Skocz do zawartości

większa 8tka w kat.A


panz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a jaki to ma sens? tę 8mke co jest mozna objezdzac stojąc, z jedną ręka na kierownicy czy siedząc bokiem z jedną ręką na kierownicy,albo na 3cim biegu(hondy cb250)...lepsiejsi pewnie objadą ją stojąc,leząc lub wisząc... ... ten slalom to tez jakies nieporozumienie... po co ułatwiać coś z czym i tak mało kto ma problem?

 

chyba ze nasi ministrowię chcą zacząć zdawać i juz przygotowują :twisted: :twisted: :twisted: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie ósemka jest tak duża, że trzeba być dużym artystą, żeby nie dać rady jej przejechać.

Na kursie u Tomka Kulika ćwiczy się jazdę w o wiele mniejszej ósemce na drugim biegu, kierując jedną ręką i nie jest to problemem.

Niech zaniżają wymagania egzaminacyjne - więcej nierozgarniętych ludzi będzie jeździło na moto i będzie więcej wypadków.

Przed moim egzaminem podejchałem z Tomkiem na Odlewiczną popatrzeć na placyk i byłem świadkiem tego, jak laska nie była w stanie zmieścić się w ósemce - słusznie nigdy nie powinna z takimi umiejętnościami dostać uprawnienia do kierowania motocyklem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla kogoś w ministerstwie widać była za mała :) a jak nowe rozporządzenie to zmiana ½kosmetyczna½ i w tej kategorii musiała być.Kolejną ciekawostką na egzaminie (przyznaję że nie wiem czy było o tym w ½starych przepisach½) jest sprawdzenie stanu łańcucha ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jan kategorię C+E sprawdzałem zaczepy mocowania i przewody hamulcowe więc jak ktoś luknie na łańcuch w motocyklu nic mu się wielkiego nie stanie a co do powiekszania 8 to chyba nie ma to najmniejszego sensu bo jak juz pisaliście prawie każdy daje rade pozdrawiam

 

[ Dopisane: 23-12-2005, 19:09 ]

Na początku miało byc "Ja na " sory za błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się temu tak dokładnie przyjrzeć' date=' to z roku na rok podnoszą cenę kosztem ułatwienia zdawania...[/quote']

Bo coraz więcej biednych dzieci bogatych rodziców dostaje motocykle, więc czemu by nie dać im papieru, a to, że się później zabiją to nikogo nie obchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiecie wszystkim dogodzić się nie da i tak zawsze znajdą się osoby które nawet na 8ce o szerokości 10m nie odnajdą się z jednej i tylko jednej przyczyny, po prostu ich ½nic½ nie nauczono na kursie ot i tyle.Pamiętam jak w trakcie mojego egzaminu jeden z asów kierownicy zaliczył glebę na 8ce a był nawet taki który podczas ruszania na wzniesieniu z hamulca postawił moto na gumę :) A to że da się 8kę zrobić emką z koszem nie zmienia jednak faktu iż idąc na kurs nie pójdziemy do kolesia która jest w stanie nas tego nauczyć na wspomnianej emce ;) ponieważ wybieramy ośrodek który posiada taki sam motocykl jak WORD, który jest blisko domu, szkoły, pracy (niepotrzebne skreślić)i oferuje go za 200zł.Mało ważne że Pan Heniek-instruktor będzie w czasie naszych zmagań na placu trzymał za kolano kursantkę w samochodzie.Dlaczego? otóż nam się wydaje że wystarczy zrobić 5x8kę żeby zostać motocyklistą (bo przecież o to nam chodzi) w czym zresztą utwierdza nas wspomniany Pan Heniek i nasi koledzy którzy zdali 2 miesiące temu a umiejętności? hmmm one same przyjdą z czasem...Właśnie takie opinie często słyszę i właśnie w takich warunkach większość z nas robiła kurs zajarana samą możliwością dosiadania 2oo nie wymagając od OSK niczego ponad to.Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez nie wiem komu jest potrzebne powiekrzanie 8-semki przeciez wystarczy ok 4 godzin zeby ja opanowac do perfekcji a jest to nic innego jak sprawdzenie czy dany kursant opanowal juz rownowage na motocyklu i czy moze wyjechac na miasto w ruch uliczny. W Zamosciu jakies pol roku temu musieli w WORD zmienic moto bo uleglo zniszczeniu ;):D jeden kolo przy hamowaniu awaryjnym zachamowal na maxa przednim.. nio i przelecial przez kierownice... takie mial przygotowanie do egzaminu... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to oczywiste ze kurs nie uczy jezdzic- uczy tylko przemieszania się z punktu a do punktu b bez wywrotki...(tj przynajmniej próbuje)...

 

20h to strasznie duzo i mozna sie nauczyc czegos w tym czasie...

 

jak wreszcie zdecydowałem sie na prawko to 8mka była jakims nieporozumieniem... a mimo to instruktor powiedział ze na miasto pojedziemy na 11h godzinie kursu... zdychałem z nudów- stukałem po 3h ciągiem zeby przez to przejsc- wyłączyć myslenie, utwardzic posladki i jazda...(nie omieszkałem sobie cichaczem porozrabiać jak tylko instruktorek sobie gdzies pojechał-ale i tak wynudziłem się jak mops...).potem było 2h poza miastem(ale na szczescie poza placem :D) i znow 6h na placu zupełnie bez sensu...nie dziwię się ze jakis kursant chciał mu uciec motorkiem przez płot(skasował i moto i kask-siebie pewnie tez...).

 

są perełki które próbują wjechać motocyklem do biura instruktorów(gdzie ci zamiast uczyc piją kawkę),czy kobieta lat ponad 50 ktora na 7czy 9 godzinie nie miesci sie w 8 i sobie kruzuje po placu całym z niemałym bananem na twarzy, ale jestem pewien ze większość ludzi nudzi się śmiertelnie i wychodzi po kursie z uczuciem zawodu i niedosytu- bo się nic nie nauczyła...

 

8mke da sie zrobić teraz nsrką- quatro w gdyni miało taką jako moto szkoleniowe - i ludzie tym robili ...

 

za tę kasę co trzeba teraz wydac na porządny kurs- 900-1100zł powinny byx ze 2-3 różne motocykle i jazda enduro po lesie w cenie kursu...a tak pozostają nudy i szlifowanie podnózków przy objezdzaniu 8mki na 3cim biegu...

 

a moze tę 8mke powiększają zeby ją wprowadzić do kategorii B ? :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za tę kasę co trzeba teraz wydac na porządny kurs- 900-1100zł powinny byx ze 2-3 różne motocykle i jazda enduro po lesie w cenie kursu...a tak pozostają nudy i szlifowanie podnózków przy objezdzaniu 8mki na 3cim biegu...

Niestety nie mam lasu...

www.pro-motor.pl

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...