Skocz do zawartości

Pierwszy motor- mile widziana dobra rada i pomoc :)


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba macie racje... Obawiam sie ze po przesiadce ze szkoleniowej 250cc to Kawasaki ZXR 750 by mnie poprostu zabilo... Wiec zaczne moze faktycznie od jakiegos 500-600' date=' to i tak bedzie spory kop w porownaniu do tego na czym sie uczylem... [/quote']

 

Siema

 

Wiesz to wszytsko zalezy,jezeli nie jestes wariat to poradzilbys sobie z ta ZXR,rowniez znam kolesi ktorzy zaczynali np od R6 i spokojnie daja rade i sa zadowoleni ze wybali odrazu takie mocne sprzety.

Twoj wybor :)

 

Jezeli mialbym Ci cos polecic z 500,to tylko Honde CB500najlepszy z piecsetek,uwierz mi ze to juz konkretnie zapierd...,znajomy ma i tez wazy ok90kg daje rade i sobie chwali.

 

Z 600 moge Ci polecic XJ600 sam taka mialem i naprawde super sprzecik,zero awarii,fajne moto na miasto i poza :P

No chyba ze Bandita,na forum jest duzo o B6 wiec poczytaj,tylko niewiem czy za 7,8tys kupisz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba wybiore ta Honde CB500, zdam sie na Wasze doswiadczenie z tym motorem... no i jeszcze faktycznie starczy na jakis kombinezon i kask :)

 

Jak nabiore doswiadczenia to pomysle nad tym moim wymarzonym Kawasaki... w sumie wariat nie jestem, lepiej nie ryzykowac, wkoncu to ladnie ponad 100 KM miedzy nogami :P

 

 

dzieki piekne za naprowadzenie, mam nadzieje ze znajde jakis dobry rocznik tej cb500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja postanowiłem wesprzeć dwóch kolegów, którzy polecają XJ 600 Diversion :)

 

Ja również miałem taki motocykl przez trzy sezony i zrobiłem na nim 30 tys. zupełnie bezawaryjnych kilometrów :P

 

Serwis i cześci nowe oraz używane sa dostępne bezproblemowo i nawet w sklepie WSZYSTKO PO 4 Zł :)

Bogaty wybór akcesorii dodatkowych itd :P

 

Gorąco polecam ten sprzet, bo jest w czym wybierać, mozna trochę ogrymasić i ceny sa atrakcyjne ;)

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz ta ktora Ci sie bardziej podoba,ogulnie motocykle sa podbne,wiekszy wybor masz w Xjtach,aha jezeli zdecydowalbys sie na Xj to jeszcze wersje z owiewka czyli S lub golasa wersja N.

Zdecydowanie polecam wersje z owiewka S.

 

Ja z tych dwoch motocykli bralbym oczywiscie Xj :)

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

W ZXR 750 tez sie kiedys kochalem, a jak zobacyzlem go w "mlodych wilkach" to jeszcze bardziej o nim marzylem wiec Cie rozumiem, ale dzisiaj juz wiem ze bym go nie kupil. Jest bardzo twary na nasze drogi(jezdzilem nim troche)i jak rozmawialem z chlopakami z serwisu to nie wypowiadaja sie o nim dobrze, a mowia ze jak maja w nim cos robic to im rece opadaja. Czesto odwiedzam ich serwis bo jest na moim osiedlu i czesto widze jak stoi ZXR u nich i zawsze cos w nim poszlo, wiec odradzam Ci go.

A teraz przejdzmy co ja bym Ci proponowal :) wiec mysle ze jezeli masz cos w glowie to napewno 750 nie bedzie za duzo, a jesli wolisz mniejszy to nie baw sie w 500 bo po tygodniu Ci sie znudzi(nie chce obrazac 500-setek :P ). Za te pieniazki mysle ze kupisz juz CBR 600 F2 albo GSXR 750 W

CBR jest bardzo leciutka i nawet jak na 600 porywcza no i to Honda wiec jak kupisz ja w dobrym stanie to bedziesz jezdzil i jezdzil :P

Co do GSXR to mialem 1100 W i bylem zadowolony jak na kolosa fajnie sie prowadzil i byl wygodny wiec mysle ze 750 bedzie jeszcze lepeij sie prowadzil

Jak bym mial teraz taka kwote i swoje doswiadczenie z tymi motorkami to tak bym wybral ;) bo jezdzilem na tych motocyklach i wiem ze to by byl dobry wybor

No ale wybor nalezy do Ciebie :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki piekne Gixer, za naprawde konkretny post z bardzo konkretna rada :)

 

Swoja decyzje jeszcze przemysle, zobacze co jest fajnego na allegro i gieldach, wole nie kupowac nic pochopnie...

 

btw. na co powinienem przedewszystkim zwrocic uwage kupujac np. to CBR albo XJ'a ? mam na mysli oczywiscie stan techniczny, co tam sie moze najpredzej zepsuc?

ew. odpowiedzi formulujcie jak do kompletnego laika, bo dopiero sie ucze bawic w te klocki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci ze w Suzuki czesto leca tarcze przednie, maja luzy jeszcze szybko leci tylny amortyzator,to tyle wiem co do GSXR a co do reszty to Ci nie pomoge bo tez malo wiem

Ale jak chcesz to moge sie zapytac chlopakow w serwisie i oni napewno beda wiedzieli co w ktorych motocyklach sie sypie

Jak masz jakies pytania to pisz na mojego meila a ja postaram sie odpisac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc. Ja na poczatek kupilem Honde NTV650.Fajny sprzet.Na poczatku byl dlawiony i juz wtedy wydawal mi sie szybki,potem go oddlawilem i byl juz super szybki, a potem przejechalem sie gsxr 750 i stwierdzilem ze na poczatek honda NTV jest fajna i nie jest zabojczo szybka.Uwazam ze jest w sam raz.Ma 57 km.Dobry motor do nauki i do pojerzdzenia.Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli szukasz plastika na poczatek do odpowiedni by byl GSX-F nie mylic z GSX-R 86 koni trroszke ciezki akurat na poczatek

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi też coś poradzicie,a mianowicie:

Jestem zdecydowany na kupno jakiegoś małego motorku o poj. 125cm, chce go zarejstrować na 50-tke. Z tego co widziałem są 3 opcje:

Honda NSR

Honda CBR RR

Aprilla RS

Rocznik koło 97-2002

Do ktorego sa tansze czesci? Ktory lepiej chodzi? Ktory jest mniej awaryjny, ktory ma lepsze osiagi?

Który z nich poradzilibyście i jak wygląda sprawa zarejstrowania na 50-tke? Słyszałem że trzeba iść do rzeczoznawcy sądowego i powiedzieć że tłok był zmieniony itd..?

 

Dzięki za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...