Skocz do zawartości

Ducati... ogólna dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

 

jannikiel dobrze napisałeś że właściciele ducati nie lubią wiochy i świecidełek ani discopolo. to chyba jednak się sprawdza. ładne to ss800 (po slizgu prawda? kominy ma super!! termis.. mmmm :D) ale patrząc na ceny pozostałych dukatów może byc drogo. analizując cash flow będę dysponował kwotą ok 12 tysięcy.

 

franekfilm - rzeczywiście w porównaniu do jeepów to moje spalanie jest ekonomiczne. czasami jeżdze też corvetta C5 (hamerycka konstrukcja) i tam spalanie to już 25/100 :)

 

edzio - myślisz że sobie poradzę z 750/800 albo 900?? v-twin ma już chyba solidny moment obrotowy prawda? a tak przestrzegają żeby nie brać więcej niż 500cm3

 

xxx - również dzięki za odpowiedzi. bardzo ładny ten klasik dukat !! :)

 

no i co tu wybrać :) może ktoś przewiezie?? :P

póki co miałem okazję tylko posłuchać monsterów 620 oraz s4 (kozak)

 

Moja żona śmiga 900-ką gaźnikową ,66koni i nie jest jakaś nie do opanowania,jeśli obawiasz się mocy i momentu 750-ki zawsze możesz podjechać do mnie to ci go przydławie na początek na iglicach gaźników,po tym zabiegu moto nie jest tak zrywne i mocne,po tym ma mniejsze przyspieszenie itp,a zawsze można jak nabierzesz wprawy przywrócić do stanu pierwotnego w godzinę czasu.Możesz też kiedyś wpaść do mnie do Modlina polukać i posłuchać obu naszych Duk.Bo w naszym kraju nawet niema bardzo gdzie pomacać, usiąść ,posłuchać, przymierzyć się do jakiejś pięknej upatrzonej Włoszki.

Edytowane przez edzio

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie z trochę innej beczki - jak to jest z serwisowaniem Duców. Jakiego rzędu koszty należy ponieść żeby przygotować moto do sezonu (nie mówię o poważnym remoncie)? Zakochałem się w Monsterze od pierwszego usłyszenia i obejrzenia (te krzywizny, mrrr). Ile można przy Ducach zrobić samemu (jestem dokumentnie zielony jeśli chodzi o mechanikę, ale szybko się uczę). Nie ukrywam, że chętnie bym widział Duca jako moje pierwsze moto, ale trochę się obawiam, iż nie dam sobie rady (nie idzie nawet o moc, bo w razie czego zawsze jest 600tka, choć nie ukrywam, że wolałbym zdławione 750), ale raczej o to, że Duci nie wybaczają błędów. Za wszelkie sugestie będę niezmiernie wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do Łomianek do chłopaków na kolejową 122 -www.caferacer.pl i pogadaj,popytaj co i jak kosztuje,ale jak nie chcesz wywalać niepotrzebnie kasy to zawsze możesz robić to ze mną,do Modlina daleko nie masz. A jak słysze serwis to przejedź się do Marek na wysokości M1 po prawej stronie tóż za stacją Schell jest spory sklep moto-akcesoria tam pracuje Irek który śmiga Ducatem 749 który pojechał na taki przegląd przed sezonem do serwisu do Ożarowa ,wywalił kupe kasy ,po odbiorze nawet do domu nie dojechał i do dziś się buja boryka z awariami których wcześniej nie było i niema z kim rozmawiać i kogo rozliczać ze spierdzielonej roboty,wszyscy zganiają na wszystkich.

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za 12 godzin jadę po swojego,cena dobra ale wiem że pewny jest za niedługo duży przegląd-serwis konieczny czy da się to zrobić u ciebie Edziu (jeśli mogę się tak zwracać ;-)?Paski rozrząd itp...bo na cuda z wydechem masz pewne zamówienie ;-D

 

A co wyczaiłeś? Pochwal się jak tam oględziny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę jak już będę miał,już ze 20 jak nie więcej razy zmieniałem zdanie więc nie zapeszam ;-).Ps.Czemu te Ducati wszystkie te modele ma tak zaj. że nie można się zdecydować ?Nie mogą jak Japończycy zrobić jeden dobry model na 10 lat,nie trzeba się męczyć z wyborem ;-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragedii niema z tym nawałem prac, jakbyśmy ustalili jakiś konkretny termin to jednego dnia zrobimy wszystko, łącznie z kominami bo co do kominów polecam zrobić tą tańszą przeróbkę -wydłubanie z nich tylko tych środkowych rurek wylotowych ,bez większych rewolucji, na próbę można by ci założyć te od Basi 900-ki.Ale paski i zawory ,olej jeśli trzeba z filtrem, można by podłączyć wakuometry do sprawdzenia ,jeśli pracuje ładnie za wiele nie pali ,świece ma w odpowiednim kolorze to nie będzie trzeba ingerować w gaźniki, może wymiana świec, sprawdzenie stanu filtra powietrza i paliwa, płyny -hamulcowe i sprzęgłowy jeśli są ciemne też można by wymienić. Rolki napinające i prowadzące pasków wymiana przy 40tysiach km. więc trzeba by policzyć czy się kwalifikują a to sporawy wydatek.Dobrze jakbyś porobił troszke zakupów-olej Schell 15W50 ,filtr oleju, jeśli trzeba-paski ,filtry, może klocki, świece i inne graty.Ale ty mieszkasz na Śląsku chyba że się mylę będzie chciało ci się tyle km. gonić? ale niema sprawy ja niewidzę przeciwskazań. Ale ja tak się rozpisałem myśląc że lecisz po tego M750 do Starachowic.

Edytowane przez edzio

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie-płyny są wymienione prawdopodobnie w grę wchodzi jedynie regulacja-ma 9500 przebiegu.Tak jestem ze Śląska,jak się ,,wjeżdzę''w moto to może się przejadę,choć u nas też powstał niedawno serwis w Katowicach...ale wydechu raczej tak nie zrobi ;-).PS.Jaka jest orientacyjna cena za regulacje czy też cały przegląd po 10 000 pomijając olej i inne płyny,filtr także ma nowy

Edytowane przez Ducatista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie-płyny są wymienione prawdopodobnie w grę wchodzi jedynie regulacja-ma 9500 przebiegu.Tak jestem ze Śląska,jak się ,,wjeżdzę''w moto to może się przejadę,choć u nas też powstał niedawno serwis w Katowicach...ale wydechu raczej tak nie zrobi ;-)

 

EEE to świeżynka to wiele wymian nie będzie i jeśli to nie Monster to niewiem czy uda się dłubnąć kominy na poczekaniu.Jeśli zdecydowałbyś się na przeloty to jeden komin jeden dzień i niestety większe koszty.

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś ze stałych bywalców forum przejeżdzał przez Nadarzyn na wolniejszym czerwonym sprzęcie dziś o 13.40 ?

Pozdrawiam

 

A nieklasyfikowanym pod względem prędkości- czyli żółtym dziś wieczorem na ul.Karowej?

Stałem z koleżanką przy winkielkach na Karowej, kiedy przemknął i klekotnął :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...