Skocz do zawartości

Fazer to jest to! ( FZS , FZ )


Rekomendowane odpowiedzi

tak, o coś takiego mi chodziło z tymi "smugami". zaczęły się one pojawiać w ostatnich rocznikach fazera w "starej budzie" (nie wiem czy to był ostatni rocznik czy np. ostatnie dwa). chodzi jednak o fakt, że "smugi" (pasy) są od zadupka do czachy

Malowanie trójkolorowe pojawiło się w roczniku 2000

http://p196.ezboard.com/ffazerownersfrm3.s...picID=142.topic

W powyższym temacie z FOC są podane wszelkie modyfikacje rok po roku, także kolory lakieru.

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Kolegów którzy też jeżdzą na fzs wzwiązku z tym ze watek o tym motorze gromadzi wielu użytkowników mam nadzieje znajdzie sie osoba która udzieli mi cennych informacji

 

1 pytanie nie mogę znalez chłodnicy i dekla rozrusznika czy podejdzie cos z innego (fzr , thundercat)????

2 pytanie czy ktos ma zrodło czesci do fazera ale nie AS i allegro bo tam moge sobie sprawdzic sam

 

 

z góry dzieki za odpowiedz

 

 

ps. dokładnie potrzebuje chłodnice ,lagi ,dekiel rozrusznika,podnózek od strony biegów , klamke sprzegłą może ktos ma coś z tych czesci do sprzedania ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Kolegów którzy też jeżdzą na fzs wzwiązku z tym ze watek o tym motorze gromadzi wielu użytkowników mam nadzieje znajdzie sie osoba która udzieli mi cennych informacji

 

1 pytanie nie mogę znalez chłodnicy i dekla rozrusznika czy podejdzie cos z innego (fzr , thundercat)????

2 pytanie czy ktos ma zrodło czesci do fazera ale nie AS i allegro bo tam moge sobie sprawdzic sam

z góry dzieki za odpowiedz

ps. dokładnie potrzebuje chłodnice ,lagi ,dekiel rozrusznika,podnózek od strony biegów , klamke sprzegłą może ktos ma coś z tych czesci do sprzedania ???

Patrzałes w miesięczniku Giełda Motocyklowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ps. dokładnie potrzebuje chłodnice ,lagi ,dekiel rozrusznika,podnózek od strony biegów , klamke sprzegłą może ktos ma coś z tych czesci do sprzedania ???

 

ja gdzieś może mam złamaną klamkę (do pospawania), jeżeli Cię interesuje to pisz, mogę poszukać. mam też czaszę (do zrobienia), jeden z plastikowych "boczków", dekiel na zębatkę zdawczą.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie !

 

mam taka prosbe... od razu przepraszam jesli temat byl tu poruszany, ale przejrzenie calosci zajelo by mi troche :)

od jakiegos czasu meczy mnie mysl, zeby przezucic sie na Fazera... ale 750 (mini v-maxa). Wiem, ze ten post tyczy sie 600... ale w takim razie moze podacie mi odpowiednie argumenty dlaczego 600 jest beter :] i bede miala odpowiednie argumenty, zeby przemyslec jeszcze wybor

z gory dziekuje za wszelkia pomoc :)

 

i pozdrawiam !

Anka

Edytowane przez Sobota
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale w takim razie moze podacie mi odpowiednie argumenty dlaczego 600 jest beter :]

Witam przyszłą pogromczynię Fazera takiego czy innego :)

Osobiście miałem baaardzo mało styczności z FZX, także ciężko porównać do FZS. Do tego drugiego przyciągneły mnie m.in. poniższe argumenty które pozwoliłem sobie skopiować z posta Occulta i z którymi się w pełni zgadzam:

 

1. Jak dla mnie super pozycja, mało męcząca w trasach, w mieście daje dobre poczucie integracji kierowcy z motocyklem.

2. Ekonomiczny - spalanie w granicach 6-6,5 l 100 km to max. Tankuje się - i jeździ, jeździ i jeździ smile.gif

3. 95 KM z 600 to optymalne rozwiązenie.

4. Prowadzenie - dobre. Chociaż lepsze by było twardsze zestrojenie przedniego widelca. Tył jest ok.

5. Motocykl uniwersalny - do wyszystkiego. Wykorzystuje go do dojazdów do pracy, szybkich przelotów po polsce, wariowania pod 2oo tongue.gif Super idzie na goomkę tongue.gif

6. Hamulce - super

7. Lekki

Generalnie motocykl nadaje się na pierwszy. Fazer do 5 tyś oborotów jest bardzo spokojny ale w miarę dynamiczny. W grnicach 6- 12 tyś pokazuje pazurki :twisted:

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przyszłą pogromczynię Fazera takiego czy innego :)

Osobiście miałem baaardzo mało styczności z FZX, także ciężko porównać do FZS. Do tego drugiego przyciągneły mnie m.in. poniższe argumenty które pozwoliłem sobie skopiować z posta Occulta i z którymi się w pełni zgadzam:

 

od razu dziekuje za szybka odpowiedz !

 

Nawiazujac do niej:

1. Jak dla mnie super pozycja, mało męcząca w trasach, w mieście daje dobre poczucie integracji kierowcy z motocyklem.

-wlasnie wole sobie dobrze siasc zamiast lezec na baku... bo to chyba meczy szybko rece

 

2. Ekonomiczny - spalanie w granicach 6-6,5 l 100 km to max. Tankuje się - i jeździ, jeździ i jeździ smile.gif

-... eee moj pali 4,5 w porywach 5 :>

 

3. 95 KM z 600 to optymalne rozwiązenie.

- no przyznam, ze calkiem, calkiem :)

 

4. Prowadzenie - dobre. Chociaż lepsze by było twardsze zestrojenie przedniego widelca. Tył jest ok.

-tu wlasnie slyszalam, ze fzx ma cos z prowadzeniem sie... ze kiepsko wchodzi w zakrety... nie wiem tylko co przez to rozumiala ta osoba, bo w sumie klasc na kolanie sie nie musze :)

 

5. Motocykl uniwersalny - do wyszystkiego. Wykorzystuje go do dojazdów do pracy, szybkich przelotów po polsce, wariowania pod 2oo tongue.gif Super idzie na goomkę tongue.gif

- tego wlasciwie szukam... tylko jakos wiecej bywalam jak narazie pod rock clubem :>

 

6. Hamulce - super

7. Lekki

-czad ... choc tu narazie nie narzekam, bo moje malenstwo 180 km podnioslam jak mialam 'ups' na parkingu :/

 

Generalnie motocykl nadaje się na pierwszy. Fazer do 5 tyś oborotów jest bardzo spokojny ale w miarę dynamiczny. W grnicach 6- 12 tyś pokazuje pazurki :twisted:

 

 

I tu wlasnie chciala bym cos dynamicznego... jednak odczowa sie jak trzeba dodac gazu i wyprzedzic cos na spokojnie nei martwiac sie, ze sie utknie na lewym pasie. Na pierwszy motocykl za pozno, bo od 4 lat jezdze moim zefirkiem, ale ze moj Luby ma V-maxa, to i jasie chcialam podciagnac :> ... bo niestety maxio za duzy na mnie i nie czuje sie na nim zbyt pewnie :D

 

jeszcze raz dzieki ! i POZDRAWIAM !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak dla mnie super pozycja, mało męcząca w trasach, w mieście daje dobre poczucie integracji kierowcy z motocyklem.

-wlasnie wole sobie dobrze siasc zamiast lezec na baku... bo to chyba meczy szybko rece

Ja jedynie od czasu do czasu na tyłek narzekam. Może za miętki jestem :D Poza tym pozycja wygodna jak najbardziej.

 

2. Ekonomiczny - spalanie w granicach 6-6,5 l 100 km to max. Tankuje się - i jeździ, jeździ i jeździ smile.gif

-... eee moj pali 4,5 w porywach 5 :>

W swoim byłym GSie też miałem takie spalanie. Potem z lekkim strachem przesiadka na 4 cylindry i w sumie miłe zaskoczenie bo mi FZS spala średnio jakieś 5,3-5,5 litra. Coś powyżej 6 rzadko się zdarza.

 

4. Prowadzenie - dobre. Chociaż lepsze by było twardsze zestrojenie przedniego widelca. Tył jest ok.

-tu wlasnie slyszalam, ze fzx ma cos z prowadzeniem sie... ze kiepsko wchodzi w zakrety... nie wiem tylko co przez to rozumiala ta osoba, bo w sumie klasc na kolanie sie nie musze :)

Jak dla mnie FZS prowadzi się super w porównaniu do poprzedniej maszyny. Zakręty przejeżdża się jak chce, nic nie trzęsie, nic nie wężykuje.

 

I tu wlasnie chciala bym cos dynamicznego... jednak odczowa sie jak trzeba dodac gazu i wyprzedzic cos na spokojnie nei martwiac sie, ze sie utknie na lewym pasie.

Fazerowi dynamiki nie brakuje. Wyprzedzasz co chcesz i kiedy chcesz.

Pod poniższym linkiem możesz zobaczyć jak cisnąłem swojego :)

 

Pozdrawiam :)

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boniek co tak słabo :) ?

 

Czas na litra :)

 

Zobaczie jak zapina Fazer 1000 w konfrontacji z BMW M3 :)

 

Powyżej 200km/h dostaje bobu :D

 

Chyba czas na M3 :)

 

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przyznam, ze robia wrazenie te wskazowki predkosci i obrotow :D ... brzmienei tez niczego sobie :] ... az kilka razy sobie puscilam

 

a tak jeszcze wtracajac do tematu spalania, to moj ma 4 cylindry i pali 4,5 :)

(chyba za to go kocham)

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przyznam, ze robia wrazenie te wskazowki predkosci i obrotow ;) ... brzmienei tez niczego sobie :] ... az kilka razy sobie puscilam

 

a tak jeszcze wtracajac do tematu spalania, to moj ma 4 cylindry i pali 4,5 :)

(chyba za to go kocham)

 

:)

Przy spokojnej jeżdzie (turystycznej) to i w 4,5 się zmieści :) Fazer to jest to :D

 

245 km/h to i mój pójdzie a obroty były ok. 11500 tys myślę że jeszcze trochę dystansu i poszedłby więcej :) A co do przedniego widelca wrzuciłem progresywne sprężyny i jest miodzio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu widze że jestes z Lublina podobnie do mnie.. można by sie umówić na jakąś jazde próbną jeśli chcesz ;D moim fazerem schodziłem na trasie do 4,5l/100km :lapad:

no to pewnie sie gdzies czasem mijamy :D .. jazda probna, dziekuje, zapamietam :) jak dozbieram jeszcze troche kasy, to moze w koncu sie zbiore, choc tak mi szkoda tego mojego poczciwego wysluzonego motocykla.

 

Zróbcie traskę nad morze :) To pojeżdzimy razem :)

nad mozem bylam nidawno motocyklem (dwoma) :> szkoda, ze wczesniej nie mowiles :)

zrobilismy 3270 km... ! bez zadnych problemow .....i dopiero pod blokiem wylal polowe oleju na chodnik ;) ale nei mam mu tego za zle. Kawal drogi wytrzymal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...