Skocz do zawartości

rejestracja moto sprowadzonego przez kogoś innego


Jackov
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Znalazłem ciekawe ogłoszenie o motocyklu (yamaha dt 125) sprowadzonym ze szwajcarii. Dzwoniłem do gościa i powiedział że wszystkie dokumanty posiada, zapłacił cło, tylko nie zarejestrował jej. Mam pytanie czy przy zarejestrowaniu takiego moto które jest sprowadzone na kogos innego trzeba płacić jakąś kare? Słyszałem, że jeśli ktoś sprowadza musi zarejestrować na siebie i dopiero później może komuś ją sprzedać. Jak to dokładnie jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowe kupna sprzedaży podpisujesz tak jakby z tym szwajcarem a koleś że sprowadził motor poprostu tylko go przywiózł do polski. A urząd komunikacji z tego co mi powiedział znajomy że tam pracuje nie obchodzi zagranica tylko papiery żeby były umowa ze szwajcarem brief i wymeldowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umowę możesz podpisać normalnie z właścicielem w polsce. nie podpisuj z właścicielem zza granicy, bo jak się okaże, że coś jest nie w porządku to co, pojedziesz do szwajcarii? a facet będzie miał umowę nie z tobą (bo i skąd), i wszystko leży

 

obowiązek jest - zapłaty cła. moja virażka stała kilka tygodni w wawie, nim ją kupiłem, załatwiałem papiery i całą resztę. importer tylko zapłacił cło

 

na wszelki wypadek sprawdź telefonicznie w urzędach (zapisuj nazwisko osoby, która udzielała ci informacji!), ale u mnie było tak, jak akapit wyżej

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy rejestrował moto we wrześniu 2005 na tej samej zasadzie, tzn. kupił od handlarza, ale umowę podpisał niby z Niemcem. Nie było żadnych problemów przy rejestracji. Ważne tylko żeby mieć komplet dokumentow. Nie wiem jak to jest ze Szwajcarią, ale w z Niemiec to potrzebny jest brif, wymeldowanie oraz umowa kupna-sprzedaży.

Co do cła to dowiedz się dobrze w urzędzie bo z tego co wiem to na jednoślady nie ma cła, akcyzy itp. Przynajmniej tak było w zeszłym roku.

Zwróć uwagę również na to, żeby nie pisać w umowie, że motocykl jest powypadkowy, bo urzędas może Cię skierować na dodatkowy przegląd techniczny = około 100zł.

Na wszelki wypadek spisz dane z dowodu osobistego osoby sprzedającej w Polsce.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rejestrowalem Moto sprowadzone i opłacone przez kogoś innego, żadnych kar nie ma, normalnie rejestrujesz na podstawie Umowy kupna lub Faktury. O kosztach i rejestracji było wiele razy, użyj opcji "Szukaj" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...