Skocz do zawartości

Wymiana Tłoka YZ 125 '00


Myszon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ale mozna zakładać troche ciaśniej na pieć a nawet cztery ( niebezpieczne ) setki ' date=' wtedy konieczna jest spokojna jazda przez pierwsze kilometry [/quote']

Ja u siebie dobierałem na 5 setek, tak jak w instrukcji, ale nie rozumiem czemu na ciaśniejszych tłokach trzeba dłużej rozgrzewać silnik? Przecież zimnego silnika nie gazuje sie dlatego, że zimny tłok ma jeszcze duże luzy i lata w cylindrze jak żyd po pustym sklepie ;) A jeśli ten luz już na początku jest zredukowany do tych powiedzmy 4 setek, to chyba dużo bezpieczniejsza jest jazda na zimnym silniku, bo ten luz jest mniejszy.

 

A jeśli chodzi o mierzenie średnicy cylindra suwmiarką to już lepiej sobie oduścić :) Suwmiarka mierzy z dokładnością do 0,1 mm więc taki pomiar nic nam nie da w dobieraniu tłoka. Trzeba do tego celu użyć średnicówki, ustawionej mikrometrem, dzięki czemu uzyskujemy pomiar do 0,01mm. Mierzymy 10mm poniżej górnej krawędzi tuleji, nie w poprzek cyindra, tylko tak jakby wzdłuż. Nie wiem jak to powiedzieć ale mierzymy tam gdzie właśnie tuleja ma największą średnicę. Od pomiaru odejmujemy wymagany luz podany w instrukcji (najczęściej w granicach 0,05mm) i taki kupujemy tłoczek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt tu o szlifie nie mowi a to ze nie wiedzialem co to slowo oznacza wynika z tego ze nigdy nie mialem doczynienia z tym.

 

Własciwie to mam pytnie : Po czym poznac ze tłok jest do wymiany? bo pierscienie mi nie graja , kopa ma niezlego i tylko wkurza mnie to dlawienie na niskich obrotach. Wsumie to niby 125tki maja to do siebie ze dół maja slaby ale zeby az tak ? Przyzwyczajony moze bylem do mojego poprzedniego motoru ktory mial calkiem inna charakterystyke silnika mimo ze tez 125cc bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Myszon na pocztaku pisales :

moje dos. to remonty silnikow WSK Smile )

Jesli miales WSK'e to nie dziw sie ze charakterystyka jest dziwna. Wsk'a ma moc przy 3,5 czy tam 4,5tys obr/min a yz przy ponad 10 tys obr/min wiec moze to wszystko wyjasnia. Najlepiej tlok zobaczyc ale to sie wiaze z wyamia uszczelek ktore tez kosztuja parenascie czy paredziesat zlotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Ty masz wyczyna(crossa) jak nie wiesz co to jest

ja tez najpierw kupilem crossa' date=' a pozniej dowiedzialem sie co to jest nikasil :)

Po czym poznac ze tłok jest do wymiany?

musisz zajrzec do srodka i zobaczyc jaki luz ma tlok, jezeli "luz"miesci sie w normie to smigaj dalej,a gdy juz ma zbyt duzy luz to do wymiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz zajrzec do srodka i zobaczyc jaki luz ma tlok' date=' jezeli "luz"miesci sie w normie to smigaj dalej,a gdy juz ma zbyt duzy luz to do wymiany...

[/quote']

Musi jak sie nie zna. Jak wie o co chodzi to wystaczy że odpali i sie przejedzie i czuje jak motocykl chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos mi powiedziec czy zna firme NAMURA TECHNOLOGIES produkujaca tłoki? Znalazlem do swojej yamahy na ebay tlok tej firmy - z tego co pisze to jest pokryty teflonem - niewiem czy to dobrze czy zle - cena jest atrakcyjna. Sa jeszcze tloki WIESCO ale o 10$ drozsze - ktos moze doradzi?

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/YAMAHA-YZ12...sspagenameZWDVW

 

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Yamaha-YZ12...sspagenameZWDVW

 

Z tego co wyliczylem to Namura mnie wyniesie 240 zl a Wiesco 268 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...