Skocz do zawartości

MZ Baghira Supermoto - jezdzil ktos?


Rekomendowane odpowiedzi

Arni, 5 zaworów miały "starsze" silniki , te najnowsze np. z nowej XTZ660 ma "tylko" 4 .

Te starsze to seria silników 3YF, 5-zaworowe zasilane gaźnikiem. Nowe od XT660 X,R i Z maja po 4 zawory i wtrysk benzyny. Reszta bez zmiany: OHC, sucha miska olejowa, 1 cylinder, 1 świeca, chłodzenie cieczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak się składa że latam na MZ Baghira Black Panther SM od 2 lat.

 

Dodam - przewody hamulcowe w stalowym oplocie, przód regulowane zawieszenie Mazzochi (nie wszystkie Baghiry to mają), tył regulowane zawieszenie WhitePower, plastiki Acerbis, hamulce Grimeca. W trasie spali 5/100km, miasto 6-7/100km zależy od stylu jazdy. Że nie ma obrotomierza... na początku mi przeszkadzał ten fakt ale teraz to pikuś. Póki co (odpukać) nic się nie psuje. Mam kontakt do jedynego przedstawiciela MZ na Polske, sprowadza części oryginalne z Niemiec. Kolejny minus to kanapa, w długie trasy się zbytnio nie nadaje ale taki to już urok SM.

 

Baghir jest mało w PL ale w Niemczech to cała masa tego jest i poddają MZ różnym modyfikacjom o których nikt pewnie nie słyszał, bo jak to? MZ i modyfikacje? Pakują np 2 wydechy Leo X3, różne liczniki LCD itd. Dzięki takim zabiegom moto nabiera nowego wyglądu. Dziwię się wszystkim, którzy mówią źle o MZ Baghira nie mając pojęcia jak nawet to moto wygląda (o tym później), jak się sprawuje itd. Mam tu na myśli wszystkie wypowiedzi o MZ Bagira na tym forum. Napewno nie dorówna takim firmom jak KTM, Huśka czy Aprilia ale z drugiej strony nie ma jej co skreślać. Mam nadzieję, że nikogo nie obraziłem, poprostu bronie marki MZ.

Najbardziej podobają mi się miny osób, które oglądają moje moto i widzą logo MZ na deklu i pytają z niedowierzaniem czy to napewno MZ, TAK to MZ! normalnie kopary im opadają. :P Jako ciekawostkę powiem Wam, że Baghiry były na wyposażeniu Czeskiej Grupy Antyterrorystycznej :)

 

PS. pozdrowienia dla nitroMCZ posiadacza kolejnej Baghiry w PL :D

Edytowane przez KubaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

hej, ja też latam na mz tylko że na mz mastiff :) troszkę różni sie stylistycznie od baghiry, ale też jest ładna, zreszta kto co lubi - kwestia gustu, ogólnie sprzęt super i jeździ sie o wiele lepiej i wygodniej niż na gs 500 o którym złego słowa nie powiem a jeździłem nim przez 3 sezony :), mz jest super zwrotne, wygodne i poręczne, moc co prawda nie powala ale mi wystarcza, jedyne co mnie w...rwia to słabe oswietlenie, dużo jeżdze nocą i to co oferuje podwójny reflektor mastiffa to porazka :( nic nie widać, spalanie ok podobne jak w gs i to fajne uczucie jak ludzie oglądaja i nie wiedza co to za motocykl :) hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie sprawdzałem allegro.A gdzie to można kupić i jakie to ma ceny??

 

Monter, i Ty sie o to pytasz ? :icon_mrgreen:

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.h...n=&drivingMode=

 

Sprzet b. dbry, swego czasu kolo wygral na nim Hill climbing w RACHAU

 

http://www.google.de/#sclient=psy&hl=de&q=...52bb31a6289ebe3

 

wiec cos to tym motocyklu swiadczy :biggrin:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...