Skocz do zawartości

Fazer to jest to! ( FZS , FZ )


Rekomendowane odpowiedzi

ja Panie Władzo jade szybko bo lubie ZapieR*alać :icon_twisted:

nie no poważnie to latam z pod swiateł prawie zawsze do czerwonego a przelotowa prędkosc to 140-160 czasem tez odkręce szybciej do 220-240

i wtedy spalanie nie przekracza 5,5 -6 l

moze motor masz zastany i jakos ci sie wtrysk rozregulował ??

jak motor stał 4 lata w garazu to nawet opony sa do niczego ;/

zrobiłes w nim serwis ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi najwiecej spalil 6,5l , ale to byla ostra jazda w rejonach miasta.

Na trasie to mi ostanio nawet 5 spalil, lecz to byla stosunkowo spokojna jazda.

Przy ostrej jezdzie w granicach rozsadku, nie przekraczam 6l.

 

Musisz cos wyregulaoac, bo to nie jest normalne, acha, moja FZ6 jest z 2005 r.

 

Napisz czy cos Ci sie udalo zdzialac

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To w takim razie nie wiem jak wygląda wasza normalna jazda jak pali około 5-6l/100l :flesje: Nie mam zielonego pojęcia..... Co mam robić, pomóżcie, bo się zrujnuję finansowo :biggrin:

 

Tak jak pisałem jest to Fz6 z 2004 z przebiegiem 2 tyś. km.

 

ja mam teraz na liczniku ~ 1900 km więc porównywalnie, ale moto z ubiegłego roku i do tej pory spalanie średnio wyszło mi ok. 6, 7 l,

najmniej to spalił mi na wolnej trasie z prędkościami 80-110 km/h - opk. 4,7 l,

 

 

a co do finansów - to wiadomo, że moto to nie jest tania zabawa :biggrin: ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zan powiedz mi bo widzę w avatarze, powiedz mi ta mała akcesoryjna szyba Yamahy daje dużo ??? Bo ja nic nie mam i przyznam, że trochę mi wieje podczas jazdy :wink:

 

Memphis no to mamy podobny styl jazdy :bigrazz:

 

Oponki faktycznie stare, ale 17-18 jest MMP, więc może dostane spadek po kumplach co będzie się nadawał jeszcze do jazdy. Chociaż te całkiem przyzwoicie się kleją.

 

Co do serwisu moto dopiero co kupiłem i nie zdążyłem jeszcze nic zrobić. Przebrnę teraz przez matury i zadziałam, bo oebecnie cierpie na brak czasu. Tylko moto kupiłem za swoją kasę i średnio stoję z gotówką, więc wolałbym spróbować najpierw we własnym zakresie zrobić a jeżeli to nie poskutkuje to oddam moto do serwisu.

 

To co mam pokombinować oprócz oleju...????

Edytowane przez Kuba 89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj ma przejechane 7,5 tys , a ma juz 3 lata, wiec tez sie za duzo nie naszalal :bigrazz:

Faktem jest jednak to ze jezdzi systematycznie, mimo ze na ktorkich dystansach.

Moze ten postuj faktycznie w jkaims stopniu negatywnie wplyna na spalanie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem przyzwoite ceny. Mi w Łodzi powiedzieli za regulację zaworów 370zł plus płytki.

 

A powiedzcie mi... Bo moja Fazerka też pali dość dużo. Na poziomie 7-8 litrów. Moim zdaniem to trochę zbyt dużo. Mam wymienione wszystkie filtry na nowe, wymieniony olej. Poprzedni właściciel zamontował jednak irydowe świece. Czy wyższe spalanie może być spowodowane tym typem świec? I czy jeżeli wymienię świecę na zwykłe stracę dużo na dynamice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zan powiedz mi bo widzę w avatarze, powiedz mi ta mała akcesoryjna szyba Yamahy daje dużo ??? Bo ja nic nie mam i przyznam, że trochę mi wieje podczas jazdy :)

 

 

szczerze mówiąc to mam ją od początku i nie jeździłem bez, tak więc nie wiem .................,

na pewno wiele się nie spodziewaj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was jezdzi FZ6 z kufrem w tylu ??

Potrzebuje opini, bo sie zastanawiam czy nie rzuca tak przy 180km/h, bo wybieram sie w trase i bede szybko jechal przez autostrady... i niewiem co kupic, kufer czy sakwy...

 

Z gory dzieki

Edytowane przez wokibart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem przyzwoite ceny. Mi w Łodzi powiedzieli za regulację zaworów 370zł plus płytki.

 

A powiedzcie mi... Bo moja Fazerka też pali dość dużo. Na poziomie 7-8 litrów. Moim zdaniem to trochę zbyt dużo. Mam wymienione wszystkie filtry na nowe, wymieniony olej. Poprzedni właściciel zamontował jednak irydowe świece. Czy wyższe spalanie może być spowodowane tym typem świec? I czy jeżeli wymienię świecę na zwykłe stracę dużo na dynamice?

 

No pali Ci sporo, ale mysle ze swiece nie maja to nic do rzeczy. Ja nigdy nie spalilem wiecej niz 7,5.

 

Regulacje masz porobione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już mówimy o regulacje ..

to jeżeli muszę przy odpalaniu (jak jest ciepły) dodać trochę gazu aby zapalił (nie zawsze) a potem już bez gazu trzyma obroty i nie gaśnie to znaczy że mam gaźniki do regulacji .. czy świece są kiepskie ?? czy coś innego ?

 

Ps. po nocy to raczej zawsze daje mu minimalnie ssanie to nawet fajnie pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pali Ci sporo, ale mysle ze swiece nie maja to nic do rzeczy. Ja nigdy nie spalilem wiecej niz 7,5.

 

Regulacje masz porobione?

 

Zawory po 42tyś. luzy miały w normie więc zostawiłem tak jak było. Gaźników sam nie wyreguluje bo nie mam sprzętu wiec muszę podjechać do serwisu jakiegoś.

A czy przy wymianie świec warto zostać na irydowych czy to nie ma większego znaczenia? Bo różnica w cenie jest dość spora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawory po 42tyś. luzy miały w normie więc zostawiłem tak jak było. Gaźników sam nie wyreguluje bo nie mam sprzętu wiec muszę podjechać do serwisu jakiegoś.

A czy przy wymianie świec warto zostać na irydowych czy to nie ma większego znaczenia? Bo różnica w cenie jest dość spora...

 

To czas wyregulowac gazniki, moze podaja nierówno beznzyne "alboco", co do swiec to mam zupelnie ZWYKLE, takie najtansze z larssona do tego modelu i przez Alpy mnie przewiozly, a teraz do Achcen tez daly rade :)

 

Jeżeli już mówimy o regulacje ..

to jeżeli muszę przy odpalaniu (jak jest ciepły) dodać trochę gazu aby zapalił (nie zawsze) a potem już bez gazu trzyma obroty i nie gaśnie to znaczy że mam gaźniki do regulacji .. czy świece są kiepskie ?? czy coś innego ?

 

Ps. po nocy to raczej zawsze daje mu minimalnie ssanie to nawet fajnie pali.

 

Ja jak jest cieply musze tylko popieścić (musnąć) chwileczke guziczek :crossy: i bez gazu cyka ladnie.

Edytowane przez koniaczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was jezdzi FZ6 z kufrem w tylu ??

Potrzebuje opini, bo sie zastanawiam czy nie rzuca tak przy 180km/h, bo wybieram sie w trase i bede szybko jechal przez autostrady... i niewiem co kupic, kufer czy sakwy...

 

Z gory dzieki

Mam wersję z owiewką i nawet przy ponad 200km/h nic się nie dzieje... :banghead:

Jak wracaliśmy z Częstochowy to się zapomniałem, że z kufrem jadę... :icon_twisted:

 

Kufer Givi E450 na stelażu i płycie tej samej firmy :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...