Skocz do zawartości

Opłaty rejestracyjne w 2006 ??


Guti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

taaa , tylko ciekawe jaka częśc z tych 500 zł faktycznie trafi na finansowanie złomowania :D złodziejstwo pie*dolone :D :P

 

eustachydreptak , mam nadzieje, że będziesz na bieżąco podawał nowe informacje :D :D dla mnie jest to szczególnie wazne, bo mam zamiar sciągnąc i moto i samochód :mrgreen: chociaż nie wiem czy podołam :?

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiego przepisu który mówiłby o tym że rejestrując pojazd podlegasz przepisom jakie obowiązywały w momencie kupna. Podczas rejestracji liczą się przepisy jakie obowiązują w tym momencie. Ja kupiłem moto w październiku - a rejestrować będę w marcu następnego roku. W tym czasie może się zmienić wiele przepisów. I nic z tego nie wynika. Zarejestruję grzecznie na zasadach obowiązyjących w marcu 2006. Fakt, że prawo mówi o tym, iż pojazd zarejestrować należy w ciągu 1 miesiąca od daty kupna. I co z tego? Nawet jak zarejestrujesz po roku od daty kupna to nie ma z tego tytułu żadnych sankcji. Mogą Cię cmoknąć w pompkę i grzecznie zarejestrować motocykl:-) a więc uszy do góry Panie i Panowie. Czekamy cierpliwie na lepsze czasy (czytaj: tańsze opłaty). Póki co świetne warunki narciarskie, a więc szlifujemy dechy. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w Wydziale Komunikacji i faktycznie jest tak ,że od 1 stycznia na samochody sprowadzone z zagranicy jest opłata ekologiczna w wysokości 500 zł. Reszte opłat tak jak w ubiegłym roku.

Ale tu UWAGA . Jest tak jak pisał Marius . Liczy sie data zakupu auta. Czyli jeśli zakupiliśmy np 31 grudnia 2005 to tej opłaty 500 zł nie wnosimy.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze nas samochody malo interesuja. Czy ktos ma pewnie informacje odnosnie motocykli? Ja dzwonilem do swojego Urzedu w radomiu i pani powiedziala ze motocykle bez zmiana ale ja tam im nie wierze bo jak auto rjestrowalem to tez co innego przez tel. mowili a co innego na miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu UWAGA . Jest tak jak pisał Marius . Liczy sie data zakupu auta. Czyli jeśli zakupiliśmy np 31 grudnia 2005 to tej opłaty 500 zł nie wnosimy.

wątpie w to, w takim razie każdy nowo rejestrowany samochód by miał date kupna/sprzedaży 31.12.2005 :mrgreen: :|

 

Tylko ze nas samochody malo interesuja.

dobra, jak ktos cos wie to niech pisze tez o samochodach. Mi to sie przyda, innym może też

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od 1 stycznia 2006 r. wchodzi w życie zmiana art. 72 ust. 1 pkt 9 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 roku - Prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity z 2005 r. Dz. U. Nr 108 poz. 908 z późniejszymi zmianami) - rejestracji pojazdu dokonuje się po przedstawieniu zgodnie z ustawą z dnia 20 stycznia 2005 roku o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji (Dz. U. Nr 25 poz. 202), oprócz obecnie wymaganych dokumentów, dowodu wpłaty, o którym mowa w art. 12 ust. 2 ww. ustawy lub oświadczenia o podleganiu obowiązkowi zapewnienia sieci zbierania pojazdów, o którym mowa w art. 11 ust. 4 tej ustawy albo faktury, zawierającej takie oświadczenie, jeżeli pojazd rejestrowany jest po raz pierwszy. Przepis ten dotyczy pojazdów samochodowych zaliczonych do kategorii M1 i N1 - są to pojazdy:

Kategoria M1 - pojazdy samochodowe przeznaczone do przewozu osób mające nie więcej niż 8 miejsc, oprócz siedzenia kierowcy.

Kategoria N1 - pojazdy samochodowe przeznaczone do przewozu ładunków mające max. dopuszczalną masę całkowitą nieprzekraczającą 3,5 tony. Informujemy ponadto, zgodnie z art. 12 ustawy z dnia 20 stycznia 2005 r. o recyklingu - wprowadzający pojazdy na terytorium kraju nie więcej niż 1000 pojazdów w roku kalendarzowym, może nie zapewniać sieci.

 

Oznacza to, ze oplata ta nie dotyczy motocykli :lol:

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam' date='

od 1 stycznia 2006 r. wchodzi w życie zmiana art. 72 ust. 1 pkt 9 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 roku - Prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity z 2005 r. Dz. U. Nr 108 poz. 908 z późniejszymi zmianami) - rejestracji pojazdu dokonuje się po przedstawieniu zgodnie z ustawą z dnia 20 stycznia 2005 roku o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji (Dz. U. Nr 25 poz. 202), oprócz obecnie wymaganych dokumentów, dowodu wpłaty, o którym mowa w art. 12 ust. 2 ww. ustawy lub oświadczenia o podleganiu obowiązkowi zapewnienia sieci zbierania pojazdów, o którym mowa w art. 11 ust. 4 tej ustawy albo faktury, zawierającej takie oświadczenie, jeżeli pojazd rejestrowany jest po raz pierwszy. Przepis ten dotyczy pojazdów samochodowych zaliczonych do kategorii M1 i N1 - są to pojazdy:

Kategoria M1 - pojazdy samochodowe przeznaczone do przewozu osób mające nie więcej niż 8 miejsc, oprócz siedzenia kierowcy.

Kategoria N1 - pojazdy samochodowe przeznaczone do przewozu ładunków mające max. dopuszczalną masę całkowitą nieprzekraczającą 3,5 tony. Informujemy ponadto, zgodnie z art. 12 ustawy z dnia 20 stycznia 2005 r. o recyklingu - wprowadzający pojazdy na terytorium kraju nie więcej niż 1000 pojazdów w roku kalendarzowym, może nie zapewniać sieci.

 

Oznacza to, ze oplata ta nie dotyczy motocykli :lol:

Pozdrowienia[/quote']

 

m1- motocykl jest pojazdem samochodowym...tak mi przynajmniej wkręcali na kursie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufff czytajcie... bo troche szperanie mnie to kosztowalo... ale warto bylo.. :(

 

Dziennik Ustaw z 1999 r. > Nr 91 > poz. 1039 zalacznik nr 2

 

§ 1. Dla potrzeb homologacji typu zgodnie z klasyfikacją międzynarodową rozróżnia się następujące kategorie pojazdów:

1. Kategoria L: pojazdy silnikowe mające mniej niż 4 koła, w tym:

1) kategoria L1: motorowery jednośladowe - pojazdy silnikowe dwukołowe mające pojemność skokową silnika spalinowego nie przekraczającą 50 cm3 i maksymalną prędkość konstrukcyjną nie przekraczającą 45 km/h, bez względu na źródło napędu;

2) kategoria L2: motorowery trójkołowe - pojazdy silnikowe trójkołowe mające pojemność skokową silnika spalinowego nie przekraczającą 50 cm3 i maksymalną prędkość konstrukcyjną nie przekraczającą 45 km/h, bez względu na źródło napędu;

3) kategoria L3: motocykle jednośladowe - pojazdy silnikowe dwukołowe mające pojemność skokową silnika spalinowego przekraczającą 50 cm3 i maksymalną prędkość konstrukcyjną przekraczającą 45 km/h, bez względu na źródło napędu;

4) kategoria L4: motocykle z bocznym wózkiem - pojazdy silnikowe trzykołowe o asymetrycznym układzie kół, mające pojemność skokową silnika spalinowego przekraczającą 50 cm3 i maksymalną prędkość konstrukcyjną przekraczającą 45 km/h bez względu na źródło napędu;

5) kategoria L5: motocykle trójkołowe - pojazdy silnikowe trójkołowe o symetrycznym układzie kół, mające pojemność skokową silnika spalinowego przekraczającą 50 cm3 i maksymalną prędkość konstrukcyjną przekraczającą 45 km/h, bez względu na źródło napędu;

6) do kategorii L zalicza się także następujące pojazdy czterokołowe:

a) - "motorowery czterokołowe", których masa własna jest mniejsza od 350 kg, bez uwzględniania masy baterii w przypadku pojazdów elektrycznych, których maksymalna prędkość konstrukcyjna nie przekracza 45 km/h i pojemność skokowa silnika spalinowego nie przekracza 50 cm3 (lub maksymalna moc netto tego silnika nie przekracza 4 kW) i które zalicza się do kategorii L2 (motorowery trójkołowe);

B) - "motocykle czterokołowe", których masa własna jest mniejsza od 400 kg (550 kg w przypadku pojazdów do przewozu ładunków), bez uwzględniania masy baterii w przypadku pojazdów elektrycznych, których maksymalna moc netto silnika nie przekracza 15 kW i które zalicza się do kategorii L5; (motocykle trójkołowe).

2. Kategoria M: pojazdy samochodowe mające co najmniej cztery koła i przeznaczone do przewozu osób, w tym:

1) kategoria M1: samochody osobowe - pojazdy przeznaczone do przewozu osób, mające nie więcej niż osiem miejsc (nie licząc miejsca kierowcy);

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w urzedach to moze za pare lat nad tym zapanuja. 1.5 roku temu kupilem dwa autka, jedno dla siebie drugie dla ciotki, te same papiery - ona zarejestrowala w skarzysku a mi w radomiu nie pozwolili, kazali dowiezc dowod wplaty akcyzy pomimo ze stalem z dziennikiem ustaw w reku i pokazywalem im czarno na bialym ze jak mam fakture vat marza to nie potrzeba. 3 tygodznie robili problemy, wkoncu jak juz sobie zalatwilem brakujacy papier to nawet go odemnie nie chcieli wiec sobie wyobrazcie moja wscieklosc .... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w urzedach to moze za pare lat nad tym zapanuja. 1.5 roku temu kupilem dwa autka' date=' jedno dla siebie drugie dla ciotki, te same papiery - ona zarejestrowala w skarzysku a mi w radomiu nie pozwolili, kazali dowiezc dowod wplaty akcyzy pomimo ze stalem z dziennikiem ustaw w reku i pokazywalem im czarno na bialym ze jak mam fakture vat marza to nie potrzeba. 3 tygodznie robili problemy, wkoncu jak juz sobie zalatwilem brakujacy papier to nawet go odemnie nie chcieli wiec sobie wyobrazcie moja wscieklosc .... :twisted:[/quote']

 

 

heh miałem podobną sytuację- miałem w umowie podaną cene zakupu 1k zł... miałem pcc wypelnione,ale nie miałem podpisu sprzedajacego-babiszon mnie odesłał po podpis i postraszył terminami- wiec wieeelki cyrk z załatwianiem bo kolo wyjechał na wakacje :>...

 

jak już przytachałem tyłem z podpisem... to babka powiedziała ze 1k zł, nie ma podatku,mam zabrac sobie to pccc i iść do domu :>...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...