Skocz do zawartości

Wydumka-spowiedź-co wy na to ?


_HuDEckI_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A więc po kolei...Najpierw była ona XJ600 86rok. Miała być sprzedana ale kasy na dołożenie nie bardzo było (2xszkodniki+żona...ciężko) a moto miało być inne. Wiem że tyle co włożyłem mógłbym dołożyć,jednak przy dumaniu wydatki rozkładają się na miesiące i jakoś łatwiej...bynajmniej mi. sprzęt będzie gotowy na przyszły sezon,80% moto już wykonane

 

ZAŁOŻENIA:

czarne zostają tylko opony,reszta chrom,nierdzewka,jeden kolor na ramie i innych elementach,wszystkie przewody schowane,tłumiki pod siedzeniem,wszystkie lampy białe (oczywiście świecące na odpowiednie kolory:),wypad ze wszystkim co zbędne,poprawienie spawów(yamaha ma chyba najgorsze jakie widziałem,a bynajmiej starsze modele),

 

RAMA

ucięta zaraz za mocowaniem baku,nowe rury dospawane w miejsce starych,w rame wpuszczone tuleje które połączyłu nowe i stare elementy wzmacniają miejsca styku.rama wygięta tak aby pod siedzeniem tłumików,tak aby nie obijały się one o opone.dodatkowo dospawane dwa ucha na stopki pasażerazmieściły się dwa tłumiki.siedzenie podzielone na dwie części(pasażer i kierowca).końce ramy zaślepione dotoczonymi "szpicami". przy wyginaniu nowych elementów ramu wzięłem pod uwage skok zawieszenia i fi. Na końcy dorobiona też obudowa nowej lampy i rączka dla pasażera

 

OPONY

zmieniłem na niskoprofilówki co dało mi dodatkowe 3cm luzu między kołem a tłumikami,napisy popawiłem na biało kauczukowym mazakiem,niby specjalnym do opon,wyjdzie w praniu jak to będzie trzymać

 

SILNIK

stary filtr zastąpiłem 4szt stożków (jak się dowiedziałe moge mieć problemy z regulacją silnika,ale jestem dobrej nadziei),świece dwu elektrodowe,silnik szkiełkowany z elementami polerki,głowice daje do zrobienia (sprawdzenie szczelności i ew naprawa)

 

OWIEWKI,BAK

wszystkie stare wywaliłem,zostawiłem małą ala street z 3szt halogenów,szyba z owiewki wywalona i dorobiona nowa półprzeźroczysta w kolorze w jakim będzie moto. Bak stary wek,jako nowy posłużył bak od GSXF750,dorobiłem w nim nowe mocowania i wyciełem dół wspawując nowy element,tak aby bak ładnie leżał tuż nad ramą.dorobiłem też mocowanie do oryginalnego mocowania kranika o yamahy.

 

ELEKTRYKA

o lampie przedniej już pisałem,kierunkowsazy małe z białymi kloszami, tył lampa z louisa również z białym kloszem na diodach,przewody do świec w kolorze moto. Cała elektryka schowana w nowej obudowie która jest w miejscu oryginalnego filtra powietrza.

 

TŁUMIKI

wykonane z rur nierdzewnych,koca gaśniczego,systemu rurek,nie potrafię opisać,mogę tylko powiedzieć że tłumik jest jakby w jeszcze jednej obudowie,tak aby nie żółkł od temperatury. całość jest tak pomyślana że w każdej chwili mogę go rozkręcić i zmienić bebechy gdyby coś nie grało. kolektory zrobione na nowo również z rur z nierdzewki.

 

SIEDZENIA

cały czas w trakcie,cieżko to wyklepać dopasowują do baku i ramy,robie co chwile jakieś szablony z tektury a następnie przenosze na blache (oszczędność blachy :)))

 

PŁÓG

cześć którą będę teraz robił,również z nierdzewki,wypolerowany świecący itd,

 

BŁOTNIKI

tylni przymocowany do wachacza i obcięty,przedni również skrócony i wycięty

 

i wiele innych rzeczy których nie sposób opisać w jednym poście... niektóre elementy możecie zobaczyć tutaj: www.hudecki.host.sk

 

jak całość skończe planuje zrobić stronke o tym jak powstawał,może ktoś to wykorzysta prz budowie sowjego moto,teraz w planach jest rónież przróbka shadow-a znajomego....następna wydumka...

 

i co wy na to wszystko ??

pozdrawiam serdecznie

 

Hudecki i XJ600--.......inna niż wszystkie... :P

 

PS przepraszam za literówki ale baterie mi się w klawiaturze kończą... :D[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie tylko ta rama ..... ja bym sie bal tym jezdzic :roll:

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, wydumki mają to do siebie, ze jednym sie poodobają, innym nie, puryści sie nie zachwycą, ale w sumie xj to nie junak czy inny zabytek... na pewno w podjęciu decyzji co da werdyktu przydałoby sie troche fotek :) . mój tata też robi wydumke, i nie wiem jaka bedzie reakcja :-). ale to niespodzianka. moim zdaniem chce troche oszpecić bmw k75 :? ... niedawno zaglądałem do tematu o przerobionej vfr i ludziom sie strasznie podobała. tyle ze tam było łatwiej sie wypowiedzieć, bo były fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak na razie to mi się podoba :) Tylko kurde, właśnie o tą ramę bym się obawiał. Bo wiesz, wszystko ładnie, pieknie, tylko, żeby później nie było jakiegoś zonka w postaci odlecenia tyłu. Ale jeśli zrobisz to z głową i dokładnie to będzie wszystko w porządku. Mi się przynajmniej podoba i reszcie z tego co widzę też :P

Pozdrawiam, Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia podeśle jak wszystko poskładam ostatecznie przed rozbiórką do malowania co ma nastąpić w przyszłym miesiącu,całość lepiej się ocenia :)) Co do spawów-fakt-czasami pęknie materiał a nie pożądny spaw,rama przeszła testy na najgrubszym znajomym jakiego miałem i nie jękneła :P. Co do poszczególnych elementów to link do zdjęć jest wyżej,ale zdjęć całości sam nie mogę się doczekać :D

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...