Skocz do zawartości

R2 na MIDLANDA...?


magneto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. na wstepie chcialem zaznaczyc ze chyba z godzine szukalem w archiwum, ale ciagle sie zdecydowac nie moge... otoz jest taki problem...

 

do mojej NS-1 byl lany jakis olej 100% syntetyczny za okolo 25zlotych. nie wiem, po prostu nie pamietam co lal poprzedni wlasciciel. do MBXa, ktory praktycznie wcale wysilony nie byl, bo obrotomierza nigdy w zyciu nie przebil(zablokowany) lalem castrola R2, bo sie balem o slaba ochrone... a teraz jetsem na drodze wyboru oleju do hondy NS1 80. silnik konkretnie wyzylowany, ale wyczynowe to to nie jest. ma lekko podkrecony dozownik, zeby sie wolniej silnik zuzywal. i teraz pytanie; czy warto inwestowac w oleje formy MIDLAND do takiej maszyny? koszt to okolo 12zł za 0,6l wiec ok 20zl za litr. wyczytalem ze wyczynowe motocykle jezdzily na nim tysiace kilosow i nigdy im nic nie dolegalo, ze ilosc nagaru byla mniejsza niz w takim, ktory chodzil na markowych olejach typu wlasnie R2... lalbym sobie dalej tego R2, ale nastaly dosc ciezkie czasy jesli chodzi o $$$ a poza tym litr takiego oleju wystarczy mi na jakies 1000km w najlepszym wypadku... wiec czy uwazacie ze mozna lac takiego midlanda, bez wiekszej obawy o trwalosc silnika???z gory dzieki... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja lalem castrola i tez sie nie martwilem... ale z flota coraz ciezej i musze szukac dobrych i relatywnie tanich rozwiazan... chociaz na olejach sie nigdy nie oszczedza... gdybym jezdzil normalnie tak jak zawsze to bym musial lac takeigo castrola raz w miesiacu... a dodatkowe 42 zl to juz bedzie ciezko... co innego 12...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Midland ?? Masz jakiegos linka jak to wyglada bo nie slyszalem o takim oleju. Ale zasada jest taka - jak wiesz ze nikomu sie silnik nie zatarl na takim oleju i szukasz jakies alternatywy bo nie masz kasy na drogi olej to mozesz sprobowac nalac tego. I zobaczysz jak to bedzie wygladac, jak bedzie mocno kopcil albo silnik sie gorzej wkrecal to szukaj dalej innej alternatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.midland.pl szukaj w olejach 2Tpenosynter=tycznych. sa dwa wyjscia. podejrzewam ze ten drozszy(o 3zl :) ) bedzie moze nieco lepszy. ale i tak dopytam obslugi...

 

[ Dopisane: 14-10-2005, 16:12 ]

hmmm... bylem w sklepie... koszt buletki 0,6l to 10 zlotych. wczesniej istnial podzial na rozne oleje jak juz napisali: 9,80, 12 i takietam. teraz wszystkie sa po 10 zlotych.

zapytalem wiec obslugi co i jak, podalem marke i model motoru. powiedzial ze nietakie motocykle na nim chodzily, wiec smialo mozna lac. akurat sie zlozylo ze byl tam tez inny motocyklista... powiedzial tez ze mozna go smialo lac, zreszta sam kupowal do swojego moto... mial jakas gilerke typu chopper 50ccm. wlalem olej odrazu, bo w dozowniku nie bylo prawie nic. przejechalem w sumie z 50km zeby sprawdzic co i jak... w sumie moto chodzi ladnie, zero kopcenia. sprawdze jeszcze wieczorem jak bedize zimny czy kopci na zimnym.

tak wiec na chwile obecna moge polecic innym oleje marki midland, zobaczymy jednak co bedize pozniej, jak przejade na nim jakis pierwszy tysiaczek..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez ostatni zrobilem przesiadke z Castrola R2 na olej do kosiarek i w koncu trafilem na Midlanda. Nie powiem ladnie pracuje na tym silnik , dobrze sie wkreca , lepiej niz na kosiarkowym polsyntetyku , a i cena napawa mnie optymizmem. Za 20 złociszy mam 1.2 litra oleju pelnego syntetyka podczas gdy Castrola mam litr za troszke ponad 40 zl. Ogolnie warty polecenia jezeli ktos jezdzi duzo (jak ja) a nie wyrabia z kasa na olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie oleju pisze że do bezpośredniego wtrysku....jak to mam rozumieć??

chodzi o dozownik.

 

olej niepowiem- ciezko w sumie sie miesza z waha. ale to tak kazdy syntetyk ma, wiec nie ma co sie przejmowac.

 

niestety w necie sie tego nie kupi. oni nie robia wysylek. jakbys chcial to moge ci taki wyslac, ale to wiadomo- koszta sie zwieksza. nie chodzi o moja marze, bo takowej nie nalicze, tylko o przesykle poczty polskiej czy cos... w razie czego pisz na pw to siem jakos dogadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci tak: wlalem midlanda to automatycznie zniknela dziura w obrotach. po prostu palcem odjal. nie kopci tak bardzo na zimnym, dokladniej mowiac niewiele kopci, co o R2 powiedziec nie moglem. jak jest cieply to w ogole. jesli chodzi o wkrecanie sie na obroty to nie widac wiekszej roznicy... ogolnie mowiac polecam.

tyle ze olej jest nieco rzadszy... nie wiem czy go czasem przez dowoznik wiecej nie przeleci... ale coz, bedize lepsze smarowanie:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...