Skocz do zawartości

YAMAHA VIRAGO 535 demontarz "puszki tłumika"


JAKI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ta puszka o ile mi wiadomo to puszka rozprezna. Chcesz ja ominac robiac tym samym glosniejszy wydech? Podobno o wiele lepsze rezultaty sa jak rozwiercisz tlumiki a puszke zostawisz (ktos juz o tym pisal na forum).

A co do samego demontarzu - sam w sobie nie powinien byc zbyt trudny choc sam nie robilem. Z tego co patrze na Virazke to uklad wydechowy trzeba by chyba zdjac :| odlaczyc puszke, jakies polaczenia bedziesz musial wymyslic miedzy przednia a tylna czescia wydechu (handmade jakis albo cos...) :? i calosc zamocowac ponownie. Tak czy siak powodzenia. Daj znac jak poszlo.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że Cię "swędzi". Moim zdaniem nie kombinuj przerabiąc fabryczny tlumnik. Masz duże sznnse na popsucie go. Poszukaj na allegro lub ebay'u tuningowego zamiennika, nawet użuwanego. Miałem taki zamontowany przy virażce którą kupiłem. Jednym dźwięk podobał się innym nie. Był naprawdę bardzo głośny. Wtedy byłem rozpoznawalny. Miałem wątpliwości czy "przejdzie" na przeglądzie. Raczej normalnie by nie przeszedł. Ponadto wymagał poprawek. Zalutowania wgłębień, skrócenia i przerobienia tak aby na przegląd można byłoby go napełnić i oczywiście pochromować (był czarny). Machnołem ręką i kupiłem używny oryginał.

A teraz jak był wykonany. W zasadzie były to dwa wydechy sprytnie przeplatające się z małem kanałem między nimi. Były trochę za długie bo zasłaniały oś tylnego koła. Był to wyrób fabryczy solidnie i precyzyjnie wykonany z osłoną aby się nie poparzyć. Widziałem też wersję bez przeplotu moim zdaniem gorszą. Mając w ręku oba wynalazki, mogę coś na ten temat powiedzieć. Poszukaj wersji tuningowej i ją przerabiaj szukając ciekawego dźwięku. oryginał moim zdaniem bez problemu sprzedasz jeśli jest w dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm to ja moze wyjasnie jaki jest tego cel;) brat od mojej laski jest posiadaczem tej VIRAGO, chcilismy wymontowac ta puszke [ :evil: ] zeby oddac to do jego znajomego który juz przerabiał to w swojim i ma bardziej basowy dzwiek no a tez chyba wszystko gra skoro nie narzeka;) dzisiaj próbowałem sie za to brac ale kurcze odkreciłem jedna srube i dalej jak patrzyłem to trzeba by odkrecic rury juz przy samym cylidrze bo to tam jest pospawane, prawda? co musze pokoleji odkrecac zeby to wymontowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojj chlopaki... :evil:

 

[ Dopisane: 27-12-2005, 22:49 ]

prosciej bedzie kupic niz zrobic... Bez obrazy - ale jesli nie zepsujesz to pewnie Ci sie nie uda... Zobacz na allegro a na 100% znajdziesz i jeszcze zarobisz sprzedajac orginal :evil:

POZDRAWIAM!!! :mrgreen: :!: :mrgreen: :lapagora:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jedna całość. Mocowany jest do kolektorów (rury) do ramy (puszka) i do ramy razem z tylnym podnóżkiem przy tłumnikach.

Być może nie zauważyliście mocowania puszki do ramy. Jak nie odkręci się tego mocowania to rzeczywiście nie chce się odłączyć.

Jeszcze raz nawołuję do zastanowienia się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...