Skocz do zawartości

Doradzcie Honda CB 500 czy Suzuki GS 500


Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedl czas zbierac kase na lepszy motocykl.. Mam prosbe do userow 4um aby doradzili mi ktory sprzet lepiej wybrac. Powiedzcie jakie maja wady i zalety. Na co zwracac uwage przy kupnie i jakie są (broń Boże) ewentualne koszty napraw. Pozdro i z gory dzieki. :) Jesli bylo juz cos podobnego to przepraszam ale ja nie znalazlem i prosze o link do takowego topicu.. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli bylo juz cos podobnego to przepraszam ale ja nie znalazlem i prosze o link do takowego topicu.. pzdr

Nie noooooooo facet - o GS-ie jest chba z 1000 tematow, o CB500 o polowe mniej.

 

[ Dopisane: 29-01-2006, 22:05 ]

Np

http://forum.motocyklistow.pl/viewtopic.ph...highlight=gs500

http://forum.motocyklistow.pl/viewtopic.ph...highlight=gs500

 

itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie każdy bedzie ci polecał to na czym jeździ. A że więcej jest GS to w demokratycznym starciu wlaśnie to moto wygra (i dobrze bo lepsze :) )

 

Jak dla mnie to powinienes szukać tego moto które pardziej przypadł ci do gustu. Usiądź na każdym, zastanów się który bardziej sie Tobie podoba i tyle. Różnica chyba nie jest aż tak derastyczna między tymi motocyklami.

Aha, jak dla mnie to bemben w tylnim hamulcu w CB nie jest za fajną sprawą. Ale w nowszych modelach zostało to zmienione. Ale to tej jednej rzeczy bym tylko unikał. Reszta to już szczegóły.

Miłej lektury.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyższosć CB nad GS.

-jest wygodniejszy dla kierowcy i pasażera

-mniej pali, acz podobnie

-ma 12 koni wiecej

-v-max o 30kmh większy.

-jest nowoczesna konstrukcja

-jest trwalszy, i lepiej wykonany

-ma lepsze hamulce

-honda

 

zalety GS nad CB

-tanszy przy kupnie

-masa czesci na bajzlach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest wygodniejszy dla kierowcy i pasażera

wydaje mi się, że to już odczucie osobiste danego użytkownika - widzialem cb 500 nawet przysiadłem sie - jest mniejsza od gsa.

 

mniej pali, acz podobnie

aż z ciekawości zapytam - ile ? bo dla mnie mało tj. 3,8-4,2 - tak mi mój pali :)

 

honda

to nie argument :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeden z wazniejszych argumentow

jak mawiają: każda pliszka swój ogonek chwali :)

 

Czy Honda czy Suzuki = radości tyle samo.

A o tym na co się dana osoba zdecyduja zaważy jakiś "szczegół", który dla niej będzie miał (duże wręcz kolosalne) znaczenie przy ostatecznym wyborze

 

Myślę, że ciężko doradzić komuś bierz "tego sprzęta" bo ma np. 10 koni więcej - przyszły właściciel musi sie przysiąść i sam zdecydowac co mu bardziej odpowiada.

Dla jednej osoby na + przemówi moc i wygląd a innemu pozycja za kierownicą - niby ta sama (oba nakedy) ale kierując się wypowiedzią poprzedników - okazuje się być inna :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mawiają: każda pliszka swój ogonek chwali

 

A tobie żal du*e sciska .

Co ty chcesz porownywać :?: Chyba tylko pojemnosci

Chodzby przestażały silnik z konca lat 70r ,do silnika Hondy z roku 93r .

Moce silnika 48km,58km

Chłodzenie powietrzne ,z cieczowym

 

 

wydaje mi się, że to już odczucie osobiste danego użytkownika - widzialem cb 500 nawet przysiadłem sie - jest mniejsza od gsa.

 

Postaw te dwa motocykle obok siebie

 

bo dla mnie mało tj. 3,8-4,2 - tak mi mój pali

 

 

Tak do 70km/h to na pewno ,

ale czy to można nazwać jazdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GS jest zwinniejszy ,lepiej wygląda i ma centralny amortyzator ,że silnik ne jest pierwszej swieżości to nie jest wcale żadna wada ,jest niezawodny ,tanszy w exploatacji i sprawdzony ,a że ma pare koni mniej to jest zaleta dla początkujących ,takim motocyklem i tak się jezdzi góra 1-2 sezony,po drugie GS jest najlepiej sprzedającym sie motocyklem w Polsce ,to mówi samo za siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kazdy swoje chwali to ja proponuje xj 600.

 

A proponowanie hondy bo to honda jest poprostu smieszne tak samo jak honda rulez :lol:

 

Kiedys moze tak bylo ale teraz jest wyrownany poziom a honda dzieki wyrobionej opini winduje ceny co poniektorzy odczutuja w ten sposob ze skoro drogie to dobre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po drugie GS jest najlepiej sprzedającym sie motocyklem w Polsce ,to mówi samo za siebie

 

Porownaj cene GSa i CBF. To ze Fiat Panda jest najlepiej sprzedajacym sie autem w Polsce, tez swiadczy o tym jakie to wspaniale auto?

ma centralny amortyzator

Nie samo rozwiazanie ma znaczenie, ale rowniez jakosc uzytych elemntow. Nie wiem jak jest w GS,ale pierwsze bandziory mialy duze problemy z trwaloscia centralnego amortyzatorra. ZRX ,XJR CB 1300 do dzis maja tradycyjne amortyzatory. Czy przez to sa gorsze od konkurencyjnego Bandita 1200?

 

lepiej wygląda

O gustach nie bede dyskutowal

:)

jest niezawodny

Nie sadze aby mogl konkurowac z niezawodnoscia CB :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...