Skocz do zawartości

nie wiem jak to przetoczyc:/ zawieszenie z MZ do JAWA


JAKI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jesli umiesciłem to w złym dziale to prosze administratora o przeniesienie do odpowiedniego działu.

 

Jestem własnie w trakcie przekładania przedniego zawieszenie z MZ do mojej TS 350, przed chwila wróciłem od tokarza ale niestety bez zadnych rezultatów:/ problem wyglada nastepujaco: otwory w górnej półce z korony od MZ maja srednice w szerszym miejscu 34,5mm, w wezszym 30,5mm co daje wystajacy na 2mm kołnierz który zabezpiecza golenie przed wysunieciem sie z pólki podczac dobijania zawieszenia. w półce z JAWY 350 Ts jest jedne otwór bez zadnego progu o srednicy 34mm, namoiast golenie maja niewielki próg który zabezpiecza przed ich wysuniecie sie wynosi on 1mm. I teraz nie mam pojecia ja przerobic ta półke z JAWY zeby mi te golenie nie wyjechały:/ mozna ja roztoczyc o te 0,5mm ale wtedy ten próg bedzie wystawał tylko na 0,25mm (0,5mm róznicy na srednicy) i boje sie ze jest to zbyt mało i ze nie stop nie wytrzyma i sie wyrob.

druga opjca to ztoczyc te golenie z MZ na wzór tych jawowskich tylko ze tam tez nie bedzie progu na 1mm tylko na 0,25mm (0,5mm róznicy na srednicy), tylko tez pytanie czy ten próg nie jest za mały:/

 

no a teraz dwa moje pomysły:

stoczyc golenie z Mz tak zeby wchodziły w korone z JAWy czylu o te 0,5mm, i podłozyc wytoczony z jakiegos wytrzymałego materiału pierscien o wewnetrznej srednicy 34mm tak a zewnetrznej juz duzo wiekszej tak zeby ten próg który powstanie na goleni oparł sie na koronie za posrednictwem tego pierscienia tj najpierw nasuwamy pierscien na golen a potem na to korone.

 

i druga opcja: roztaczam korone z JAWy powiedzmy o 2mm do połowy wysokosci otworu, staczam golenie tez o te powiedzmy 2mm, i wytaczam z twardego materiału taka tulejke której zewnetrzna srednica bedzie taka ze wejdzie na styk w otwór w koronie i opze sie na powstałym tam solidnym progu, jej wenetrzna srednica bedzie taka ze golenie wejda w nia na styk i opra sie na swojim równierz solidnym progu.

 

 

Zdaje sobie sprawe tego ze ostro namieszałem:/ mysle ze jesli ktos nie rozrysuje sobie tego na kartce to sie predzej czy pózniej pogubi. prosze o porade któe z tych rozwiazan bdzie najlepsze, chyba ze jest jakies prostsze o którym nie pomyslałem. Prosze o wypowiedzi osób które tego typu przeróbke maja juz za soba. POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze jak ja to mam zrobione, z efektu jestem zadowolony.

Lagi od MZty mam tak stoczone, żeby pasowały do górnej półki w Jawie. Nie masz się co obawiać o ilość materiału, u mnie to działa :)

Co do wymiarów, nie wiem... nie pamietam w tym momencie. Napewno jest tak, że srednica otworu w górnej półce JAWy jest mniejsza niż średnica lag od MZty.

 

Powstaje jeszcze jeden problem, z dolną półką JAWy. średnica lag MZ w tym miejscu jest mniejsza niż otwór w dolnej półce JAWy, więc będziesz musiał dać tam tulejkę, tyle że problem jest taki, iż róznica wynosi 1mm, czyli tulejka będzie miała scianki grubości 0,05mm. Ale da sie to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...