Skocz do zawartości

Fazer to jest to! ( FZS , FZ )


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie nie tylko do motocyklistów którzy dosiadają fz6stki, ale takze do wszystkich, którzy mieli kontakt z prostowaniem felg w motocyklu. Mam lekko skrzywioną felge, ale bardzo przeszkadza podczas powolnej jazdy. Czy opłaca sie prostować felge? Takowa do fazerka `05 używana kosztuje w granicach 500zł, więc nie jest to dorobny wydatek. Czekam na odpowiedź. POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz ja :P

 

dzięki za podpowiedzi powyżej, z pewnością się przydadzą i pewnie lektura książki serwisowej jeszcze przed samym wyjazdem obowiązkowa.

 

a teraz czy mógłby ktoś zerknąć fachowym okiem na tego fazerka:

http://moto.allegro.pl/item351198008_yamah...a_2005_rok.html

 

warto się wybrać na oględziny czy już coś na pierwszy rzut oka budzi zastrzeżenia. Generalnie jeśli chodzi o Sieradz i tamtejszych handlarzy (głównie samochodami) to krąży w moim regionie dość kiepska opinia więc proszę zerknąć podwójnie krytycznie. Oczywiście nie chciałbym nikogo urazić stwierdzeniem ze kazdy handlarz z sieradza jest beee bo rozumiem ze jedna czarna owca potrafi czasem nabruzdzic calemu stadu ;-)

 

dziękuje i pozdrawiam serdecznie,

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klinton specem nie jestem ale mam ten model od niedawna i jedyne co zauwazyłem to na zdjęciu 4 szyba z owiewką sie dziwnie schodzi jakby była tam szpara ale moze to jakiś cień bo zdjęcia w zbyt słabej rozdzielczości żeby dokładnie coś wyszukać na 100%. W realu duzo łatwiej coś znaleźć... powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem i chciałem sie poradzić?

Zmieniał ktoś z Was łożyska w przednim kole w fazerze 600 z 2000r a jak tak to ile tam jest łożysk i jest jakiś problem z ich wymianą czy można to zrobić samemu bez użycia specjalistycznych narzędzi?

za porady z góry dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz ja :lalag:

 

dzięki za podpowiedzi powyżej, z pewnością się przydadzą i pewnie lektura książki serwisowej jeszcze przed samym wyjazdem obowiązkowa.

 

a teraz czy mógłby ktoś zerknąć fachowym okiem na tego fazerka:

http://moto.allegro.pl/item351198008_yamah...a_2005_rok.html

 

warto się wybrać na oględziny czy już coś na pierwszy rzut oka budzi zastrzeżenia. Generalnie jeśli chodzi o Sieradz i tamtejszych handlarzy (głównie samochodami) to krąży w moim regionie dość kiepska opinia więc proszę zerknąć podwójnie krytycznie. Oczywiście nie chciałbym nikogo urazić stwierdzeniem ze kazdy handlarz z sieradza jest beee bo rozumiem ze jedna czarna owca potrafi czasem nabruzdzic calemu stadu ;-)

 

dziękuje i pozdrawiam serdecznie,

Piotrek

 

Tak jak już kolega wspomniał odstaje szybka od plastiku części owiewki.

Z tego co widać (albo mam coś ze wzrokiem) moto ma wgiętą lewą stronę baku, czyli poleciało na lewą stronę (wskazuje na to również spiłowany 'ogranicznik' od podnóżka-stópki lewej nogi kierowcy - ale to na 90% bo foty mogą zniekształcać). Nalezałoby się temu baczniej przyjrzeć.

Ale ogólnie wygląda ok - pytanie jeśli poleciał to jak mocno poleciał.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o odkrecanie filtra oleju to za pierwszym razem ja tez nie wiedzialem jak sie do tego zabrac, a ze strasznie chcialo mi sie polatac, to uzylem mlotka i srubokreta :crossy:. Udalo sie w 3 minutki :lalag:) Nastepnego dnia co prawda zauwazylem na najblizszej stacji paliw (orlen akurat) takie specjalne urzadzonko za cos okolo 15 zlotych. Wyglada to jak skrzyzowanie klucza do rur z otwieraczem do sloikow i prawdopodobnie dziala ale z zakupem poczekam nastepne 6k kilometrow. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem i chciałem sie poradzić?

Zmieniał ktoś z Was łożyska w przednim kole w fazerze 600 z 2000r a jak tak to ile tam jest łożysk i jest jakiś problem z ich wymianą czy można to zrobić samemu bez użycia specjalistycznych narzędzi?

za porady z góry dzięki i pozdrawiam

 

Łożyska są dwa i raczej nie bedziesz miał problemu z ich wymianą - trzeba je delikatnie wybić od wewnętrzenej strony.Łożyska można kupić w normalnym sklepie, a nie np w Larossonie itp. Jeżeli jednak nie czujesz się na siłach oddaj motocykl do serwisu - szkoda Twojego czasu i pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

wczoraj zrobilem moim Fazerkiem pierwszą sezonowa jazde z Warszawy do Aachen.

 

Trasa to 1200km, srednie spalanie (gdzy zaczalem pamietac ze jade na trasie i moge wrzucic 6tke) wyszlo mi 6,3l/100km co zważywszy na to ze jechalem po niemieckich autostradach z predkosciami 160-180 km/h to calkiem niezle.

 

Pozdrawiam i udanego sezonu życze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...