Skocz do zawartości

Przyszla pora na potwora! -Moj nowy sprzet :)


Rekomendowane odpowiedzi

Ok :(

Ale czy nie jest to dziwne ze nie oddala dzisiaj ani jednego strzalu z wydechu ? eloelo wydaje mi sie ze Ty wiesz najlepiej jak wybrnac z tej sytuacji. Co radzicie wyjac to swiece i wypalic - wyczyscic ? Czy poczekac na roztopienie sniegu i katowac kolegow z pchaniem moto po ulicy ?:P

I czy jak juz odpali na pych(oby) to problem zniknie ? Tzn czy poprostu swieca sie wypali i bedzie juz ok ?

Strzalek_t moj 4t przywital mnie przy pierwszym kontakcie - pierwszej jezdzie przed zakupem... Chcialem sam sobie odpalic i skonczlo sie na 10centymetrowej bliznie na nodze ;) Wiec nie mam lekko z Yzf :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie az tak nie bylo pierwszego dnia :P Bo po tych 10 kopnieciac maks ( pierwszego dnia ) zawsze paliła...

PO tygodniu zaczal mi strzelac troche z wydechu to wymieniemł świece i bylo spoko ale nie widziałem duzej roznicy w odpalaniu, teraz rano podchodze ssanie do konca i motor od jedengo kopniecia pali :P

Wiec nie wiem co ejst u ceibei , pewnie masz juz noge jak jakis pudzian ;)

na twoim miejscu przed sezonem bym zawiozl na poazdny serwis zeby go rozebrali zobaczyli co i jak. troche zaplacisz ale nie bedzie niespodzianki w sezonie

 

powodzenia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak będzie musiał drugą kupić na wszelki wypadek' date=' to jest wyczynowy motocykl więc bez 2 świecy raczej sie nie obejdzie.[/quote']

no tak ,zapasowa swiece trzeba miec ze soba.Ja zawsze jak jezdze to mam 2 swiece na zmiane + klucz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie prawda moje moto stalo w nieogrzewanym i nie moglem odpalic wstawilem na noc do domu i za pierwszym razem odpalil. Oczywiście ze ma znaczenie co łątwiej odpalić moto rozgrzane(jak chodzilo) czy zimne??Takie sa prawa fizyki ... 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moto stoi w nieogrzewanym garazu i trudniej go odpalić moim zdaniem

niekoniecznie. Jak wszystko jest tak jak byc powinno w motorku to przy mrozie odpali(np. -10C bylo i za 2 kopnieciem mi odpalil motor bez problemu-oczywiscie stal w nieogrzewanym pomieszczeniu)

 

nie prawda moje moto stalo w nieogrzewanym i nie moglem odpalic wstawilem na noc do domu i za pierwszym razem odpalil. Oczywiście ze ma znaczenie co łątwiej odpalić moto rozgrzane(jak chodzilo) czy zimne??Takie sa prawa fizyki ... 5

oczywiscie ze latwiej odpalic moto rozgrzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję sprzętya!

 

Jak mam problem z zakopaniem mojej YZ 400F to jak do tej pory problemem była wyłącznie świeca i to na zimnym silniku.

Do mojego sprzęta jest to NGK CR8E, która kosztuje coś koło 27zł.

Wypalania nie polecam, starcza na krutko i może sie zepsuć w każdej chwili na jakimś zadupiu.

Do wykręcania kupiłem specjalny klucz do świec.

A wcześniej robiłem to taka nasadką do świec która często występuje w zestawach kluczy.

Problem był wyciągnięciaem tej nasadkii świecy, przewracałem moto albo wyciągałem takim długim giętkim chwytakiem, który kosztuje parę złoty w każdym skklepie motoryzacyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewracałem moto albo wyciągałem takim długim giętkim chwytakiem, który kosztuje parę złoty w każdym skklepie motoryzacyjnym.

 

Zawsze można sobie pomuc fajką :roll: .

Świecę tak ale nasadki przynajmniej ja nie mogłem wyjąć razem z przegubem bo haczy o ramę.

Teraz ten klucz załatwia sprawę całkowicie:

klucz3cd.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pali, jezdzi, smiga ;) :)

 

Okazalo sie ze swieca jest minimalnie uszkodzona (sprzedawca przysiega ze byla wymieniana przy servisie na koniec sezonu). Poprostu daje minimalne przebicie ale motocykl odpala bardzo dobrze. Jezeli swiece zalejemy (10kopniec bez zaplonu zupelnie wystarczy) to mozemy juz tylko wszystko rozkrecac i czysczyc swiece ;) W piatek jade kupic swiece i :notworthy:

Dziekuje wszystkim za rady :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...