Skocz do zawartości

Czym i jak najlepiej polerować ramę przy moto sportowym??


olej-bc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam małe pytanie. Jak najlepiej wypolerowć ramę motocyklową (alu). Jakich użyć środków i czy można to zrobić ręcznie przy większym wysiłku?? Czy pasty typu Auto Max itp. nadają się?? Przy mojej 50 ccm np. silnik polerowałem tego typu pastami i połysk był nawet w miare. Można sie było przejżeć. Czy gdy zastosuje tę technikę i pastę na ramie motocykla wytworzonej z aluminum efekt bedzie podobny?? Wiem ze silnik a rama to dwa rózne materiały, ale moze jest w tym coś wspólnego?? Jeśli możecie to piszcie. Chodzi mi głównie oto czy uzyskam średni połysk stosując np. Auto Max i będę polerował manualnie na mokro. Z góry dzieki za wszystkie wypowiedzi.

 

Pozdrawiam

:?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w zimie będe polerował pokrywę głowicy w moim motocyklu i mam zamiar zrobić to najpierw papierem ściernym - dostałem od znajomego, co robi w VW w niemcach i zajmuje się takimi drobnymi poprawkami blacharsko-lakierniczymi i właśnie poleruje najpierw papierem, a potem pastą o drobnym granulacie, mam zamiar spróbować tak na aluminum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sie ktoś porządnie do polerowania przyłoży to wyjdzie bardzo dobrze, nawet ręcznie. Ja jeżeli tylko mogę to poleruję filcem założonym na szlifierkę i Auto Maxem. A co do utleniania to można kupić w sklepie z lakierami do samochodów, specjalny bezbarwny lakier do aluminium w sprayu. Malując nim nie traci się połysku i zabezpiecza się przed utlenianiem. ;)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trzeba bedzie spróbować. Osobiście dla własnych metod myśle o jakimś materiale na wiertarke. Ciekawe jaki w tedy bedzie efekt. Ładnie wahacz można doczyścić takimi metodami. Ogółem cały motocykl można tak wypolerować... Tylko kto bedzie rozbierał moto, aby wypolerować rame?? Lepiej zdjąć boczki i i zrobić tradycyjnie. Każdy element ten który widać :] W smie po to to ma służyc :(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...