Skocz do zawartości

wahacz


Gość enydris
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zeby nie zakladac nowego tematu, to napisze tutaj:

mam maly problem z dzwignia zmiany biegow.Mianowicie dokrecalem ja i ciagle sie luzowala(tam gdzie srube sie wkreca -na docisku bylo troche krzywe , wiec szlifierka wyrownalem to) i nadal to samo - nie moge scisnac tego tak zeby sie trzymalo,sruby mi sie urywaja jak chce mocniej dokrecic.Kupic nowa dzwignie(jak tak to ile moze kosztowac) czy cos jeszcze pokombinowac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby nie zakladac nowego tematu, to napisze tutaj:  

mam maly problem z dzwignia zmiany biegow.Mianowicie dokrecalem ja i ciagle sie luzowala(tam gdzie srube sie wkreca -na docisku bylo troche krzywe , wiec szlifierka wyrownalem to) i nadal to samo - nie moge scisnac tego tak zeby sie trzymalo,sruby mi sie urywaja jak chce mocniej dokrecic.Kupic nowa dzwignie(jak tak to ile moze kosztowac) czy cos jeszcze pokombinowac??

Moze sprobuj skontrowac srube nakretka z drugiej strony dzwigni?

 

IMO skoro Ci sie to tak odkreca to masz wieloklin wyjechany!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sprobuj skontrowac srube nakretka z drugiej strony dzwigni?

nakretki nic nie daja.Moze zle napisalem nie tyle co sie odkreca, ale poprostu nie dam rady docisnac srubami tej dzwigni tak zeby sie trzymala mocno- sruby sie urywaja.Nie mam pomyslu co zrobic.

IMO skoro Ci sie to tak odkreca to masz wieloklin wyjechany
a co to wieloklin(na tym dzwignia od biegow sie trzyma tak)??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmm ja mam taki motyw ale z kopka, po prostu musisz jakisz klin wbic, ja bede probowal z malym gwozdziem, a i dopiero to skrecic na maxa (juz mi sruba pekla bo za mocno skrecalem a i tak nie trzymalo), popsulem kopka bo ja rozgialem za mocno i ja odksztalcilem, wiec musialbym ja na cieplo zbic bo szczelina jest za duza, ale najpierw sprobuje z gwozdziem,

i nie jest to wina tego ze wieloklin sie zjechal bo kopka nie przeskakuje tylko zchodzi z wieloklina, nie wiadomo jakbym mocno przykrecil, po prostu rozgialem te 2 kawalki srubokretem za mocno i nawet sciskajac w imadle to nic nie daje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych przypadkach polecam Loctite'a.

Też miałem problem z odkręcaniem się dźwigni zmiany biegów

(raz nawet to ustrojstwo odkreciło mi sie na ostatnim kółku na zawodach Confused ) i dopiero loctite pomógł.

 

Ja to przy składaniu silnika a szczególnie zmieniacza i śrub narażonych na wykręcanie zasze z tego korzystam. Taka tubka starcza na bardzo długo bo tego sie dosłwnie pół kropelki uzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych przypadkach polecam Loctite'a.

Też miałem problem z odkręcaniem się dźwigni zmiany biegów

(raz nawet to ustrojstwo odkreciło mi sie na ostatnim kółku na zawodach Confused ) i dopiero loctite pomógł.

 

Ja to przy składaniu silnika a szczególnie zmieniacza i śrub narażonych na wykręcanie zasze z tego korzystam. Taka tubka starcza na bardzo długo bo tego sie dosłwnie pół kropelki uzywa.

 

Dokładnie tak. Polecam w szczególności Loctite'a 243 niebieski, to najbardziej popularny. Jest średniej wytrzymałości. Są jeszcze mocniejsze oraz słabszy. Lecz ich nie polecam, po tym jak ktoś potraktował wcześniej moją tylną zębatkę tym czerwonym to nie przepadam za nim (połamany klub i pochratane ręce )

243 zapobiega odkręcaniu się gwintów, lecz po mocniejszych przekręceniu kluczem ciężko ale ulega i nie ma z nim problemów jak we wspomnianym już czerwonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...