Skocz do zawartości

Czy kawasaki GPZ 500 to dobry wybór??


Rekomendowane odpowiedzi

Czy dławienie tego motorka nie polegało przypadkiem na kilku patentach w gaźniku? Coś z membranami, przepustnicami... Z zewnątrz pewnie trudne do ocenienia. Najłatwiej chyba przejechać się i ocenić na własne organy, czy osiągnie deklarowane 2 paki itd.

 

DOPISANE:

"Wersja 50-konna ma wytłoczenie w pokrywach gaźników ograniczające skok przepustnic. W wersji 27-konnej pokrywy gaźników są identyczne jak w wersji 60-konnej, ale przepustnice mają w górnej części cztery otwory, które nie pozwalają w pełni wykorzystać przelotu gaźnika(...)".

 

źródło: Świat Motocykli "Kupujemy używany motocykl część 1."

 

Na tej podstawie wydaje mi się, że: patrzysz na gaźniki i jeśli widzisz, że w pokrywkach są wspomniane wyżej wytłoczenia - jest 50 koników. Jeśli ich nie ma, to mamy do czynienia z 27 lub 60-konną wersją. Różnica będzie w tym przypadku łatwo wyczuwalna w jeździe. Przypuszczam, że 27KM nie rozpędzi GPZta powyżej 150km/h. To tak na pierwszy rzut oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj GPZa. Miałem rozbiłem sprzedałem. Jeśli miałbym wybierać między giepą a gs to wybrałbym Suzuki. W Gpz przednie koło ma tendencję do uciekania na zakrętach. Przekonałem się o tym nie raz. Może ma troszkę lepsze osiągi niż suzi ale to zawsze będzie Kawa. Wybij sobie Gpz z głowy zanim wpakujesz się w maliny jak ja. ;)

GPZ500S->XJ550->GSX600F->ZZR1100->GSF600N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

etam, jakie maliny :)

motocykl jest swietny jak na pierwszy pojazd, kupilem go na poczatku sierpnia ubieglego roku i przejezdzilem nim pierwsze "pol" sezonu.

jedyne co robilem to lalem benzyne i tyle, zero problemow. dla spokoju raz na miesiac wpadalem do zaprzyjaznionego warsztatu by chlopaki rzucily okiem czy np nie trzeba dolac oleju, naciagnac lancuch, cos wyregulowac :P naszczescie wszystko bylo ok. jedyna rzecz co mnie dziwila to duze spalanie (tzn okolo 6l/100km, czasem lekko wiecej). nie wiem czy to wina regulacji (przekonam sie na wiosne ), czy tego ze wieczorami mialem tendencje do jazdy od swiatel do swiatel "ile dala fabryka" jesli chodzi o przyspieszenie :P

a jesli chodzi o kola 16stki to ja jakos nie zauwazam dyskomfortu na zakretach. moze dlatego ze moja technika jazdy jest jeszcze "bardzo amatorska", ale trzeba pamietac ze to tylko "sportowo turystyczne" 500ccm:)

jesli chodzi o osiagi to jest widocznie mocniejsza od gs'a (jezdzilem czesto z kumplem ktory ma gs'a), ale to pewnie tez roznica naszej wagi :)

gpz 500 zawsze ma owiewki (moze nie wielkie, ale ma :P ), a gs nie zawsze, co musi byc uciazliwe (w gpz czasem wkurza mnie to jak wieje, a klasc sie na bak przy 140 to tak troche dziwnie:P ).

wg mnie sprzet w dobrym stanie, serwisowany i traktowany jak motocykl bedzie super pojazdem dla kazdego poczatkujacego (na pierwsze 2 sezony).

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem GPz500s (EX500A) przez jeden sezon... i nie zamienil bym go na Suzi GS500... prszezten sezon nic przy nim nie robilem poza podstawowymi wymianami (olej, plyny, opony i klocki) .

moto sie prowadzi lekko... Tomek xj500 nie prawda jest ze przednie kolo ucieka w zakretach.. mzoe miales jakas srednia gume czy czos... w mojej nie uciekalo... moto malo pali... osiagi jak na ta pojemnosc ma przyzwoite....

 

godne polecenia na 1 moto ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...