Skocz do zawartości

simson sr51 zestaw tuningowy


Sikor_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moim skromnym zdaniem to masz zabardzo splanowaną glowice i tlok ci w nią napierd..la i tyle zadnego spalania stukowego tam nie ma;]Niby dlaczego stukowee by mialo by tak byc slychac a zwyklego nie jak to zwykle nastepuje pod wiekszym cisnieniem niz niby mailo by wystepowac tamte drugie bo ono by wystepowalo jak tlok juz schodzi na dul;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem na czym polega spalanie stukowe. Troche czytalem na ten temat ale nigdzie nie wyczytalem o tym cisnieniu. Jestes pewien co do tego cisnienia??

 

Głowica to nie jest do tlok napier.. by caly czas a Takie "stukanie" slychac tylko na wysokich obrotach, na paliwie 95, na cieplym silniku. I jestem tego pewien. Tlok nie wali w glowice bo widac na cylindrze nawet jego GMP (chyba tak to sie pisalo).

I jak zaczyna wg. spalanie stukowe to moto nagle sie muli ale nie tak do konca tylko nagle przestaje przyspieszac.

Tzn to jest mniej wiecej tak.

10km/h; 30; 40; 60;70;75 i nagle 72-3 i ciagnie caly czas z ta predkoscia.

 

[ Dopisane: 11-01-2006, 20:06 ]

Ja wiem na czym polega spalanie stukowe. Troche czytalem na ten temat ale nigdzie nie wyczytalem o tym cisnieniu. Jestes pewien co do tego cisnienia??

 

Głowica to nie jest do tlok napier.. by caly czas a Takie "stukanie" slychac tylko na wysokich obrotach' date=' na paliwie 95, na cieplym silniku. I jestem tego pewien. Tlok nie wali w glowice bo widac na cylindrze nawet jego GMP (chyba tak to sie pisalo).

I jak zaczyna wg. spalanie stukowe to moto nagle sie muli ale nie tak do konca tylko nagle przestaje przyspieszac.

Tzn to jest mniej wiecej tak.

10km/h; 30; 40; 60;70;75 i nagle 72-3 i ciagnie caly czas z ta predkoscia.[/quote']

 

Na paliwie 98 moto jest wyraznie szybsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Mialem...Hm jak nic nie zmienisz w gazniku(dysza) to po zalozeniu musisz mu troszke przykrecic powietrze bo sie moze przymulac...Mi dal nawt zaowazalnie wieksze obroty(gaznik od suzuki Ts) i ladny wygląd:PMinus taki ze musialem go czesto czyscic i np w jazde gdy pada deszcz tez sie zbytnio nienadawal:PAle sa tez okryte plastikiem i chyba tylko o 10 zl drozze;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie zastanawialem nad kupnem takiego cylindra ale kazdy z was tu pisze cos innego i sam juz nie wiem co zrobic. Jezeli bym kupił to chcialbym kupić jakiś tanszy a te sa slabej jakosci a znowu te drozsze nie sa warte tej zabawy i tych pieniedzy zeby wkladac to w simka. Jeszcze sie dowiedzialem ze te cylindry na przykład z agmotu 70cmm i 60cmm maja inny rozstaw osi czy to moze być prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie chyba skusze na ta 70ccm:D

co0 dokladnie kupic?

A wiec czy wystarczy cylinder + glowica 70ccm(oczywiscie tlok itd)

gaznik bing ... lozyska na wal c3 ... wal wymienic? co jeszcze jest potrzebne....

 

a jak sie dokladie "rozwierca" te kartery ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie nie polecam w zadnym wypadku zmiany kosza sprzeglowego na S70 gdysz tracisz moment obrotowy ;) Moc jest tracona od razu z przelozenia pierwotnego na kosz;]Co Do walu 50 a 70 to hmm masz rozwiązanie optymalne(wieksze obroty Bardziej zwawy silnik szybszy moto Wal od S70-jest lzejszy i inaczej wazony) (Lepszy dul i lepszy moment obrotowy wal od S50) Jednak ja mialem Wal od s70 przy cylindze 60cmm i dosyc poządnie udalo mi sie wyciągnąć obroty natomias co do mocy przy dolnych partiach obrotow udalo mi sie zachowac takie jakie ma standardowy simson:) Co do dyszy hmm polecam 70-72 zupelnie wystarczy;]Jednak Musisz jeszcze dopracowac ten cylinder zeby naprawde zyskac zadowalające efekty :D pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...