Skocz do zawartości

hanbary


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
eee czegoś tu nie kapuje, listek to jest osłona z plastiku chroniąca głównie przed wiatre i piaskiem a handbra to ma mocowanie to końcówki kiery tak ? bo rochę zekręcony temat, ale jak listek może uchronic klamkę?? w kmx'e miałem listki i po glepie na utwardzonym piachu pół klamki sprzęgła odpadło

 

Ano to musialeś mieć gówniane te ochraniacze chyba. Listki, w przciwieństwo do handbarów, mocowane są do mocowania pomp (hamulca i sprzęgła, lub do mocowań samych dźwigni, jesli pomp nie ma), dzięki czemu przy glebie "pracują" razem z mocowaniami tychże elementów (wyginają się, nie haczą o klamki). W przypadku pełnego handbara mocowanego do kierownicy w dwóch miejsach, przy upadku działa on na końcówki dźwigni hamulca i sprzęgła identycznie jak kamień -po prostu końcówki uderzają w handbar i całość się łamie.

Miałem listki Acerbisa w 450 EXC i przez wiele kilometrów jazd i dziesiątki gleb nie połamałem oryginalnych dźwigni. Inna sprawa, że te Acerbisy byly naprawdę dobrze wykonane, z metalowymi wzmocnieniami, także było je naprawdę trudno uszkodzić, złamać itd.

Ta cała dyskusja jest nieco bez sensu. Każdy powinien założyć to co uważa za stosowane, bo w większości przypadków wszystko zależy od tego, jak się upada i na co się upada.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja śmigam bez hanbarów zresztą po co na torze motocrossowym handbary ' date='chyba po to żeby sobie krzywde zrobić .PZdr[/quote']

 

Co ty gadasz handbarami krzywde !!!!!!!!!!!!!!!!!

to po cholere je zakladaja jak krzywde robia. Nie wiesz co piszesz

Duzo razy sie wywalilem i dzieki nim mam jeszcze rece cale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...