Skocz do zawartości

Fazer to jest to! ( FZS , FZ )


Rekomendowane odpowiedzi

 

chodzi mi głównie o opinie posiadaczy FZ1 w nowej ramie czyli od 2006..bo już szukam błędu konstrukcji ramy..tzn przesunięciu środka ciężkości.

 

Może warto najpierw spróbować przestroić zawieszenia no i przede wszystkim, jak kolega wyżej już pisał pomyśleć o oponkach, które przy tak niskich temp. nagrzewają sie mocniej od opon na których latasz obecnie.

Polecam Bridgestone BT-021 nie mówiąć już o Michelin Pilot Power

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana oleju w lagach robi robote - zalany 12,5W i poprawa prowadzenia zauwazalna. Mozna tez probowac z jakims kumatym kolega przestroic zawieszenia i potestowac rozne opcje mozliwosci ustawien.

 

Co do opon sie nie wypowiadam, od lat latam na Pilot Power :icon_razz: Choc miekkie D209GP oraz Conti Race Attack tez dawaly rade. Zalezy co kto lubi i jak/gdzie jezdzi :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Piotrek a skąd Ty wziąłeś 12,5W, czyżby jakaś mieszanina???

No właśnie ? Też jestem ciekaw bo przymierzam się do wymiany oleju na gęstszy w swoim.

Panowie powiedzcie, montował ktoś kierownicę z FZ 1 do FZ6 ?? Jeśli tak to jakie odczucia i czy was spotkały jakieś niespodzianki podczas wymiany :wink:

 

Pozdro

Edytowane przez Burst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

mam pytanie odnosnie fazera

po właczeniu zapłonu wskazówka obrotomierza wedruje na 3 tyś obr i schodzi na zero i tak co chwile.

Motor normalnie zapala pracuje i wkreca sie na obroty. Jednak obrotomierz czasem tak szaleje

co to ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Fazerach jest funkcja autodiagnostyki, która poprzez poprzez określone wskazania obrotomierza informuje o błędach czujników, usterkach w elektronice i tp., np:

 

1) 0 r/min...3 seconds

2) 3000 r/min Display condition code...2.5 seconds

3) Engine speed...3 seconds

i to jest cytuję: Fail to the throttle position sensor

 

Ściągnij sobie serwisówkę (jeśli jeszcze nie masz) i sprawdź co oznacza zachowanie Twojego obrotomierza.

 

Pozdro

Edytowane przez ptaq_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Fazerach jest funkcja autodiagnostyki, która poprzez poprzez określone wskazania obrotomierza informuje o błędach czujników, usterkach w elektronice i tp., np:

Ściągnij sobie serwisówkę (jeśli jeszcze nie masz) i sprawdź co oznacza zachowanie Twojego obrotomierza.

 

Pozdro

czujnik położenia przepustnicy ...

co z nim moze być nie tak??

sprawdzać połaczenia ?? szukać nowego czujnika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Anno mógłbym udzielić ci wyczerpującej odpowiedzi na twe pytanie jednak przeszukałem Powitalnie jakoś nie mogę znaleźć twojego tematu :) udaj sie tam czym prędzej, wstaw kilka swoich fotografii napisz co i jak lubisz bo część męska forum na to z niecierpliwością czeka!

Pozdrawiam :)

 

Jaskul w jakich okolicznościach zaczęły się twoje problemy? tak nagle obroty zaczęły świrować? ruszałeś gaźniki?

Edytowane przez ernestZL

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem motor i nie zwróciłem na to uwagi przy zakupie...

patrzyłem na ramę, sprawy eksploatacyjne prace silnika i odgłosy a jakos nie zwróciłem uwagi na wskazania obrotomierza silnik pracuje normalnie tylko na obrotomierzu są takie wahania

wiec nie mam pojęcia czy coś było ruszane

motor przyjechał z angli wiec poprzedniego własciciela tez sie nie zapyta..

Edytowane przez Jaskul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

siema wszystkim w nowym roku

 

co tam słychać jak maszynki ?? pod kołderka ?? :icon_mrgreen:

 

Ja korzystając z przerwy przerobiłem siedzenia u mariomoto.pl

koszt 440 a jak się siedzi powiem na wiosnę

foty jak zrobię... ;)

Edytowane przez gumbej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...