Skocz do zawartości

Turbo w Yamaszce DT80lc2?????


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu znalazłem w sieci strone www.dt80.de i był tam pokazany taki wynalazek - "turbo lader" jak to zobaczylem to myslalem ze sie poleje ze smiechu,

ALE... zaraz zacząłem kombinować czy by u siebie tego nie zrobić(A moze działa?:)) :D

Jak myślicie, czy dwa wiatraczki od komputera przy filtrze powietrza mogą coś dać??

Druga sprawa o ktą chciał bym sie zapytać to czy ktoś wie jak odblokować taką yamaszkie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa o ktą chciał bym sie zapytać to czy ktoś wie jak odblokować taką yamaszkie?

 

*** A skad wiesz ze jest zablokowana?

Ogolnie najskuteczniejsze odblokowanie takiego bzyka to kupno wiekszego motocykla.

 

Adam M.

Wiesz taka odpowiedź to hmm . . . jest bardzo przydatna - wiele wnosi do tematu . . .

Skąd wie - np. jeśli ma zbyt niską Vmax ew niską moc, słabe przyśpieszenie (to już trudniej wyczuć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj na http://www.dt125.de/ - tam masz o odblokowaniu yamahy dt 125 (wiem wiem to nie 80 lc 2, ale robię to by pokazać Adamowi Medynie że tego typu sprzęty są blokowane głównie ze względu na dotarcie silinika i wymogi prawa - aby 16-latek mógł taką yamaszką pojeździć)

 

POZDRAWIAM :!:

 

P.S.: Adamie Medyna: Jak odblokować YAMAHA V-Max... A już wiem - kupić większy motocykl :) :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj na http://www.dt125.de/ - tam masz o odblokowaniu yamahy dt 125 (wiem wiem to nie 80 lc 2, ale robię to by pokazać Adamowi Medynie że tego typu sprzęty są blokowane głównie ze względu na dotarcie silinika i wymogi prawa - aby 16-latek mógł taką yamaszką pojeździć)

 

*** No i dlatego nie ma sensu ich odblokowywac - nie wierze w rozsadek 16 latkow.

Poza tym osiagi tak czy owak nie beda zadowalajace w dluzszym okresie...

 

POZDRAWIAM :!:  

 

P.S.: Adamie Medyna: Jak odblokować YAMAHA V-Max... A już wiem - kupić większy motocykl :) :D :D

 

*** No mozna kupic wiekszy, ale niekoniecznie trzeba - wystarczy wymienic walki rozrzadu. Mysle ze mimo uplywu czasu (od 85 r) nie zrobiono jeszcze lepszego (pod wzgledem silnikowym ) muscle bike`a.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie parę spraw:

 

Jak mnie cytujesz to nie wstawiaj do cytatu swojego tekstu - trochę to głupio wygląda i może się wydawać, że ja to napisałem (chodzi mi o ***).

 

Z odblokowaniem motocykli - może nie uwieżysz, ale wzrost mocy jest dość duży - w YAMAHA DT 125 R z 15 KM moc wzrasta do ok. 27-28 KM i jak na motocykl tej klasy pojemnościowej wyższą moc mają chyba (bo mogę się mylić) tylko crossy (ok. 40 KM).

 

Rozsądek 16 latków - a jak dorosły początkujący będzie chciał sobie endurką pojeździć to chyba nie wybierze od razu np. KTM 525 EXC Racing :)

Dlatego uważam, że po odblokowaniu moc ok 20-30 KM jest wystarczająca dla początkującego. Widziałem stronę www faceta (40 latek) który jako pierwsze enduro kupił sobie DERBI SENDA R 50 DRD (1,6 KM, a po odblokowaniu 8 KM) i uważał, że to dla niego jest dużo :roll:

 

POZDRAWIAM :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO większe moce to mają przecinaki np. Aprilia RS 125 ma ok 34~36 KM

 

HONDA CR 125 ----> 40,5 KM :) :D :D

Ale to cross ---- nie do jazdy po mieście i z tak wysilonym silnikiem, że co 20-40h jazdy tłok i pierścienie do wymiany (ok. 500zł 8O 8O 8O )

 

POZDRAWIAM :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie parę spraw:

 

Jak mnie cytujesz to nie wstawiaj do cytatu swojego tekstu - trochę to głupio wygląda i może się wydawać, że ja to napisałem (chodzi mi o ***).

 

Z odblokowaniem motocykli - może nie uwieżysz, ale wzrost mocy jest dość duży - w YAMAHA DT 125 R z 15 KM moc wzrasta do ok. 27-28 KM i jak na motocykl tej klasy pojemnościowej wyższą moc mają chyba (bo mogę się mylić) tylko crossy (ok. 40 KM).

 

*** Tak, pozno bylo i cos z tym postem popitolilem.

Poza tym wiem ze po odblokowaniu moc wzrasta, moje pytanie bylo skad rzeczony Sic_Majster wie ze motocykl jest zablokowany. A jeszcze pytanie czy wyglada on na 40 latka czy raczej na przedstawiciela mlodego pokolenia? ( opierajac sie na tym co napisal).

Ja mam jeszcze takie wrazenie ze my tu gadu, gadu, a on juz dawno zapomnial ze zadal takie pytanie i hula na swojej yamaszce po okolicznych polach.

Tak ze dla mnie EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... też jakoś zauważyłem że zeszliśmy z tematu :)

 

A co do Sic_Majster - to rzeczywiście niech poda powody dla których sądzi że jego sprzęt jest zdławiony...

 

A swoją drogą Sic to walnąłbyś coś w stylu - "Wszystko fajnie, ale co to ma do mojego tematu :?: :D "...

 

POZDRAWIAM :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WSZYSKO FAJNIE, ALE CO TO MA DO MOJEGO TEMATU????? :)

Wiem, ze mam zablokowany motorek, bo na tlumiku i na "bańce" są wybite jakieś

numerki i 80km/h(inna sprawa ze w porywach wyciąga 90 :D ) pozatym jakiś czas temu na krótki okres mialem zalozony sportowy wydech gianelli (o ile sie nie myle) i wtedy dopiero bylo czuć kopa(jak na 80 łoczywisćie). Z tym odblokowaniem to mialem na mysli czy coś trzeba tam obciąć, moze wstawić rurke o wiekszej srednicy w odpowiednie miejsce(końcówke juz uciahalem ale nic nie dalo-poza basowym :D brzmieniem i wiekszym zuzyciam paliwa). Podobno jest jeszcze jakaś śrubka w silniku(tak slyszalem-moze chodzi o dysze w gaźniku?) .

Dc-Lx-Vi napisal:

Jak dla mnie gościu sobie jaja robi

Może jeszcze ma komputer pokładowy w motorku z pentium IV

 

 

Chyba sobie nie robi jaj bo na stronie byly zdjecia tego wynalazku-inna sprawa czy to dziala.

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OJ PANOWIE

 

MAJSTER JAK CHCESZ ODBLOKOWAC SPRZETA TO POCZYTAJ POST KTORYS Z PONIZEJ BO BYLO WSPOMNIANE O ODBLOKOWYWANIU 2-SUWOW.JA MAM DT 80 I WYDECH GIANELLI I SAM NIE JESTEM PEWNIEN CZY ONI JUZ ODBLOKOWUJA FABRYCZNIE TE WYDECHY:) CO TEZ BYLO PISANE W KTORYMS Z POSTOW

 

A CO DO TEGO TURBO TO WYNALAZEK DOBRY ALE NIE W TAKIM WYKONANIU.POMYSL JEST BARDZO DOBRY, BO NIE JEST TRACONA ENERGIA NA POBIERANIE POWIETRZA DO GAZNIKA (WIADOMO OPORY FILTRA I DOLOTU CALEGO POWIERZA) I WENTYLATOR TAKI "TŁOCZY" POWIETRZE.CO NIE ZNACZY ZE TO TURBO.ALE NIE JESTEM PEWIEN CZY TAKA MOC DMUCHAW WYSTARCZY DO POKONANIA OPOROW.PODOBNE ROZWIAZANIE TO STOSOWANE KIEDYS POMPY ROOTSA

W SILNIKACH 2 -t SPORT

+0,5 KONIA,NIC WIECEJ DLA TAKIEGO WYKONANIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...