Skocz do zawartości

Bujanie tyłem motocykla w zimie


Inhalt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sporo jest postów z opiniami czy bujać w zimie przednimi teleskopami motocykla. Bo uszczelniacze się przykleją, albo nie przykleją itd.

Ale co z tyłem. Tam też jest prócz sprężyny amortyzator olejowy. Czy tyłem nie trzeba bujać?

 

Jaka jest różnica w budowie centralnego elementu resorująco-tłumiącego w stosunku do zawieszenia przedniego. Oczywiście kształty, wymiary, nastawy. Ale od strony ideowej ja nie widzę różnic. Może mnie ktoś oświecić.

No i dlaczego w motocyklach wymieniamy uszczelniacze na lagach co kilkanascie tysięcy kilometrów, zmieniamy olej itd, a na tylnym centralu jeździ się np. 60 tys km? Czy to tylko oszczędność (wiadomo, że tył jest drogi), czy ma to również uzasadnienie techniczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po mojemu techniczne: gdzie jest wieksze prawdopodobienstwo wycieku oleju: na duzej uszczelnionej powierzchni, czy na malej? oczywiscie, ze na duzej. rury prowadzace przedniego teleskopu sa o wiele wiekszej srednicy niz rurka srednicy 10mm tylengo amora. liczac jeszcze roznice w obwodach wyjdzie to 2pi* ta roznicza, wiec spooooro. po drugie nowoczesny central ma olej zalany do fula, ktory sie nie pieni i malo starzeje, bo nie ma kontaktu z powietrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie bujałem i nic nie pociekło samo z siebie wiosną.

Pociekło dopiero w Sochaczewie gdy w Dzień Niepodległości w motocrossie wystartowałem...

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a otym nie pomyslalem :mrgreen: pozycz ety na noc ja ci potem kawe pozycze :mrgreen: :notworthy: :oops:

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...