Skocz do zawartości

Polisa OC co będzie dalej ???


Magik8888
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

W maju kupiłem motocykl 125 / 50 i miał wykupione ubezpieczenie w samopomocy... Po zarejestrowaniu na siebie nie chciałem wykupywać nowej polisy w PZU tylko zostać w samopomocy. Więc pojechałem do jakiejś pani która posiada uprawnienia do przepisywania polis czy jakoś tak, ona skreśliła dane starego właściciela i wpisała moje. Lecz poprzedni właściciel miał 62% zniżki.... :lol: a ja jej niemam wogole :) nie wiem czy nie powinienem dopłacić czy ona się poprostu tego niedopatrzyła,bo wogole jakaś zamotana była i początkowa przeprawiła sam nr. rejestracyjny :)

Czy przy wykupywaniu OC na ten rok bede miał te 62% zniżki czy nie?? :lol:

 

Pozdro!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie ,nie jestem dokładanie pewien,ale zniżki nie przechodzą z jednego właściciela na drugiego ,poprostu jeżdzisz samochodzem lub motorkiem przez 2 lata masz 10% zniżki itp:)Jak coś źle napisałem prosze innych o poprawienie mojej odp;)dzięki z góry:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku to by chyba było zwyżki troche bo nie mam jeszcze odpowiedniego wieku.... Jak obliczałem to do kwoty 100-procentowej musiałbym dopłacić 80zł a to już niemała kasa ..... A jak coś to znowu pojade do tej pani i wkońcu wyjdzie że mam te 62% zniżki :):D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ty sie niemusisz na tym znac i to jest jej zasranym obowiazkiem zeby patrzec co robi

 

Jasne że nie musi się znać , ale problem będzie miał on a nie ty

i nie radze tego zostawić od tak i olać :!:

W końcu jak zarejestrował to na siebie to niech zacznie od uczciwego

wyrabiania zniżek a nie od kłopotów z funduszem gwarancyjnym.

W tym wieku to jasne że nie może mieć takich zniżek.

Pani z agencji powie że się pomyliła a gruncie rzeczy przyczepią się

do Magika 8888.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja poprostu mialem taka sytuacje nie wiedzialem ze ona sie pomylila potem mialem wypadek i nic z tego niebylo dlatego jest takie moje zdanie

 

Rozumiem, tylko dziś to lepiej unikać przejść z ubezpieczalniami

troche te przepisy się pozmieniały, ja już miałem potyczki z funduszem

gwarancyjnym mimo że miałem wszystko ok to musiałem wyjaśniać

bo pan agent się pomylił.

Nabiegałem się i nawet nie usłyszałem słowa przepraszam, brak słów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie pojazdu możesz wypowiedzieć umowę ubezpieczenia, lecz nie nie musisz. Wszystkie prawa i obowiązku przechodzą na ciebie z urzędu tylko na 30 dni licząc od dnia zakupu. Po upływie tego terminu nie masz ubezpieczenia.

Jak poszedłeś do agenta z polisą z prośbą o jej przepisanie to powinien on naliczyć ci składkę od nowa prawidłową, jeżeli tego nie zrobił to jest jego problem (agenta). Swoją drogą towarzystwo ubezpieczeniowe powinno do ciebie wystąpić z pismem o wykazanie się uprawnieniami do danej zniżki niezależnie czy się do nich zgłosisz sam czy też nie.

Ponadto po sprzedaży pojazdu każdy były właściciel pojazdu winien o takim fakcie powiadomić wydział komunikacji i towarzystwo ubezpieczeniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc pojechałem do jakiejś pani która posiada uprawnienia do przepisywania polis czy jakoś tak, ona skreśliła dane starego właściciela i wpisała moje. Lecz poprzedni właściciel miał 62% zniżki....  a ja jej niemam wogole  nie wiem czy nie powinienem dopłacić czy ona się poprostu tego niedopatrzyła,bo wogole jakaś zamotana była i początkowa przeprawiła sam nr. rejestracyjny

 

Jak poszedłeś do agenta z polisą z prośbą o jej przepisanie to powinien on naliczyć ci składkę od nowa prawidłową, jeżeli tego nie zrobił to jest jego problem

 

Dokladnie tak. Jezeli Pani do ktorej poszedlej byla licencjonowanym agentem i nie kazala Ci nic doplacac i potwierdzila pieczecia zmiane wlasciciela i numeru to jestes "czysty" i problem niedoplaconej skladki spada na zaklad ubezpieczen.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy wprzypadku OC na motocykl zniżka ma takie wielkie znaczenie? Przecież nawet maksymalna 60% nie daje jakiejś wielkiej sumy oszczędności. Ja mam 60% zniżki z OC samochodowego, ale jak już będę miał moto to wolałbym płacić za nie 100% składkę, po to by ewentualna wypłata (odpukuję) nie obciążała OC samochodowego, bo tam w grę wchodzą pieniądze dużo większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinni ci kazać dopłacić do 100%. Jeżeli tego nie zrobili w ubezpieczalni to nie twój problem. Nie martw się i najgorsze co ci się może przytrafić, to pełna składka bez zniżek w kolejnym roku jak się dopatrzą błędu.

 

Ni przejmuj się czymś takim przy oc, bo i tak nigdy z niego nie otrzymasz pieniędzy. Co innego przy ubezpieczeniu AC. Tam gdybyś niesłusznie dostał zniżkę i zamiast 100% zapłaciłbyś 38% to w razie wypadku lub kradzieży ubezpieczyciel by próbował wypłaciś tylko 38% odszkodowania, a nie całe należne. I potem weź i chodź po sądach żeby wyegzekwować resztę. I tłumacz się, że to wina tej pani itd. Ale w oc nie ma strachu.

 

Co do przechodzenia zniżek to oczywiście zniżki ma właściciel a nie motocykl. Zatem nie możesz kupić motocykla ze zniżkami :notworthy: .

Moim zdaniem płać oc wedle wyliczeń ubezpieczyciela jeśli to korzystne. Z czasem nazbierasz lata bezszkodowości i będziesz już miał własne zniżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...