Skocz do zawartości

Ścigacz - Enduro - Skuter ???? 50 ccm POMÓŻCIE !


QvEEr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na poczatek wiosny szykuje się na kupno ... no własnie czego. Kasa praktycznie nieograniczona, ale chce też żeby nie był specjalnie drogi, ponieważ lubię trochę poszaleć. Zależy mi bardziej na ekomonice niż osiągach. Mam 190 cm wzrostu. Dobrze też jakby nadawał się do stuntu, ale wiadomo, że nie ma ideałów. Prosze o pomoc w wyborze i mile też bym widział uzasadnianie np. dlaczego scigacz, a nie enduro itp. Z góry thx !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ścigacza kupujesz dla szpanu i popisywania się przed kumplami

 

enduro dla radości z jazdy po lecie i polnych drogach

 

skuter do jeżdzenia po mieście

z punktu a do b

duży konfort, nie trzeba bawić się biegami (jak chcesz robić triki to wada ale do przemieszczania się z A do B lub w korkach zaleta)

 

ja mam skuter cena 4500

przy spokojnej jeździe 2.2l 100km gaz hamulec 2.5-2.6l 100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisał Trajka66, najlepiej sam wybierz typ

 

ale:

190 cm i skuter? :-D na miniscigaczu też bedziesz smiesznie wygladał

 

wiec zostaje enduro. i z tego towarzystwa najlepsze do stuntu bo ma biegi :( lepszą charakterystyke silnika (lepiej sie zbiera od dołu).

 

Zależy mi bardziej na ekomonice niż osiągach

to kup 4T i wtedy masz małe spalanie. ale wtedy zapomnij o stuncie :D

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ścigacza kupujesz dla szpanu i popisywania się przed kumplami

Marcin nie koniecznie tak jak inni kupują enduro z miłości do jazdy po lesie to inni kupują ścigacze.

skuter do jeżdzenia po mieście

Tu sie zgadzam skuter raczej nadaje sie do konfortowej jazdy po mieście.

 

Qveer powinienes bardziej sam wybrać co ci sie podoba czy jazda po lesie czy po ulicach. Pozdrawiam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu sie zgadzam skuter raczej nadaje sie do konfortowej jazdy po mieście.

co znaczy komfortowej ? wpadanie tych malutkich kółek w dziury ? a może praktycznie brak amortyzacji bo te amorki to prawie rowerowe ? no chyba że mówisz o parkowaniu :-D

ja nie kumam , co w sobie mają skutery... według mnie nadają sie tylko do jazdy po bułki przez 15 letnie dziewczynki, ale nie po naszych drogach :(

po miescie fajnie lata sie na enduro :twisted: wbijasz w korki, jak cos to zapodajesz przez krawężkniki :twisted: no i zawieszenia lepiej amortyzują. tylko dla pełnego bezpieczenstwa trzeba gumy zmienic na szosowe

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kup 4T i wtedy masz małe spalanie. ale wtedy zapomnij o stuncie

CB50 ładnie idzie na koło :( (tylko utrzymać się niechce :D )

 

 

Na mój gust to chyba endurowate sprzęty są najbardziej uniwersalne z całego motorowerowego towarzystwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skuter - super sprawa na miasto... np. takie jak maxter 125 jest to bardzo cichy i przyjemny w jezdzie 4 suw...

jezeli chcesz troche na kole troche ladnego stopi to jak najbardziej enduro albo supermoto...

scigacz 50ccm ?? jak dla mnie nie wiem kto to wymyslil... nie ma to zadnych plusow... glosne, slabo przyspiesza na kolo nie pojdzie...

Skuter moze nie przyspiesza szybko ale ma zupelnie inne przeznaczenie...

masz juz 16 lat, na twoim miejscu zastanowilm bym sie nad jakims 125...

skuter - Yamaha maxter 125 - nie wiem jak sie to pisze

enduro/sm to roznie np. huqvarna sm 125s

jak juz mialby by byc ten scigacz to chyba honda nsr 125

 

no ale to twoja decyzja bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Qveer,przecież mialeś GPR'a 50,już sprzedaleś i chcesz znów 50ccm?...Co Ty tu mącisz?Kupuj DT 125,sprzęt dobry do stuntu i niedrogi.Może coś z 600'tek?Stunt na takich maszynach to pestka :mrgreen: Np. kup R6-kichniesz-już lecisz na gumie,za mocno zachamujesz przodem i jedziesz na przednim kole :( To jest sprzęt do stuntu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 glosne slabo przyspiesza na kolo nie pojdzie...

Z ani jednym punktem sie nie zgodze placuszku :( , bo:

1. Gilera Runner idzie jak Yamaha Maxster 125cc, takze przyspieszenie jak na 50cc mnie zaskoczylo i wcale nie czuc muła.

2. Na koło skutery 50cc ida 4 razy lepiej a po malym tuningu sprzegla to juz wogole. Zobacz na tych z one wheel team jak ganiaja na kole przez kilometry.

3. TO czy glosne zalezy od wydechu. Mi sie wydaje ze jak na 2t to sa w miare normalne jesli chodzi o glosnosc :D

 

BIerz enduro chlopie. Nic Ci nie da tyle przyjemnosci z jazdy pozatym, jak inni pisali, jest najbardziej uniwersalne z 50cc. I postuntujesz troche, poganiasz po szosie, w terenie i wyskoczysz do sklepu, a osiagi bedziesz mial bardzo podobne jak w miniscigu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy gdzie chcesz jeżdzić

ja dojezdzam do szkoły skuter jest idealny

czyli miasto raczej skuter lub ścigacz

jeżeli mieszkasz w małym mieście lub jes dużo polnych dróg endo

 

odpowiedz sobie na pytanie

dzoczego ci ma służyć?

co cię bardziej podoba smiganie po asfalcie i składanie się w zakręty czy po piasku z uśliciem tylnego kółka

jak masz na celu naukę jazdy -enduro

najlepiej przygotuje cię do jazdy wiekszym motocyklem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ani jednym punktem sie nie zgodze placuszku  , bo:  

1. Gilera Runner idzie jak Yamaha Maxster 125cc, takze przyspieszenie jak na 50cc mnie zaskoczylo i wcale nie czuc muła.  

2. Na koło skutery 50cc ida 4 razy lepiej a po malym tuningu sprzegla to juz wogole. Zobacz na tych z one wheel team jak ganiaja na kole przez kilometry.  

3. TO czy glosne zalezy od wydechu. Mi sie wydaje ze jak na 2t to sa w miare normalne jesli chodzi o glosnosc

 

a czytaj placku uwaznie bo mi chodzilo o scigacza 50 !!!

bo skuter wiem jak chodza i wiem ze na gume chodza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam bym chciał 125-tke, no ale prawka A1 nie bede robił i pojeżdże jeszcze sezon na 50-tce. W sumie mialem już ściga 50 i skuter to może coś nowego. A jakie endurko proponujecie ? Bo moimi faworytami są Derbi Senda i Suzuki RMX. Supermoto hmm... raczej nie bo słyszałem, że niskie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...