Skocz do zawartości

Cylinder Polini Sport 70 - Docieranie


Bari
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktos informacje na temat docierania sportowych cylindrow ? Hehe bo wlasnie zalozylem Polini sport 70 i boje sie ze go zatre :oops: :D Dociera sie je tak samo jak seryjne ? Moze macie juz docieranie tego cylindra za soba ? Mile widziane porady :P Pozdro

 

PS. wiem wiem ze juz bylo troche tematow o docieraniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest temat o mechanice więc przeniosłem do mechaniki.

Jeżlei to aluminiowy cylinder na nicasilu a on chyba taki jest to go sie nie dociera. Pierwsze 50 km w miare spokojnie i potem już normalnie.

Jezeli na zwykłej tuleji to szukaj tematu o docieraniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest temat o mechanice więc przeniosłem do mechaniki.  

Jeżlei to aluminiowy cylinder na nicasilu a on chyba taki jest to go sie nie dociera. Pierwsze 50 km w miare spokojnie i potem już normalnie.  

Jezeli na zwykłej tuleji to szukaj tematu o docieraniu

 

Można wiedzieć od kiedy to sie nikasilu nie dociera? Każdy nowy cylinder trzeba dotrzeć chociażby ze względu na tłok i pierścienie - one chyba nie są z nikasilu...

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA mam cylinder 70 am6 minerali zamontowany i zostało mi polecone żeby pzrzez pierwsze 1000 km oprucz dozownika dodatkowo dolewać oleju do baku narazie przejechalem z 200 km na tym cylindzre i wszystko ok tylko ze kopci ale to wina duzej ilości oleju ale zato się nie zatrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe bo wlasnie zalozylem Polini sport 70 i boje sie ze go zatre Embarassed
Jasne Ty założyles 8)
Można wiedzieć od kiedy to sie nikasilu nie dociera?
Jak nie wiedziales to od dzis wiesz;]Na nikasilu przejezdza sie do 70 km spokojniejszej jazdy dla ulozonia sie pierscieni i uszczelek(jezeli silnik jest chlodzony cieczą) A potem ogien ;]pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzalek_t napisał:  

To jest temat o mechanice więc przeniosłem do mechaniki.

Jeżlei to aluminiowy cylinder na nicasilu a on chyba taki jest to go sie nie dociera. Pierwsze 50 km w miare spokojnie i potem już normalnie.

Jezeli na zwykłej tuleji to szukaj tematu o docieraniu  

 

 

Można wiedzieć od kiedy to sie nikasilu nie dociera? Każdy nowy cylinder trzeba dotrzeć chociażby ze względu na tłok i pierścienie - one chyba nie są z nikasilu...

 

Od zawsze. Crosówki u zawodników na jednym tłoku chodza 10 godzin wiec kiedy ma go dotrzeć. Zapalasz motocykl, chodzi 15 min spokojnie. Jeżdzisz 20 min spokojnie i to wszytstko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zdążyłem zauważyć to to nie jest silnik od crossa który na jednym tłoku chodzi max 10godz. To jest skuter który na tym tłoku i cylindrze przejedzie 10 tys. kilometrów i więcej...

 

Zasada jest taka sama ale skoro wiesz lepiej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam cylinderek 80 AM6 w HM-ie już po jakimś tam przebiegu,ale nie iwem jakim. Ciężko stwierdzić jakie podjąć kroki, i czy w ogóle coś robić.Jak silnik chodzi na niskich obrotach , takich już że prawie gaśnie to zaczyna byc słychać pierścień jak stuka, ale jak minmalnie zwieksze obroty o git jest.strasznie mnie to denerwuje...tylko czy opłaca się tłok zmieniać...djąłem głowice, mówie może próg się zrobił, ale gładź jest bdb, komprecha 11,8Mpa.Nie iwem czy coś z tym robić,wypowiedzcie się Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm nie wziąłem tego pod uwagę... Majster;)ale wg mnie jak by to sworzeń wyrobiny był to w całym zakresie obr. by srukało,ale wydaje mi się że to ierścień trzepocze,bo wiem jak to słychać...(każdy kto miał simsona z polskim tłokiem wie co to dzwoniace pierścienie:P:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm nie wziąłem tego pod uwagę... Majster;)ale wg mnie jak by to sworzeń wyrobiny był to w całym zakresie obr. by srukało,ale wydaje mi się że to ierścień trzepocze,bo wiem jak to słychać...(każdy kto miał simsona z polskim tłokiem wie co to dzwoniace pierścienie:P

Te lożysko slychać wlaśnie na wolnych obrotach, wyżej ten dzwiek ustepuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...