzeniem z zarowki. Pozniej podlaczasz odpowiednie przewody swiatla poz i stopu do wyprowadzen tychze blaszek kontaktowych i powinno dzialac. Jezeli swiatlo pozycyjne swieci sie mocniej od stopu to zamieniasz wsuwki miejscami. Tak jest w przypadku oryginalnej instalacji etz. (tam wlacznik stopu doprowadza plus do zarowki, a masa jest na stale polaczona). W przypadku instalacji TS (6V) ta lampa juz nie zadziala bo wylacznik stopu doprowadza (i rozlacza) mase, wiec zarowki musza byc odzielnie (masy rozlaczone). Jezeli Twoja lampa ma tylko jedna blaszke kontaktowa to jest to lampa jednofunkcyjna (stop lub swiatlo pozycyjne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...