Skocz do zawartości

W jakim terminie płacić mandat?


merfi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

.... ciekawe ile mi naliczą za to, że od czerwca nie opłaciłem PCC od motocykla Very Happy

 

 

Panowie... Dwa dni temu mój brat dostał telefon od US, że za 17-dniowe opoźnienie w złożeniu PCC-1 dostaje karę 100 zł do zapłaty natychmiastwoej. Po krótkiej rozmowie okazało się, że lepiej jak zapłaci w tym tygodniu, bo US może wystawić karę 78 zł za każdy dzień zwłoki w złożeniu pisemka...

 

Nie wiem jak jest z opłatą...

Natomiast wiem, że ja jeszcze nie złożyłem... :buttrock: (umowę mam na 28 lipca...)

:notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Żona kolego była zameldowana w tym mieszkaniu. To komornikowi wystarczyło opieczętować TV za 5 koła. Kolega dawał komórkę wartą z tysiąc. Komornik powiedział, że on musi zająć "coś dużego" bo to "jest mile widziane".

Nie pogadasz...

PS Mandat był na 200 zł.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komornik powiedział, że on musi zająć "coś dużego" bo to "jest mile widziane".

 

A nie może "zająć" gotówki ?

Wg prawa komornik ma wyegzekwować należność w sposób mozliwie najmniej dotkliwy dla dłużnika, więc jesli dostaje gotówke to co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w US wiedzą iż polacy są biedni a ci co mają są kombinatorami to podchodzą do tego tematu dość liberalnie. Pamiętajmy jednak, że żaden bank nie da nam takiego oprocentowania jakie dają odsetki ustawowe.

Ja tam dla świętego spokoju płacę mandaty jeżeli już dostanę 9ostatni maj 2005 200,00 zł za prędkość).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze znowu trzeba troche wyprostowac Wasza wiedze, bo mylicie wiele rzeczy:

 

1. Jesli przyjelismy mandat to staje sie on prawomocny. Naleznosci z mandatu egzekwowane sa w trybie egzekucji administracyjnej. Sąd nie ma więc żadnego udziału w przypadku nieopłacenia mandatu.

2. Mandaty przedawniają się z upływem lat 3 (art. 45 § 3 kodeksu wykroczen).

3. Prawidłowy przebieg egzekucji z mandatu powinien wyglądać tak: komornik lub US przysyla pismo, iż wszczeto egzekucje naleznosci z mandatu nr.... z jednoczesnym wezwaniem do dobrowolnego uregulowania naleznosci w podanym terminie. Jesli wezwanie pozostanie bez odpowiedzi to wedlug uznania organu egzekucyjnego mozna zajac ruchomosci, konto lub potracenie z wyplaty.

4. Zajecie ruchomosci to nie to samo co zaplacenie dlugu. Zajecie moze polegac albo na umieszczeniu pieczeci komornika na przedmiocie lub zabraniu przedmiotu przez komornika. Komornik moze zajac kazda ruchomosc, ale oczywiscie w granicach rozsadku. Jesli dlug nie zostanie dalej uregulowany to (chyba po 14 dniach) komornik dokonuje licytacji zajetego przedmiotu i uzyskana sume przeznacza na zaspokojenie wierzytelnosci wraz z kosztami komornika. Ewentualna nadwyzke zwraca sie dluznikowi.

Istnieje rowniez mozliwosc gotowkowego oplacenia dlugu komornikowi, gdy zapuka do naszych drzwi.

5. Ktos kto pisze, ze koszty komornicze i sadowe sa bardzo male to chyba nie ma zielonego pojecia o tych sprawach. W przypadku gdy odmowimy przyjecia mandatu i sprawa trafia do sadu - koszty, ktore trzeba bedzie poniesc w razie porazki to srednio 400zl. Oczywiscie jest szansa, ze sad zwolni nas z ponoszenia kosztow, ale to wszystko zalezy od sedziego i naszej sytuacji finansowej.

 

Czy oplaca sie placic od razu? Raczej nie - czekac, az sobie przypomna, ale miec przygotowana gotowke, gdy upomna sie o swoje.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy od konkretnej sytuacji. Jesli dluznik jest zameldowany w danym mieszkaniu to w zasadzie moze zajac wszystko - o ile pozostali domownicy nie przekonaja (np. przedstawiajac faktury, paragony itp.) komornika, ze ruchomosci sa ich (a nie dluznika) wlasnoscia.

 

Osobie trzeciej, ktorej komornik przez przypadek zajal rzecz ma prawo zlozyc wniosek o zwolnienie zajetego przedmiotu z egzekucji. Ale generalnie nie warto miec w domu notorycznego dluznika, bo komornicy jednak specjalizuja sie w "wynajdywaniu" majatku ;) .

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...