Skocz do zawartości

a może tak imprezy dla amatorów??


Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie śledzę postępowania off road-owców i zauważyłem jedną ciekawą rzecz.

A mianowicie mają od zaje**nia imprez terenowych i w większości z nich

To imprezy dla ludzi „amatorów” bym rzekł.

 

Podam parę tytułów iprezek:

 

Nieprzetarty Szlak 2

Zlot Zimowy w Górach Świętokrzyskich

Zimowa jazda z Klubem Łoś

VIII Ogólnopolski Zlot samochodów terenowych Kaszuby Noca

XV Expedycja Kaszubia / Kociewie

III Jurajski Rajd Terenowy - Zima 06

II ZMOTA Challenge

Zlot "Przedwiośnie na Ponidziu"

Outback Wertep Expedition

Wielkanoc off-road

Outback Wertep Expedition - runda II

Pustynny Żubr

Pierwszy po Bugu

IV Eldorado Team Challenge

Rykowisko 2006

MUTT 2006

Zlot "Wielka Majówka"

IV Wałeckie Błota i Bezdroża

Operacja Orzysz - Dzień Zwycięstwa

VII Rajd Gór Sowich

III Terenowe Spotkanie Jastrowie

Ładoga Trophy 2006

Pabradas '06 - Litwa

Bośnia 2006

 

I wiele wiele innych zabaw!!!!!

 

Nie wiem, może jestem młody w te klocki, bo dopiero zaczynam

Ale dostrzegłem że imprez na moto jest jak na lekarstwo.

Jedyne co dostrzegłem, to rajd MAMRY CHELENGE który właśnie zaczął się rozwijać.

Bo chętnych nie brakuje.

Nie wiem no kurna... zacznijmy coś robić w tym kierunku bo off road-erzy nas wyprzedzają o jedną epokę i doskonale się przy tym bawią.

A morze w desperacji byśmy zaczęli się wkręcać na ich imprezy. W końcu nas łączy jedno

 

czyli teren.

 

 

 

 

Ps. fragment kalendarza na 2006 ze strony http://www.rajdy4x4.pl/terminy/

 

pozdo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wkrecaniem to jest raczej zły pomysł un maja zupełni inne przeszkody a poza tym mysle ze by sie nawet nie zgodzili

co do rajdow to rzeczywiscie jest ich u nas mało ja w tym roku pojade na mamry chellange wiesz poza tym rajd sam w sobie pochłania duzo pieniedzy i nie kazdego jest stac na to a sa (nie jestem w 100%peniem)imprezy dla amatorow organizowane prez PZM

ale mozna by cos zorganizowac to jest dobry pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co dostrzegłem' date=' to rajd MAMRY CHELENGE który właśnie zaczął się rozwijać. [/quote']

 

Właśnie jestem bardzo Ciekaw tego rajdu, odrazu nasuwa mi się pytanie czy jest to rajd dla amatorów czy dla kierowców z licencją :?: Czy jest potrzebne jakieś większe wyposarzenie jak roadbooki, gpsy itp. Jaki jest poziom tródności tego rajdu no i jakie są koszta. Chciał bym się wybrać na taki rajd ale nie wiem czy nie porywam się z motyką na księżyc :banghead:

Jakie jeszcze znacie rajdy dla amatorów :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rajd mamry chelenge jest rajdem amatorskim. nie trzeba posiadać licencji.

trzeba mieć sprawne moto dopuszczone do ruchu .

na rajdzie zaliczamy pieczątki, przerysowujemy znaki itp.

zaliczamy etap nocny.

to tak w za**bistym skrócie reszty dowiesz się na http://www.challenge.net.pl/index.php

 

poczytaj sobie regulamin tam wszystkiego się dowiesz

pozdo

ps.

w świat motocykli ze stycznia tego roku była relacja z tego rajdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Pogoń za Lisem?

Może to nie do końca rajd ... ale w sumie fajny spęd różnego rodzaju sprzętów. Nie ma żadnych podziałów ze względu na wiek jeźdźca czy pojemność skokową i przeznaczenie motocykla.

W zeszłym roku byłem tam pierwszy raz i na pewno nie będzie to raz ostatni :lol:

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tydzien temu bylem w kielcach w sklepie Moto Gigant i poruszylem tam z chlopakami temat takiej imprezy - odpowiedz byla zaskakujaco pozytywna - wlasciciel mi powiedzial ze ma zamiar organizowac takie imprezy na terenia gor swietokrzyskich i czeka na zgloszenia . Z tego co mowil to wpisowe ma byc 250zl - dostajesz GPS mocowany na kierownice i trzba bedzie jechac po check point'ach - bedzie tez proba MX - nagrody itp. kontaktujcie sie z nimi http://www.motogigant.pl/ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chciałem dodac ze mamry challenge pomimo ze jest to rajd dal amatorow to jest dosc trudnym i wymagajacym ale chyba warto sprobowac

a jak dobrze pamoetam to koszt jest tosc wysoki bo ok 200zł za samo uczestnictwo

 

Trudny? 8)

Dobre dobre :lol: :lol:

A uczestniczyłes może w nim, że tak doskonale wiesz :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomi uczestniczyli powiedzieli ze trasa jest wymagajaca duzo błota i kopania sie w nim ale wszystko do przejechania

a poza tym jakbys sobie przeczytał uwaznie relacje tego rajdu to bys wiedział

ale podejrzewam ze ty jestes za dobry na taki rajd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudny? Cool

Dobre dobre Laughing Laughing

A uczestniczyłes może w nim' date=' że tak doskonale wiesz Question

[/quote']

 

Filu nie kozakuj :banghead: ty brałeś udział w rajdach enduro i dla Ciebie może takie Mamry Challange to nic wielkiego. Ale dla osób które największą przeprawe robiły przez niewielkie rzeczki, rowy i bagna to spore wyzwanie. Mi za pierwszym razem było by Ciężko i wydaje mi się że wszystkim nowicjuszom w tego typu imprezach nie było by jakoś nadzwyczajnie prosto i mogły by uznać ten rajd za tródny :!: A może ktoś brał udział albo chociaż miał okazje pooglądać zmagania, jeżeli tak to niech nam zda relacje :!: Pozdraviam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomi uczestniczyli powiedzieli ze trasa jest wymagajaca duzo błota i kopania sie w nim ale wszystko do przejechania

a poza tym jakbys sobie przeczytał uwaznie relacje tego rajdu to bys wiedział

ale podejrzewam ze ty jestes za dobry na taki rajd

 

Po co mam czytac relacje z tego rajdu skoro sam w nim uczestniczyłem i jest to MOJA własna opinia. NIe wiem o co wam chodzi. Dla mnie to suche fakty. Naprawde impreza dużo łatwiejsza nawet od imprez typu cross country.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...