Skocz do zawartości

Fazer to jest to! ( FZS , FZ )


Rekomendowane odpowiedzi

Czy może ktoś miał podobny przypadek z ABS-em. Zdarzyło mi się to 2 razy: jadę sobie po mieście i nagle zaczyna migać kontrolka abs-u, nie znika po paru minutach, to wyłączam silnik i gaszę stacyjkę i odpalam sprzęta i już wszystko jest wporządku, abs też już wtedy działa, bo sprawdzałem na szutrówce.

Mam takie właśnie pytanie, czy jak miga ta kontrolka abs-u to nie mam wtedy tego systemu czy to coś innego?

Edytowane przez Marcin1sport
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Może ktoś potrzebuje nowych świec do swojego Fazerka? Kiedy miałem jeszcze swoją Fz6 s kupiłem komplet świec Denso U27ETR odpowiednik NGK CR9EK ale z wymiana zwlekałem i w końcu prędzej sprzedałem motocykl, a świece zostały. Teraz nie mam co z nimi zrobić, a komuś z was mogą się przydać. Są to nowe 4 sztuki. Zainteresowanych zapraszam na priva.

 

Wiem, że na forum jest osobne miejsce na ogłoszenia, ale te tyczy się tylko posiadaczy Fz6, dlatego postanowiłem właśnie tutaj napisać.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dwie sprawy.

 

1. Wcześniej się nie przyglądałem ale wokół korka wlewy oleju zauważyłem jest jest tak lekko zawilgocone olejem.

 

2. a druga sprawa jak przy starcie moto, tylko przez tą chwile jak rozrusznik działa zapala mi się czerwona lampka oleju ... też tak macie ??

 

Dzisiaj tak się spieszyłem do roboty że nawet nie sprawdziłem czy mam olej na dobrym poziomie, ale sprawdzę w południe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Witam

 

kurcze forum nie dzialalo potem sie tu dostac nie modglem wiec dopiero teraz sie chwale w polowie wrzesnia walnąłem sobie urlop i zaladowalem moto kuframi i panną i pojechalismy na czechy, slowacjie i bieszczady na dwa tygi. moto załadowane solidnie ze az siadlo na amorku :crossy: ale tak poza tym fazerek sprawil sie jak bajeczka palil z takim ladunkiem i przy predkosciach rzędu 100-120 na poziomie 4,8 - 5,2 l/100 km co bylo dla mnie milym zaskoczeniem!! nie wzial na calej trasie ktora liczyła łacznie prawie 3000km ani grama oleju :biggrin: na serpentynach mimo bagazy spisywal sie zajebiscie oponki ( bridgestone tez sie wykazały). jedyne straty to lekko otarty kufer - glupia sprawa chwila zamyslenia i gleba parkingowa :icon_mrgreen: ale coz przezylismy moto tez bez szkod.

tak wiec fazerek jako turysta sie sprawdzil moze gdyby tak ni pizgalo ( w polsce 4 stopnie i deszcz) wyjazd bym w 100% zaliczyl do udanego ale i tak bylo super. najdluzsza trasa jaka walnelismy na raz byla trasa Rzeszów - Toruń bylo zajebiscie :flesje:

 

to tak kwesti podzielenia sie wrazeniami o doswiadzcenaich na fazerku :wink:

 

pozdro

Ruleś

Edytowane przez Ruleś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Ostatnio - odkąd spadły temperatury - zacząłem mieć problemy z zapalaniem.

W zimę zapalał bez problemu ze ssaniem, a teraz coś mi się porobiło i na ssaniu nie chce, a bez ssania z lekkim gazem odpala - pochodzi chwilę i gaśnie. Potem trzeba niźele się pomęczyć żeby zapalił od nowa. Muszę zrobić czyszczenie i synchro gaźników.

A jak wy koledzy zapalacie swoje fazerki w niskich (kilka stopni) temperaturach?

Ze ssaniem i bez gazu, ze ssaniem i z gazem, z gazem bez ssania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas ostrzejszego hamowania do zatrzymania zaczyna migać kontrolka abs-u i nie gaśnie. Tylko dopiero po zgaszeniu zapłonu już nie miga. Jednak podczas migającej tej kontrolki działa abs zarówno na przód jak i na tył.

Mam takie pytanie, czy to samo zniknie czy trzeba jechać do serwisu, żeby wykasowali jakiś błąd? Czy może jednak da się to na jakiś inny sposób zrobić?

Grunt, że abs działa :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ptaq-fazer stał 2 tyg nie odpalany, rano temperatura w okolicy 6 stopni-cięgno ssania do końca, bez gazu i za 1 razem ładnie zagadał!

 

ja też miałem ostatnio małe problemy z zapalaniem .. ale zastosowałem metodę jak wyżej i pali za pierwszym razem .. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie opon, przy zdejmowaniu koła z przodu standardowo złamał mi gostek ten koszyczek od predkosciomierza i przędkościomierz nie dziła :) i obrotomierz pokazuje uszkodzenie czujnika predkości (0-4 tys. obr/min). Czy ktoś w Wawce kupował ten koszyczek bo muszę kupić i gumiarz odda mi kase jak mu pokaże rachunek. Powiedzcie mi gdzie i za ile to kupić. :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też miałem ostatnio małe problemy z zapalaniem .. ale zastosowałem metodę jak wyżej i pali za pierwszym razem .. :icon_exclaim:

Ostatnio temperatury wyższe to zaczął zapalać w miarę normalnie.

W miarę - bo muszę zapalać bez ssania z lekkim gazem - i dopiero jak zagada i pochodzi kilka sekund dać ssanie. Na ssaniu bez gazu nie chce.

Edytowane przez ptaq_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...