Skocz do zawartości

TW 125 - odetkałem - agrotjuning system :-))


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem dwa miesiące temu TW 125 od jednego z naszych kolegów z forum.

 

Sprzęt bez zarzutu pod względem silnikowym. Jednak dźwięk jaki wydaje z siebie seryjny wydech małej TW jest niezbyt męski, wręcz irytujący. Trzeba było coś z tym zrobić. Zdjąłem tłumik, ogladam i widzę we wlocie do puchy, tam gdzie dochodzi kolanko, zwężkę. Zwężka zmniejszała przelot na wlocie do tłumika z 30 milimetrów na 15. Wąski przecinaczek ślusarski załatwił sprawę - odetkałem grata. Następnie odciąłem dużym diaksem końcowy dekielek tłumika i wspawałem nowy z rurką o średnicy przelotu 20mm.

Skutek: maszyna mimo mikrej pojemności odzywa się po męsku, wkręca się na obroty znacznie chętniej, poprawiła się elastyczność (raczej pojawiła się).

Myślę że samo usunięcie kryzy dałoby poprawę osiągów plażówki - wazne dla osób ze skromnym zapleczem warsztatowym.

Jeszcze poeksperymentuję z ustawieniem iglicy - na razie mam zapiętą na środkowym rowku.

 

P.S. Warszawa pozdrawia Piłę.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak najlepiej by było, gdyby znać idealną średnicę wylotu z tłumika, jego długość i wszystkie inne parametry mające wpływ na skuteczność wydechu. A bez tego wszystkie zmiany zostały wprowadzone na oko, stuprocentową słuszność i pewność w działaniu, miałem tylko przy usuwaniu kryzy.

Jednak per saldo maszyna działa o wiele lepiej niż przed agrotjuningiem.

 

[ Dopisane: 14-12-2005, 18:22 ]

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie , ze Tw sie sprawuje dobrze :P Mi podobal sie jego dzwiek nawet gdy byl przytkany ;] , wiadomo 4t ladnie brzmi , a po takim zabiegu pewno jeszcze lepiej. Jakbym ja zostawil dla siebie to pierwsze co takze zajalbym sie tlumolem , co przelotowka to przelotowka :twisted:

 

Pozdrowionka

 

do dzis podziwiam to jak wlozyliscie TW do mercedesa bodajze 124 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez robilem kiedys taki zabieg w tw bo na seryjnym wydechu strasznie moc mu ograniczalo z gaznikiem tez kombinowalem ale objawem tylko bylo wieksze zuzycie paliwa silnik jest bardzo czuly na regulacje zaworow jak sa zle ustawione to odrazu spadaja osiagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko: mówiłeś o agrotjuningu, więc ktoś tę zwężkę zrobił celowo? Czy fabrycznie ona była i tylko tak dla joke'a powiedziałeś? :P

PS. Piła pozdrawia Warszawę :P

Zwężka wyglądała na fabryczną, ładnie wytłoczona z kołnierzem, przypunktowana fachowo. Może jakaś wersja cichsza, słabsza na Niemcy, alboco?

Co do transportu, to potwierdzam: Mecedes 124 sedan. Maszyna weszła z tyłu w poprzek i nawet drzwi się zamknęły. Trzeba jednak było trochę kluczami popracować...

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko: mówiłeś o agrotjuningu' date=' więc ktoś tę zwężkę zrobił celowo? Czy fabrycznie ona była i tylko tak dla joke'a powiedziałeś? :P

PS. Piła pozdrawia Warszawę :P[/quote']

Zwężka wyglądała na fabryczną, ładnie wytłoczona z kołnierzem, przypunktowana fachowo. Może jakaś wersja cichsza, słabsza na Niemcy, alboco?

Co do transportu, to potwierdzam: Mecedes 124 sedan. Maszyna weszła z tyłu w poprzek i nawet drzwi się zamknęły. Trzeba jednak było trochę kluczami popracować...

Na Niemcy tak kastruja moto 125,że szkoda gadać. Np. niektore dt jak moja i chociażby robaka ma taką blokade ,że samemu strach sie zabierać. Bodajże eloelo miał taką samą , ale fachowe usługi Strzałka pomogły :lol: > Trzeba bedzie pobrobowac domowymi sposobami tak jak obszedł to Robak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...