Skocz do zawartości

nsr 125 pytanie


Gość mobango
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 21 lat oraz kat A1 kilka lat temu zdarzyła sie okazja więc zrobiłem A1 chciałbym kupic jakis motorek zatanawiam sie nad jakas 125 w przyszłosci mam zamiar zrobic kategorie A takwiec na poczatek chciałbym jakas 125 nigdy nie miałem do czynienia z motocyklami ale duzo czytałem to forum i widze ze chwalicie sobie honde NSR 125 podoba mi sie ten motorek i chciałbym go kupic a mam okazje gdyz niedługo bede wyjeżdzał do niemiec takze z tamtąd cos sprowadze i mam odnośnie tego motocykla pytanie czy jest on taki jak "duże" scigacze czy raczej podobny do tzw. mini bików??? oraz mam 185 cm wzrostu czy ten motorek nie bedzie na mnie zamały tzn. czy nie bede na nim smiesznie wyglądał???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NSRka jest zgrabna i dość mała...Polecam jak kolega powyżej szukac czegos wiekszego, przynajmniej gabarytowo, jesli narazie nie masz A :D A jezeli bardzo Ci zalezy zeby to był 'ścigacz 125' to chyba Aprilia RS jest większa, TZR chyba tez...zreszta od NSRki wiekszosc jest wieksza, przynajmniej mają siodło wyzej :D Jeszcze popatrz za Cagivą Mito. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zamiast jakiejs 125 kupie cos wiekszego gdyz aprilia to moim zdaniem sam plastik a pozatym brak u mnie cześci do tego sprzetu a do cagivy tez jest u mnie problem z czesciami z wiekszych motocylki to chyba wezme honde cbr 600 kiedyc jezdzilem na niej u sasaida podoba mi sie ten motorek i dostep do czesci jest dosyc dobrym a pozatym jak mi sie przypomni ze mam zdawac na kat A to az krew mnie zalewa bo na prawko na samochów podchodziłem 5 razy i w sumie specjalnie egzaminatorzy oblewali na placu to była jazda na styki ale bede probował zdać na A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na forum temat "Różnica mocy między CBR 600 a Cb 500". Polecam jego lekturę. Chodzi o to, że CBR 600 to troche za dużo jak na początek :!: Jednak 100 koni robi swoje. Wiadomo, da się na takim motocyklu nauczyć, ale ta moc kusi... Na początek polecałbym lekki motocykl klasy 125- 250 ccm, najlepiej bez owiewek, żeby w razie jakiejś gleby nie uległy uszkodzeniu. Taki motocykl dużo więcej wybacza niż 100 konna maszyna. Potem jak się wczujesz w sprzęta na tyle, że będziesz wiedział, że juz czas na zmianie to kupisz coś większego, tym bardziej jak piszesz, że masz możliwość sprowadzenia czegoś z Niemiec.

Miałem kiedyś Hondę CG 125 i myślę, że to jest jeden z lepszych motocykli do nauki dla kogoś, kto z motocyklami nie miał nic wspólnego. Takie jest moje skromne zdanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NSRka jest zgrabna i dość mała...Polecam jak kolega powyżej szukac czegos wiekszego, przynajmniej gabarytowo, jesli narazie nie masz A :D A jezeli bardzo Ci zalezy zeby to był 'ścigacz 125' to chyba Aprilia RS jest większa, TZR chyba tez...zreszta od NSRki wiekszosc jest wieksza, przynajmniej mają siodło wyzej :D Jeszcze popatrz za Cagivą Mito. Powodzenia!

 

Ja nie wiem co wszyscy mają, że NSR jest mała, kumpel ma TZR z 96 i jest mniejsza TZR inny kumpel ma RS z 2003 i jest tylko szersza ale na długość krótsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że CBR 600 to troche za dużo jak na początek  Jednak 100 koni robi swoje. Wiadomo, da się na takim motocyklu nauczyć, ale ta moc kusi... Na początek polecałbym lekki motocykl klasy 125- 250 ccm, najlepiej bez owiewek, żeby w razie jakiejś gleby nie uległy uszkodzeniu. Taki motocykl dużo więcej wybacza niż 100 konna maszyna. Potem jak się wczujesz w sprzęta na tyle, że będziesz wiedział, że juz czas na zmianie to kupisz coś większego, tym bardziej jak piszesz, że masz możliwość sprowadzenia czegoś z Niemiec.  

Miałem kiedyś Hondę CG 125 i myślę, że to jest jeden z lepszych motocykli do nauki dla kogoś, kto z motocyklami nie miał nic wspólnego. Takie jest moje skromne zdanie

brawo, podzielam zdanie kolegi w 100%.

125 ccm to na POCZĄTEK bardzo dobre rozwiązanie, tym bardziej ze masz A1 wiec dopoki nie zrobisz A molgbys podszlifowac umiejetnosci, nauczyc sie zachowan na drodze itd..

a zebys glupio nie wygladal (skoro takie masz zdanie) to mozesz popatrzec za jakims enduro tej pojemnosci. jest tez duzy wybor zarowno z 4suwow jaki i 2 suwow. Chociazby niemala Aprilia Tuareg, Yamaha DT czy tez Suzuki DR.

 

aprilia to moim zdaniem sam plastik a pozatym brak u mnie cześci do tego sprzetu a do cagivy tez jest u mnie problem z czesciami
a NSR to nie "sam plastik"? :-D

co do czesci to nie zrazaj sie tym ze u "Ciebie nie ma" bo czesci najlepiej zamawiac przez neta np. z larssona czy klasy. jest to chyba tez tansze rozwiazanie niz zamawianie oryginalow od dealera.

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja tez mam cos ponad 180 cm wzrostu i nie uwazam zeby NSR byla na mnie za mala. Jak dla kogos kto nie mial wczesniej doczynienia z motocyklami to polecam NSR 125. Myslę ze wystarczy na pierwszy sezon zeby nauczyc sie jezdzic. Przeciez na NSR mozna bez problemu jezdzic na trasie 120 kmh i wiecej wiec mysle ze na poczatek wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...