Skocz do zawartości

czy silikonowy uszczelniacz wyklucza zastosowanie uszczelki?


Aniol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak składałem w Janku to poczatkowo nie czekałem az podeschnie po posmarowaniu i składałem, a po jakims czasie kap kap. Teraz składam po chwilii jest wszystko OK. Nauczyłem się tego od Rycha Petrusa którego pewnie znacie z bazarków (chromiarz z Poznania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi jakos nigdy z pod cylindra nie wydmuchalo sylikonu conajwyzej pod glowica

 

silicon pod głowicą :| ostro dobry patent :cry:

 

pod garem też wywieje sam silicon, tylko jeszcze zalezy jaki sprzęt, w charcie albo simsonku to troche inne cisnienia panują niz w wiekszych sprzetach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KrzyChules

tylko jak składałem na sylikon staralem sie aby nie wchodzil on do komory spalania bo inaczej kaplica (przekonalem sie o tym )

teraz juz wole wyciac z miekkiej blachy aluminiowej uszczelke pod glowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ... pod glowice chyba niepowinno sie dwac silikonu jedynie miekka metalowa (najczesciej) uszczelke. a co do patentu z odczekaniem przy zakladaniu silikonu mialo to na zadanie utworzyc usczelke wielokrotnego uzytku ze tak to nazwe... jak troche stwardnieje to do drugiej powierzchni przykleja sie tylko lekko i jest usczelniane sila docisku wtedy sie lekko deformuje i uzupelnia nierownosci karteru. plusem takiego rozwiazania jest to ze po zdieciu dekla czy cotam zakladalismy uszczelka ma duze szanse na pozostanie w stanie zdatnym do ponownego zalozenia ... praktykowali cos takiego panowie z dzikiego junaka i dzialalo. zawsze radzili ze jak uisczelniac junaka to tylko tak.n dodam ze zastosowalem cos takiego w WFM... coprwda jescze dekla niesciagalem i niewiem czy usczelka to przetrwa ale niecieknie NIC :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...