Skocz do zawartości

KAWASAKI ZEPHYR 550


Rekomendowane odpowiedzi

Co racja to racja.

Ja kupiłem Zephyra z wyboru. Miałem okazję wcześniej objechać parę kilometrów GS-ką 500, CB-500 i ER-5(mojego brata). Kultura pracy silnika 4-cylindrowego jest nie do przecenienia. Chyba że ktoś lubi jak mu między nogami drży przez parę godzin jazdy. Pozycja na siodle rzeczywiście jest najlepsza dla osób niskich, ale przy moich 175, wręcz idealna.

 

Ostatnio probowaliśmy się z bratem spod świateł (ja Zephyr '91 550, on Kawa ER-5 500z 2002) i do 100 nie miał szans. Nie wiem czy to ta różnica 50cm3 czy 2 cylindry, ale śmiga nieźle.

 

Jeśli chodzi o spalanie to na trasie przy 110km/h wyszło równe 4l. Bez bajeru. Cięliśmy z kolegą równo 380 kilometrów i tak wyszło.

 

No i te heble z przodu. Dwie tarcze, a tyłu jedna. Trzeba uważać aby opony starczyło :biggrin: ... a propos tylna już do wymiany .. bieżnik się skończył :biggrin:

 

POLECAM ! ! !

:notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

witam jestem tu nowy

Zakupilem Kawasaki 750 Zepher jestem zadowolony spalanie na razie na dwoch bakach wynioslo mi srednio 5,8l ruch mieszany. Przyspiesz jak dlamnie do jazdy turystycznej spoko ma te 4s do setki osiagi zblizone do susuki bandit 600. Miekie komfortowe zawieszenie i brak oslon nie sprzyja jezdzie powyzej 160km/h.

Wada jaka w moim modelu i w kilku ktore ogladalem przy kupnie to jak motocykl jest zimny to na niskich obrotach slychc jakby hurgotanie sprzegla czy rozrzady. Mowia ze te kawy tak maja zarowno 550 jak i 750. Niewiem co jest tym to hurgotanie gdyz sprzeglo mam nowe i rozrzad rownieze. Hurgot nie wystepuje jak sie motocykl rozgrzeje i jest cieply w tedy tylko mruczy. A i mam lekki delikatny przeciek raczej saczenie oleju ze srubek ktore dokrecaja pokrywy zaworow. Jest dość ciężką maszyna i na zakretach i kretych drogach wole jednak kumpla gs 500 pewniej sie prowadzi po kretych droga no coz twardszy jest cos kosztem czegos. A rok mojej kawy to 1994. Ogulnie polecam ten motorek ale jak ktos chce palic gume jezdzic na jednym kole i wchodzic w zakrety z niebotycznymi predkosciami to tu jedynie spali gume za ktora zaplaci 600 zł poźniej. Jako pierwszy motor polecam ma odpowiednia ilosc mocy jak dla poczotkujacego motocyklisty.

Poszukuje o nim danych wad i zalet jak ktos ma to prosil bym na mejla

to co napisalem to narazie z miesiecznego posiadania sprzeta pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że użytkowników Zephyrów przybywa, a to miło. Coraz więcej osób z bliskich okolic ... może jakiś zlot albo coś?

 

Wtrącę jeszcze swoje 3 grosze, mianowicie zakładałem kiedyś wątek o poszukiwaniu artykułu o ZEPHYRze :

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=83856

 

 

Ktoś się zadeklarował a potem nic z tego nie wyszło :banghead: ... może ktoś jednak ma i może podesłać:

 

Motocykl 03/2007 - poszukiwany artykuł o ZEPHYR'ze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Podłącze się do tematu jako współposiadacz Zephyra 550 (oprócz XJR).

W zasadzie wszystko to co było napisane potwierdza się ale: wyraźnie moto wali się w zakręty a przy próbach jazdy slalomem jazda sprawia wrażenie kancistej. W jeździe wolnej natomiast jazda na wprost to spoko ale próba nieiwelkiej korekty drogi jazdy (wiecie jak to jest w czasie jazdy między autami w korku) sprawia trudność jakby coś przeszkadzało po czym jak już zrobię tą korektę to jedzie ok.

CO TO MOŻE BYĆ?Bo nie wydaje mi się, żeby był to skutek tego, że przednie koło w Zephyrach jest mniejsze od tylnego.

Edytowane przez YARECK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu jako współposiadacz Zephyra 550 (oprócz XJR).

W zasadzie wszystko to co było napisane potwierdza się ale: wyraźnie moto wali się w zakręty a przy próbach jazdy slalomem jazda sprawia wrażenie kancistej. W jeździe wolnej natomiast jazda na wprost to spoko ale próba nieiwelkiej korekty drogi jazdy (wiecie jak to jest w czasie jazdy między autami w korku) sprawia trudność jakby coś przeszkadzało po czym jak już zrobię tą korektę to jedzie ok.

CO TO MOŻE BYĆ?Bo nie wydaje mi się, żeby był to skutek tego, że przednie koło w Zephyrach jest mniejsze od tylnego.

 

A kierownica chodzi lekko? może masz za mocno skęconą półkę. Ja na codzień jeżdżę po Wawie w korkach i poza tym że kupiłem moto z szeroką akcesoryjną kierownicą to jazda Zephyrkiem nie sprawia mi żadnego problemu.

 

Pozdrawiam,

Ekim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umnie tez jest problem z tymi manewrami pomiedzy autami nie jest za zwrotnym motocyklem i za bardzo stabilnym ja mam 750 na prostej ok ale w slalomie tak sobie i juz dwa razy zlapala mnie w nim szima jak kiedys na scigaczach co jezdzilem i sprawdzalem wszystko jest ok nie wiem co to moze byc poprostu moze trzeba sie przyzwyczaic i olac to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umnie tez jest problem z tymi manewrami pomiedzy autami nie jest za zwrotnym motocyklem i za bardzo stabilnym ja mam 750 na prostej ok ale w slalomie tak sobie i juz dwa razy zlapala mnie w nim szima jak kiedys na scigaczach co jezdzilem i sprawdzalem wszystko jest ok nie wiem co to moze byc poprostu moze trzeba sie przyzwyczaic i olac to

 

Wiesz kurde co to kropka czy przecinek? Kuźwa, czytać się tego nie da :)

 

Sprawdź zawiechę przód. Ale ogólnie, to mniejsza sztywność motocykla z ramą rurową w por. do sporta jest normalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak strzelam, ale..... kwadratowe opony? Takby się zachowywały....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...