Skocz do zawartości

Dopasowywanie klocków hamulcowych do tarcz


MichałKaczmar.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma odglosow podczas pchania, ale do mojego parkingu zjezdza sie w dol i teraz codziennie testuje jak daleko motocykl potoczy sie na luzie - kiedys dojezdzalem na swoje miejsce, a teraz najwyzej 2/3 tej drogi, na razie sie nie poprawia, zobaczymy jak bedzie z biegiem przejechanych km.

Czasami wpycham motocykl w pracy do piwnicy i tam nie odpalam aby ludzie sie nie czepiali o spaliny i halas wiec pozostaje pchanie. Sa roznice poziomow do pokonania i wtedy przypominaja mi sie zawody Silaczy jak ciagna TIRa.

Pozdr.

Sylwetki kulturysty nie mam wiec na fotkach efektow nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ulotce informacyjnej załączonej do klocków czy to samochodowych czy motocyklowych jest informacja, że należy unikać gwałtownego hamowania (średnio) przez pierwsze 150km. Spowodowane jest to jak już Napisałeś koniecznością "dotarcia" klocków. :roll:

 

Z drugiej strony Piszesz, że nie ma odgłosów podczas pchania co by wskazywało na to, że klocki nie trą o tarcze i w związku z tym nie powinny być przyczyną zwiększenia oporów toczenia. :?:

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

piski to czasami sa czsami nie - bez wzgledu na zuzycie klockow. Nie ma ich juz tak jak to bylo na poczatki.

Opory wrocily do normy po przejechaniu ok 1500 km, wiec trzeba wykazac sie duza cierpliwoscia.

Ja nie hamuje ostro, malo uzywam hamulcow wiec to pewnie dlatego docieranie trwalo tak dlugo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...