Skocz do zawartości

Strasznie twarde zawieszenie (Upside-Down)


Fiba_Enduro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od nie dawna mam skuter Gilera Runner 2000r. I mam mały problem bo strasznie twardo chodzi przednie zawieszenie, dodaje że mam Upside Downa. Zauważyłem też małe wycieki. Skuter ma przebieg 16.000. Czy to możliwe, żeby przednie zawieszenie było już popsute ? Co może być tego przyczyną. Wiem że Upside-downy z regóły są twarde ale chyba nie aż tak... 8O Poradzcie mi co moge zrobić.

 

Fotka zawieszenia:

imgp15053uh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno leci- rozkrec zawiechy- sprawdz dlugosc sprezyny i nalej odpowiednia ilosc oleju.

 

A mógbyś mi powiedzieć jak "to" rozkręcić ?? Nigdy takiego czegoś nie robiłem i nie wiem jak sie za to zabrać... I jaka powinna być długość sprężyn ?? Olej jaki mam wlać ?? Sorki za takie pytania ale jestem laikiem w tych sprawach a skuter mam od niedawna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzizus- nie wiem. Ja zlecilem to serwisowi bo cos mi nie pasowalo w moim upside-down. Takie dane sa u dealera- w ksiazkach serwisowych lub na emule ;-]. Jak rozkrecic-nie wiem-przykro mi. Jesli tak 'rzyga' to nie zbijaj sprezyn tylko jedz gdzies, gdzie to wszystko rozkreca. Jak pozgniatasz sprezyny ponad dopuszczalny wymiar to zaden olej nie pomoze.Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyglada to ciekawie.

Wydaje sie ze bez warsztatu sie nie obejdzie.

Choc przednie zawieszenie nie jest trudne do rozebrania ale trzeba miec pojecie co sie robi, miejsce i podstawowe narzedzia.

Przod moze `ciezko chodzic` gdy jest bez oleju, za mocno skrecone sprezyny, albo zle zlozone dystansy na kole co spowoduje ze lagi nie pracuja rownolegle.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...