Skocz do zawartości

Fazer to jest to! ( FZS , FZ )


Rekomendowane odpowiedzi

[chlip]

Buuuuuu, dzisiaj właśnie przejechałem sie moim nowo kupionym nabytkiem (fzs z 2000r) na stację i wyszło, ze spalił mi 8L :icon_twisted: a wcale go nie katowałem..... nie kopci, idzie normalnie... co może być przyczyną takiego spalania? prócz klasycznych przyczyn?

Może poprzedni właściciel (francuz) wymienił coś w gaźnikach?

[/chlip]

zdroofko

Daszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy miał czyszczone gaźniki, ale synchro, świece, olej itp było zrobione.

Chyba przejadę jeszcze 100 albo 200km, na stacje i zmierzę ponownie.

Jak będzie za dużo to oddam i niech poprawiają spalanie.

zdroofko

Daszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze Kurczak ze podobną drogą szłes jak ja! tez wczesniej kawa 600! ja mialem tylko silnik podobny do ciebie (ZL600) ale duch GPZ był! powiem ci ze w kawie silnik było słychac na całym podwórku a w fazerze chodzi jak cicha maszyna do szycia(dziwne uczucie)!

skrzynia pracuje inaczej niz w kawie-bardziej twardo i nieprzyjemnie(pewnie sie przyzwyczaje i bedzie po problemie)A tak ogólnie to po przesiadce z czopra to jestem pod ogromnym wrazeniem zawiechy i hamulców!

mam do wymiany klocki przód i musze olej zmienic i filtr(podstawa)

chyba zaleje to co wczesniej lalem przez 5 lat czyli castrol gps 10w 40-macie inny pomysł? jaki jest koszt klocków na przód?

wiecie moze na jakich gumach wypuszczala yamaha fazera 600 w 2001/2002?

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zakupu :eek:

 

Olej oczywiście półsyntetyk 10w40. Firme wybierz sobie sam. Jeżeli lałeś Castrola, może być Castrol :D Ja do swojej Fazerki leje MOTULa. Koszt klocków na przód to (w zależności od firmy) 60-90PLN na jedną tarcze. Jeżeli chodzi o gumy to chyba Micheliny Pilot Road z tego co pamiętam ale pewien nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. dołączam sie do gratulacji i zycze milej i bezpiecznej jazdy.

 

btw co do spalania zauwazylem rowniez ze moja maszyna pali chyba troche za duzo :| wlałem 4,5 litra i zrobilem moze ok. 40-50km. Co prawda mam ten sprzet dopiero od tygodnia ale nie wiem czy to normalne? moze ktos sie wypowiedziec na ten temat?

ps maszyna ma kopa i to naprawde potężnego...

Edytowane przez Muczos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. dołączam sie do gratulacji i zycze milej i bezpiecznej jazdy.

 

btw co do spalania zauwazylem rowniez ze moja maszyna pali chyba troche za duzo :| wlałem 4,5 litra i zrobilem moze ok. 40-50km. Co prawda mam ten sprzet dopiero od tygodnia ale nie wiem czy to normalne? moze ktos sie wypowiedziec na ten temat?

ps maszyna ma kopa i to naprawde potężnego...

Jak ma kopa tzn. ze go nieźle kręcisz.. a jak go nieźle kręcisz to..pali tyle ile wlejesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym moto bylo sprowadzone z Anglii - slyszalem od mechanikow ze tamtejszy klimat przyspiesza znacznie korozje pojazdow...

 

Fazery w Londynie robią za kurierów. Jestem pewny, że zdarzają się takie sztuki do kupienia w Polsce.

 

czy z rury nie idzie czorny dym

 

Czarny to jeszcze nie problem ponieważ jest to wynik źle ustawionych składów mieszanek. Gorzej jak już jest to dym siwo-szary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muczos, zdecydowanie za dużo Ci pali. Też walczę z tym problemem. Jeżeli masz świeże filtry i świece to najprawdopodobniej gaźniki do czyszczenia i regulacji. Być może ktoś w nich mieszał i wsadził większe dysze itp. Ja już jestem umówiony z mechanikiem, mam nadzieję, że przy moich nikt nie grzebał i skończy się na regulacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...