Skocz do zawartości

Jeden tłok prawie nie pracuje:/


kioRa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Wyjechalem dzis moja yamaszka (po wymianie uszczelki pod glowcia i pod cylindrami z nowym tłokiem(choc dorabianym i pierscieniami)i okazalo sie ze na tym nowym tłoku prawie z rury spaliny nie leca:/ prawie nic lekko .Powiedzcie mi DLACZEGO a ze starego czuc ze ostro leca .Gdy przystawiam reka prawie nie czuc cisnienia jak wylatuja:(O co chodzi silnik Yamaha RD250LC Blagam prosze litosci...

 

[ Dopisane: 30-10-05,02;24 ]

kiedys zrobilem dziurke w tlumiku na samym dole i teraz zauwarzylem ze tamtedy zapiprza paliwo!!!!!!!!!! i to calkiem spoto jakby sie nie spalalo-bo innej opcji nie ma chyba!!! Wezcie chlopaki cos doradzcie porszee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadz motocykl w cien, albo zrob ta probe wieczorem.

Zamknij paliwo, wykrec obie swiece i umocuj na zeberkach glowicy tak aby ich obudowy mialy solidne polaczenie z metalem glowicy.

Wlacz zaplon i pokrec rozrusznikiem ( albo uzyj do tego kolegi ) a sam obserwuj iskre na obu swiecach, czy jest i czy wyglada tak samo.

Drugi raz pokrec rozrusznikiem zatykajac otwory od swiec kciukami obu rak - powinienies miec wyrazne odczucie ssania i sprezania na obu cyindrach - twoim zadaniem jest rowniez ocena czy jest roznica miedzy nimi i czy duza.

Wkrec spowrotem swiece z tym ze ta z pracujacego cylindra idzie do niepracujacego i odwrotnie. Uruchom silnik.

Napisz co sie dzialo w tym watku.

 

Adam M.

PS. Dorabiany tlok i pierscienie nie popracuja za dlugo w twoim silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za odpowiedz.Postaram sie sprawdzic jutro i napewno wszystko napsize a zaraz zejde i sprawdze czy jest iskra i odpisze.A co do pierscieni to nie wiem czy maja znaczenie skoro mieszanka sie nie spala:/ i wylatuje sobie w takiej postaci jak weszla -moze gaznik:/

 

[ Dopisane: 30-10-05,10;34 ]

Ale wiocha:/ swieca sie spalila;) jutro go odpale bo glosny i powiem czy dobrze pracuje-jakby byl 1 cylinder to by bylo ok ale mam 2 - 1 raz w zyciu:) Pozdro jakby co bede pisal dalej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...