Skocz do zawartości

kombinowanie ze swiatlami- potrzebna szybka pomoc!


magneto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam:)

 

mam taki maly dylemacik. w mojej hondzie ns1 zalozone zamiast jednego reflektora, dwa soczewkowe swiatelka od audi A6. w nich halogeny H3 po 55W kazdy.

 

teraz pytanie... swiatlo mijania... w sumie nie jets najlepsze, ale to wiadome, swiatlo to w koncu mijania. swiatlka drogowe(dlugie) niestety te nie spelniaja zbytnio moich wymagan. mysle ze gdyby dalo sie polaczyc jedne z drugimi to nie byloby klopotu... znacyz sie tak;

podlaczone sa w ten sposob, ze swieci sie albo jedno, albo drugie.

 

ja chcialbym podlaczyc tak, aby swiecilo sie albo jedno(mijania, czyli ktorkie) albo oba naraz przy uzyciu przelacznika.

teraz pozostaje pytanie- jak to zrobic? predzej czy pozniej moze bym do tego doszedl, ale mysle ze na forum jest pare znajacych sie na rzeczy osob, a pomoca gardzic nie mozna:D

sprawa druga to taka, ze przy podlaczeniu i jednej i drugiej zarowki, pobierana moc siegalaby 110W i czy pradnica podlaczona do aku 3,6 Ah to wytrzyma? rozladowanie aku mi nie przeszkadza, zalezy mi zeby se nic z pradnica nbie stalo...

 

bardzo dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No iwec robisz to tak;]Jezeli masz oryginalnie wypuszczone kable do przedniego swiatla to powinienes je miec 3:]Prądowy od krotkich,pradowy od dlugich i wspulny masowy:PTeraz prądowy od dlugich powinieneś juz mieć podlączony pod przelącznik wiec..przdluzasz go i puszczas pod drugą lampe soczewkową...tym samym robisz osobną mase na a lampe ...Teraz na krotkich bedzie ci sie swiecic jedna lampa a gdy wlączysz dlugie to 2:PNatomiast co do 110 wat to wytrzyma :PMialem wieksze obciązenie w simsonie i wytrzymywal:]jezeli dobrze zrozumialem problem to dobze napisalem jezeli nie to powiedz dolkadnie jak jest czy masz kable z przelącznikow powypuszczane oryginalnie i takie tam:) pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no wlasnie... o to chodzilo:D jesli chodzi o przewod masowy to jets jeden z rozgalezieniem na zakonczeniu na dwa, i osobne +++ tak wiec chyba wszystko sie zgadza.

 

dzieki za pomoc! ale jesliby ktos jeszcze cos ten tego wiedzial na ten temat to dawajcie :notworthy:

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale znajac zycie to nie wyciagnoles z soczewki od dlugich tej blokady i swiatlo swieci ci tylko pod kola

 

cOOl ma rację-trzeba wyjąć "blokadę"

 

Ja u siebie takie podłączenie zrobiłem przez przekaźnik:

-zasilanie przekaźnika bezpośrednio z aku

-do dwóch pozostałych końcówek przekaźnika podłączyłem światła

DZIAŁA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przekaźnika, bym tego nawet nie podłączał (nie mówiąc już, że takiej mocy pod tak "ogromny" alternator bym w ogóle nie podłączył). Wątpie, czy podłączając to pod sam przełącznik długo to pożyje. Jaka była moc oryginalnej żarówki 35W ? Jeśli tak, to nie płyneło tam nawet 3A, przy 110W będziesz miał ponad 9A !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale znajac zycie to nie wyciagnoles z soczewki od dlugich tej blokady i swiatlo swieci ci tylko pod kola

 

nie, swiatlo ladnie swieci, ladnych pare metrow przed kola, ale jest za slabe, znaczy sie swieci rozlegle ale niezbyt mocno. zadnych blokad mysle ze nie ma, znaczy sie swiatlo poddalem ogledzinom(mialem je kilka dni w domu tak wiec nie bylo nic lepszego do roboty...) i nic tam nie ma.

potrzebuje je tylko wzmocnic, dokladnie o to pozostale swiatlo... wtedy bedzie mysle ze bajka :notworthy:

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mylisz sie kazda soczewka ma oslone przed tym zeby nie oslepiala kierowcuw jadacych z naprzeciwka i ma taka blokade wrsodku soczewki jest blaszka ktura przyslania gurna czaesc do polowy robie teraz podobne swiatla do swojego moto tylko z zastosowaniem lamp od punto 2 wyciagnolem wlasnie lokade i swieci rewelacja tylko pamietaj ze w jednej soczewce od mijania musi blokada byc bo bedziesz oslepial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mylisz sie kazda soczewka ma oslone przed tym zeby nie oslepiala kierowcuw jadacych z naprzeciwka i ma taka blokade wrsodku soczewki jest blaszka ktura przyslania gurna czaesc do polowy robie teraz podobne swiatla do swojego moto tylko z zastosowaniem lamp od punto 2 wyciagnolem wlasnie lokade i swieci rewelacja tylko pamietaj ze w jednej soczewce od mijania musi blokada byc bo bedziesz oslepial

 

tak szczerze i off topic: co Ty masz za wade? przeciez jednego zdania nie potrafisz napisac poprawna polszczyzna... 8O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak szczerze i off topic: co Ty masz za wade? przeciez jednego zdania nie potrafisz napisac poprawna polszczyzna...

Tak szczerze to co ma to do tematu? Jak nie masz nic do powiedzenia w temacie to chociaż w taki sposób chcesz się wykazać mądrością? Bardzo cienka ta metoda może cos z Tobą nie tak? Może jakaś wada? Mhmmm.

 

Co do tematu, myśle że światła są słabe, bo mocy prądnicy nie starcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to co ma to do tematu?

 

ak szczerze i off topic:

 

podkreslil :) ;) ;)

 

a co do slabej pradnicy to mysle ze nie to przyczyna... wie ktos moze jaka moc maja zarowki w hondzie ns1 badz chociazby w nsr?

poza tym wzmocnic nigdy nie zaszkodzi:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...