Skocz do zawartości

JINLUN - Made in China


voti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

itam, ma chinolka 250-5 i spala tylko 4 na 100, probowalem mu obnizyc zuzycie robil sie slaby, wiec jest jak jest chodz na trasie brak mu tego 6 biegu , moze beda chinolki 6 biegowe w klasie 400 , 600 cm.Pozdrawiam zycze szerokiej drogi, pozdrowienia na trasie :) :)

 

to prawda ... moje 233ccm z tego mojego jl 250-5 wystarczyloby na dluzej gdyby byla 6tka : )

pozdr,

p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozna go jakos podrasować czy lepiej nic nie kombinować?

Nie warto bo koszty będą niewspółmierne do znikomej poprawy mocy. Chyba, że potraktujesz to jako zabawę w eksperymentowanie.

 

To już tylko kwestia kasy. Dewilka, PanEuropean a w końcu Goldas. To samo z coraz większym silnikiem i lepszym wypasem.

Trafiłeś w dziesiątkę Goldas to jest to ale jeszcze nie teraz. Jak dożyje do poważnego wieku to wtedy pójdę w stronę wygody.

 

A ja powiem nawet więcej ... te #$@#@#% chińskie wynalazki emanują ZŁEM.

Viadro stało z nimi całą noc i dzisiaj się po prostu przewróciło ....

Bo przecież to nie dla tego że krzywo postawiłem ?

ZŁOOOOOOOOOO !!!!!!!!!!!! :)

pzdr

kjujik

 

Czy to przypadkiem nie u mnie było, bo widziałem tylko jak poprawiałeś plastiki? :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w głównej siedzibie Rometa koło Dębicy i zobaczyłem, że salon sprzedaży jest już na ukończeniu.

Sprzęty były już poustawiane, meble przywiezione do poskręcania to może przed zimą się wyrobią :biggrin:

Zakupiłem bez problemu części te, które potopiłem sobie przez zwarcie. Wyniosło mnie to całe 61zł.

Pytałem o uszczelki te z którymi miał tyle problemu Shipp i są do dostania od ręki.

Mało tego, pociągnąłem trochę serwisanta za język i przyznał się, że w Romecie zaczeli składać również motocykle. Na razie tylko oba modele 250. Czyli rzędówka i V-ka.

To chyba dobry objaw bo jakość poskręcania się poprawi i części zamiennych będzie pod dostatkiem. :cool:

 

P.S.

Apropo tych komarków, które zaczeli na początku składać w Romecie to zauważyłem, że całkiem sporo zaczyna tego jeździć po naszych drogach.

Zamiast kupować taki chiński skuter nołnejm w markecie za 2,5tyś PLN to chyba lepiej kupić takiego chińskicgo Rometa, przynajmniej jest jakiś serwis i części.

Edytowane przez Luca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Kto wie, jaka powinnam wsadzic zarowke do Rometa R- 150 z przodu, bo mi spalio. Poza tym ze 6 volt, to ile watt? Po roku mi sie spalila ta, ktora byla od nowosci, potem wlozylam 6v, 35/35w i mi po dwoch dniach spalilo znow. Niestety oryginalna wyrzucilam i nie moge sobie sprawdzic jaka to byla.

Moze zla zarowke wstawilam? Czy raczej cos mi sie fajczy w srodku i jest zwarcie jakies? :bigrazz:

Edytowane przez Kubrick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Kto wie, jaka powinnam wsadzic zarowke do Rometa R- 150 z przodu, bo mi spalio. Poza tym ze 6 volt, to ile watt? Po roku mi sie spalila ta, ktora byla od nowosci, potem wlozylam 6v, 35/35w i mi po dwoch dniach spalilo znow. Niestety oryginalna wyrzucilam i nie moge sobie sprawdzic jaka to byla.

Moze zla zarowke wstawilam? Czy raczej cos mi sie fajczy w srodku i jest zwarcie jakies? :icon_mrgreen:

Jesteś pewna, że instalację masz na 6V a nie na 12V?

Nie wiem jak faktycznie jest w Romecie 150 to ci nie pomogę.

Zobacz na inne żarówki jakie mają oznaczenie w V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Kto wie, jaka powinnam wsadzic zarowke do Rometa R- 150 z przodu, bo mi spalio. Poza tym ze 6 volt, to ile watt? Po roku mi sie spalila ta, ktora byla od nowosci, potem wlozylam 6v, 35/35w i mi po dwoch dniach spalilo znow. Niestety oryginalna wyrzucilam i nie moge sobie sprawdzic jaka to byla.

Moze zla zarowke wstawilam? Czy raczej cos mi sie fajczy w srodku i jest zwarcie jakies? :)

Witaj, mysle ze 150 i 250 maja instalacje elektryczna 12 V, wiec Ci sie zarowki 6V pala, pozdrawiam szerokioej drogi :crossy: :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---ciach---

Czy to przypadkiem nie u mnie było, bo widziałem tylko jak poprawiałeś plastiki? :icon_mrgreen:

TAK !!!!. Viadro stało całą noc z chińczykami to się zaraziło :)

Ale to nic ... mam już nowe plastiki bo ... wywaliłem się niedawno i cosik się popsuło i Viadro i kjujik :crossy:

 

ZŁOOOOO !!!

 

pzdr

kjujik

Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Kto wie, jaka powinnam wsadzic zarowke do Rometa R- 150 z przodu, bo mi spalio. Poza tym ze 6 volt, to ile watt? Po roku mi sie spalila ta, ktora byla od nowosci, potem wlozylam 6v, 35/35w i mi po dwoch dniach spalilo znow. Niestety oryginalna wyrzucilam i nie moge sobie sprawdzic jaka to byla.

Moze zla zarowke wstawilam? Czy raczej cos mi sie fajczy w srodku i jest zwarcie jakies? :)

 

Według instrukcji powinna tam być żarówka taka sama jak w R250 czyli 12V/35/35W, oznaczenie żarówki BA20D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK !!!!. Viadro stało całą noc z chińczykami to się zaraziło :buttrock:

Ale to nic ... mam już nowe plastiki bo ... wywaliłem się niedawno i cosik się popsuło i Viadro i kjujik :)

ZŁOOOOO !!!

pzdr

kjujik

Mam nadzieje, że nic poważnego i Kjujik z Viadrem znowu na chodzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki! Wlasciwie to ja zalozylam ze ma byc 6V a nie 12. Wloze taka jaka napisaliscie i zobaczymy ci sie bedzie dzialo.

 

PS. Kupilam male diody na wentylki, niebieskie. Fajny efekt. :)

 

Polecam ten Semihalogen

Cokół żarówki jest typu BA20, moc i parametry elektryczne takie jak oryginalnej i pasuje do oprawki w R 250, położenie spiralek żarników geometrycznie jest w takim samym miejscu, jak w klasycznej żarówce. Założyłem i świeci dużo jaśniej, może nawet tak na subiektywne odczucie, dwa, trzy razy lepiej. Bosma to holenderska firma, ale żarówki są produkowane w Polsce. Można szukać też i w innych sklepach z żarówkami. Tak że można dość tanio polepszyć sobie światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki! Wlasciwie to ja zalozylam ze ma byc 6V a nie 12. Wloze taka jaka napisaliscie i zobaczymy ci sie bedzie dzialo.

 

PS. Kupilam male diody na wentylki, niebieskie. Fajny efekt. :)

 

Jestem przekonany że 12V, ale zawsze można sprawdzić na akumulatorze jakie jest oznaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK !!!!. Viadro stało całą noc z chińczykami to się zaraziło :D

Ale to nic ... mam już nowe plastiki bo ... wywaliłem się niedawno i cosik się popsuło i Viadro i kjujik :D

 

ZŁOOOOO !!!

 

pzdr

kjujik

 

Przewróciło się bo chrapałeś za głośno.

 

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka. Czym nasmarowac lancuch? Moze byc towot? ;) No i czy musze koniecznie rozbierac moto, czy wystarczy jak "pomyziam" trochr i poobracam nim? :) Nic sie nie dzieje, ale chyba juz najwyzsza pora.

Kubrick, wejdź na stronę Klubu Chińskich Motocykli, zaloguj się na forum i tam w dziale "wszystko na temat" znajdziesz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania. Tutaj zagląda niewielu użytkowników chińskich motocykli, tam wielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...